Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с едно камионче


Slipaway

Recommended Posts

Аммм....Днес ми пристигна заветния Digitech Death Metal....И нали съм тъпанар веднага исках да го пробвам и взех първото захранване, което ми беше под ръка (в случая на модема ми)....Ръгнах го и почнах да стържа....Много яко, голям кеф...2-3 минути...После реших да дигна левела от китарата и докато въртях потенциометъра в посока към десятката нещо стана....Диста изключи :hysterical: Иии аз издърпах кабели сичко и гледам на захранването пише 18 волта, а на диста 9 волта....И ми стана леко тъпо, щото уча в електротехникум и там първото нещо, което ни научиха е да гледаме кво пише преди да пуснем нещо :hysterical: Ииии след тва ходих, купих си 9 волтово захранване, нова батерия....Ами не проработи (не е от захранването - с другия ми мизерен дист работи...), а пробвах всякви конфигурации - с батерия, без батерия, с включен ин и без, с изтощена батерия и захранване...и още няколко - нищо не помогна :D Тя темата не е толкова за помощ, колкото да се оплача на хора, които ще разберат мъката ми - все пак дисторжън е тва xD ...Надявам се да може да се оправи, щото все пак не съм го претоварил толкова - само 2 пъти над допустимото напрежение :hysterical: Очаквам всякви предложения, съвети и саболезнования...АКо има навитаци да ми го оправят плащам поправката и черпа бири хахаха....От Сливен съм :]

 

ПП - Реве ми се :metalist:

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй тава е тъп дист и не си струва да се ядосваш за тоя боклук - отървал си се:hysterical:

Аве не знам ама за 3те минути свиреве много ми хареса :metalist: Сериозно хора някой занива ли се с поправка на ефекти, че не ми се купува нов ;\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй тава е тъп дист и не си струва да се ядосваш за тоя боклук - отървал си се:hysterical:

Аве не знам ама за 3те минути свиреве много ми хареса :metalist: Сериозно хора някой занива ли се с поправка на ефекти, че не ми се купува нов ;\

 

Ми пусни му пак 18V,ako не стане което е почти сигурно,опитай със 220V,няма начин да не стане.Работата ще бъде опечена :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми отвори го и виж какво е изгоряло - ще мирище ,може би ще е черничко :hysterical: може някой електролитен кондензатор да се е изхвърлил на платката :metalist: . Ако имаш късмет ще трябва да се смени изгорелия елемент. А по-лошото е, че може да е изгоряло някое чипче.

От опита ми с лан суичове - горят филтриращите кондензатори на входа на захранването - сменяш и тръгва. Но копелетата имат вградени импулсни стабилизатори, които издържат до 40 волта. Не знам при това камионче как е, може да имаш късмет все пак.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой хора са безнадежни :metalist::hysterical: Идеята с 220 волта ми хареса....и да внимавай с тока. Така да си дойдем на думата. Препоръчвам ти Никифена от този форум. Ъой е много начетен в тая област и може да ти помогне. Следейки постовете му тук във форума не е от храта, който отказват помош, стига да му е по силите.

 

 

 

ПП Това е мое виждане, което не е задължително да се покрие с неговото, но все пак е човек, който се занимава точно с това - правене на ефекти.

 

Поздрави , Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потърси човек с името NIKIFENA в форума.той ги владее тези магии...

 

 

п.п. то вече било написано,що ли не съм го видял... :metalist:

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам проверих с пробника - един кондензатор е заминал...Утре ще купя и ще сменям...Да се надяваме, че е само това...Ако ли не ще пиша на НИКИФЕНА :]

Редактирано от Slipaway
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така изгорих ТАСКАМ ФВ-1884 - тъкмо го бях донесъл в БГ и даже не го бях ползвал. Викам един приятел да му го покажа. И понеже имах 2 стабилизатора за 110 и 220 В, по погрешка в бързината го включих на 220 вместо на 110 Волта :) 1-2 минути работи - и накрая само каза "цък" и това е :) Добре, че хората са предвидили защити - беше гръмнал предпазител, а един мощен кондензатор почти се бе отворил и той :) Толкова ме беше яд, че нямам думи :D Добре, че пораженията бяха минимални заради предпазителя ... Оттогава си отварям очите, щото в бързината всичко се случва ;))) :):whistle::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уговорих се с един съфорумец (metalhammer) да ми го оправи така, че се надявам да мога да считам темата за приключена...Мерси на всички :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам ЗУМ 707 процесор , той работи на 9 V , но понякога когато нямам под ръка 9 V адаптер го пускам и на 12 V - нямал съм проблеми !!! Но след тази тема тук страха нахлу в мен . Ще си държя на 9-те V !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.