Jump to content
Българският форум за музиканти

Iron Maiden - звученето от 1986 Somewhere In Time


Janick_Gers

Recommended Posts

Здравейте! Може да ви се стори малко странно, но предполагам, че ще бъде интересно за феновете. Както знаем, това е един от албумите с най-готино и специфично звучене на бандата. Искам да ви попитам и ако може да споделите, та и линкове към такава информация биха били полезни - как е постигнато това звучене(по-специално за китарите). Просто като се заслушам звучи убийствено. Бях чувал(но не съм сигурен), че са използвани китарни синтезатори(каквото и да означава това(идея си нямам)). Ако някой от вас се занимава с постигането на идентичен звук с този на някои банди и по-специално на Мейдън и този албум, нека пише :hysterical::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като запален Мейдьн фен ще ти кажа

използват транзисторни глави Галиен Крюгер МЛЕ -135 вата - за записа

и 2100 ( сьщата като схема - но 200 вата)

Колоните както винаги - те си ползват все едни и сьщи - Маршал с грийнбеци!

 

 

Cauht somewhere in time?

 

и хоруса - си е вграден в главата - този който чуваш в началото на самуеьр ин тайм

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май има и тракове с китарни синтезаторни - но кой модел и на коя фирма - не знам

пьк и не сьм се заслушвал толкова

те са с цел - по електронно и различно звучене и са по - долу в микса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно! А опитвал ли си се да докараш това звучене? Особено много ме кефи на Alexander the great, Sea of Madness и Wasted years звученето. В момента от няколко дни се опитвам да докарам подобна ритъм бленда. Естествено хоръс. Те са си сложили повечко, ама аз като сложа повечко се замазва някво. Е и техниката е от голямо значение. По-принцип ползвам В-АМП. И знам за софтуеъра. И видях пресет, който се казва Iron maiden - somewhere in time. Е едва ли звучи баш така, ама поне е докарано малко предполагам. Изтеглих и програмата и презета. Ама незнам с какъв кабел да свърйа процесора към компа.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с Галиен Крюгер главата - никакьв проблем за Мейдьн 86.

в крайна сметка нали с това са го записали.

Вамп -2 на Берингер - не сьм го разцьквал.

Този присет -= педполагам се дьрпа от нета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали мога да си поръчам от някъде такъв Галиен Криугер? Ровичкам по нета и намериам некви ама не е много ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май има и тракове с китарни синтезаторни - но кой модел и на коя фирма - не знам

пьк и не сьм се заслушвал толкова

те са с цел - по електронно и различно звучене и са по - долу в микса

 

 

определено има китарни синтезатори и то май почти целия албум е записан с такива, в духа н ср. на 80-те :thumbs_up:, както и следващия Seventh Son of a Seventh Son'88, но там като че ли се забелязват по-малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seventh Son of a Seventh Son -

или поне сьм останал с това впечатление.

може и тога да беше записван - пьк издаден 88

нещо ми се губи

ако някой знае да казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак, някой знае кой (или кои ) китарен(и) синт(-ове) е ползван(и) - ще се радвам да сподели!

(дори на ЛС - ако не иска пред всички)

фирма - модел.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.