Jump to content
Българският форум за музиканти

цветомузика в кибритена кутийка?


Recommended Posts

интересува ме схема за цветомузика,

която се побира в малко пространство,

проста и добре работеiii,а.

да бъде чувствителна на:

1.честотата на звука при смяната, на която

да се сменат плавно силата на светлината

във светлодиодите (имайки различен цвят

самите диоди) и

2. силата на звука - при силен звук да

свети по-силно и при много слаб, да се губи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката е съставена от много честоти, и не знаем какво точно имаш предвид с това "като се смени честотата на музиката".

 

И между другото - пише се севтОдиоди.

 

Някакъв вариант на схемата би бил да реагира на силна атака в ниските честоти и т.н.

 

В нета няма ли схеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И между другото - пише се севтОдиоди.

 

Не беше ли с в е т о д и о д и ? :)

 

Все едно... Може ли междувременно да обясните какво е цветомузика и за какво се използва... Аз съм го чувал само като някакъв глупав лаф и ми звучеше като нещо осемдесетарско (не ме карайте да ви разяснявам логиката си...) Извинете за ламерщината:whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро седемдесетарско (психеделии и пр. щуротии), голям хит беше по купоните и дискотеките преди 89-та. (бил съм много малък, но имам някакви спомени :) ) По разни стари списания за електроника съм мяркал такива схеми, ако можеш да потърсиш стари книжки и списания, сигурно ще намериш схеми.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светомузика: имаш филтър, който кара светодиодите да светят с различен интензитет и един вид ти играят ролята на видиш ли визуализатор за силата на звука (разните визуализатори на уинамп и уин медиа про например са подобни простотии)... Мислех, че има в сайта на млад конструктор схема за светомузика, ама и да е имало - вече няма! Търси из нета разни схеми!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светомузика: имаш филтър, който кара светодиодите да светят с различен интензитет и един вид ти играят ролята на видиш ли визуализатор за силата на звука (разните визуализатори на уинамп и уин медиа про например са подобни простотии)... Мислех, че има в сайта на млад конструктор схема за светомузика, ама и да е имало - вече няма!

Да, това имам предвид. Технически това е индикатор на честота и сила на звука.

Никак не ме интересува дали е "цвтомузика". Наистина думата си е старовремска

(както и схемите, които очаквам някой да открие).

 

Тъй като не си спомням Йордан Радичков да е използвал тази дума (светодиод),

отминавам я със стрхопочитание (нищо, че вече е коментиран правописът й в този форум).

 

Предвид античния произход на въпросните схеми, предполагам, че в оригиналния си вид

в "Млад конструктор" са с лампи (220В/50Хц) и че дори не е бил добре известен правописът

на въпросните диоди от инженера който я е "съчинил".

Редактирано от emigrant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква цел е и сам ли ще я правиш?

Такава система трябва да има : компресор, поне трилентов активен филтър, крайно ключово/силово устройство, излъчващи елементи (може и само точкови LED). Дори с май-съвременни (SMD) елементи трудно ще се събере в "кибритена кутийка. Дори да си наясно с SMD монтажа, няма да е лесно. Освен това трябва да се проектира и изработи печатна платка, защото само принципна схема не би свършила работа. В състояние ли си да се справиш с подобно начинание?

Ако да, може да ти потърся схеми на отделните звена, но няма гаранция че ще работят заедно..без допълнителна работа по съгласуването им...

Има и един проблем с консумацията (нали ще е с батерия). Затова споменах и ключово изходно устройство ( PWM), което би икономисвало от енергията.

И накрая - куплунзи, регулатори ( поне 4- 1 за входно ниво, и 3 за каналите (ако са само 3), подходящ корпус...

Всеки от елементите посочени в началото е доказано необходим, а защо - може да се продължи темата.

 

П.П. не споменаващ нищо за пределния бюджет на проекта; това също е важно.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква цел е и сам ли ще я правиш?

Такава система трябва да има : компресор, поне трилентов активен филтър, крайно ключово/силово устройство, излъчващи елементи (може и само точкови LED). Дори с май-съвременни (SMD) елементи трудно ще се събере в "кибритена кутийка. Дори да си наясно с SMD монтажа, няма да е лесно. Освен това трябва да се проектира и изработи печатна платка, защото само принципна схема не би свършила работа. В състояние ли си да се справиш с подобно начинание?

Ако да, може да ти потърся схеми на отделните звена, но няма гаранция че ще работят заедно..без допълнителна работа по съгласуването им...

Има и един проблем с консумацията (нали ще е с батерия). Затова споменах и ключово изходно устройство ( PWM), което би икономисвало от енергията.

И накрая - куплунзи, регулатори ( поне 4- 1 за входно ниво, и 3 за каналите (ако са само 3), подходящ корпус...

Всеки от елементите посочени в началото е доказано необходим, а защо - може да се продължи темата.

 

П.П. не споменаващ нищо за пределния бюджет на проекта; това също е важно.

ще се ползва за декорация при свирене на музикален

инструмент. захранването да е с батерия. излъчващи

елементи -- само LED-ове. щe трябва да си я правя сам.

мога да се справя с правенето на платка и монтажа

(съвсвм по кълвашки), но не и да пренагаждам и

препроектирам, така че всичко в проекта, което е от

значение трябва да има завършен вид. бюджета не е

от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно искаш конструктивно завършен проект, който просто да изкопираш. Някой трябва бая труд да хвърли...

Ако бюджета не е от значение, защо не си поръчаш да ти го направи някой, който се занимава професионално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се наслагат светодиоди за инлеи на грифа на китара и да светят в зависимост от това какво свириш :hysterical:

какво е това и как се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно искаш конструктивно завършен проект, който просто да изкопираш. Някой трябва бая труд да хвърли...

Ако бюджета не е от значение, защо не си поръчаш да ти го направи някой, който се занимава професионално?

кой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://youtube.com/watch?v=8h08ufm1sQQ

ето виж тая китара как светят точките на грифа

исках да кажа че ако такива се свържат към цветомузика ще е интересно (за някои може би циганско:hysterical: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://youtube.com/watch?v=8h08ufm1sQQ

ето виж тая китара как светят точките на грифа

исках да кажа че ако такива се свържат към цветомузика ще е интересно (за някои може би циганско:hysterical: )

да, нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.