Jump to content
Българският форум за музиканти

този път малко джаз


zazinka

Recommended Posts

ето ме отново :greenball:

този път с малко по аматыорски запис и то направен за половин час :)

но с много желание

отново слушам забележки

и вашето мнение как съм в джаза ;)

айде чао засега и вдъхновение и музика да има

:D

 

http://media.putfile.com/shoot-the-moon

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред се извинявам, за това, че вероятно ще прозвуча малко остро, но това не е с цел засягане или заяждане, ами градивна критика.

 

Изпървом - не знам дали целта ти е да наподобяваш Нора Джоунс или да си направиш твой вариант, но и в двата случая не мисля, че е подходено по най-добрия начин.

 

Значи, Нора Джоунс като цяло пее доста по-леко, по-опростено и с повече дъх. Още оттук се разбира, че явно идеята ти не е да я копираш - следователно правиш интерпретация.

Щом е така - най-напред направи един анализ на парчето и като музика и като текст и като цялостна реализация. Маниера ти на пеене тук никак не подхожда нито на тематиката на парчето, нито на стила му - този тип пеене пасва повече на т.нар. R'n'B дет го пускат по MTV. Не казвам, че е лошо, но просто не е за такава музика като Norah Jones. Все пак пеенето, дори и без текст, би трябвало да пресъздава тематиката само по себе си, точно както всеки друг инструмент. В случая на мен това ми звучи като някой китарист да свири парче на Джони Лий Хукър с бленда ала Стив Вай например.

 

Второ - нещо, което винаги ми е правело много лошо впечатление - много певци си решават, че интермедиите и инструменталните части в парчето, са предназначени за певеца да демонстрира много сложни фигури, пълни с украшения и често развиващи се в повече от 2 октави.

 

Не знам дали имаш наблюдения върху цялостното творчество на Нора Джоунс, но аз лично не съм забелязал някъде тя да демонстрира нещо, било то техника или диапазон.

 

Като заключение ще кажа, че абстрахирайки се от споменатите неща, си го изпяла много хубаво, но...

...помисли върху нещата, които написах и ще се радвам да чуя нов вариант на това парче :)

 

Успех ти желая и недей да подхождаш лекомислено към музиката като цяло ;)

 

 

П.П. Пак извинявай, ако съм прозвучал грубо.

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си прав си и мерси за искрената оценка :thumbdown:

и за днеска се ядосах като чух какво съм качила и прибързах с качването нещо и миксирането не стана като хората и изобщо и аз мисля почти като теб :thumbs_up:

и затова обещавам в близката седмица да кача нов вариант и вече ще му отделя повече време

 

че този го записах защото от снощти си намерих програма за записване ама нито парчето избрах както трябва нито изпълнението е изпипано тъй че ще се поправяме ;)

айде чао и мерси пак за искреността :surprise:

и нали помните творческо вдъхновение на всички :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много приятно,но и аз не виждам много общо с джаз(не че е нужно де).

 

п.п.Само следващия път като качваш парче,ако може го компресирай малко.83 мегабайта е малко много като случая,въобще не върви като хората на срииминг и трябва първо да се свали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кавъра не мога да кажа много, но това, което мога да кажа, е че имаш хубав глас - продължавай да работиш!

Конкретно за джаза - не знам до колко разбираш джаза. Колегите, които са те изкритикували горе са инструменталисти, и познават тази музика добре. Ако това е нещото, което искаш да пееш, може би е добре да се запознаеш и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зазинка, много приятен глас имаш! :hooray:

Аз не мисля, че е задължително да звучиш джазово, дори смятам че се е получило интересно точно така.

Но по принцип ,ако решиш да се запознаеш по-подробно с джаз пеенето , да знаеш, че там има само позитиви.

Иначе, ако може да вметна малка забележчица: разминават се бек-вокалите с основния вокал и то на места доста осезаемо.

А на импровизациите, пробвай да си отпуснеш душата още малко.

 

Успех! Много ти е хубав гласът! :yes:

 

П.П: Изтегли си "Individuality" на Rachelle Ferrell. Ще ти хареса. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Много ми хареса тембъра ти! Интерпретацията ти на Norah Jones ми харесва, защото не ме кара да заспивам! :blush:

 

Друго - не пускай топли записи от студиото! Този запис е 32-битов...не е за нета.

Ето (понеже съм Женталмен) "намачкан" вариант за нета на твоето парче:

 

>>цък<<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.