Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си взема?


Kmaster

Recommended Posts

Здравейте. Тъй като скоро открих този сайт/форум, реших, че можете да ми помогнете с избора на нова китара. Свиря от 8 години на китара, като първите 5 на класическа/акустична, и от 3 години имам електрическа. Тя е YAMAHA ERG121, и съм си доволен от нея като цяло. Сега обаче реших да си купя нова, и ви моля за съвет, каква да е тя :mellow:. Бюджетът ми е 550лв максимум, като имам предпочитания към Ибанез, но само покрай интернет - никой не ми е изказвал мнение от личен опит. Надявам се да помогнете, тъй като се лутам из интернет и разглеждам купища модели, та много добре ще ми дойде някой друг съвет ;).

 

едит:ето линк на сегашната ми китара

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList

Редактирано от Kmaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи се полутай малко из форума и ще намериш хиляди теми за закупуване на китари.

Никой не може да ти каже каква китара да си вземеш, защото всеки има свои предпочитания. Разрови из форума и се ориентирай кои модели са оплюти тотално. Всичко останало можеш да си го вземеш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи се полутай малко из форума и ще намериш хиляди теми за закупуване на китари.

Никой не може да ти каже каква китара да си вземеш, защото всеки има свои предпочитания. Разрови из форума и се ориентирай кои модели са оплюти тотално. Всичко останало можеш да си го вземеш... :)

Искам мнения и впечатления от модели, на цена под 550, и ако може някой да ми препоръча, пък аз естествено ще разгледам после и ще си реша сам :whistle:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно бре колеги , пита човека , нуждае се от съвет . Всеки от нас е минал през това да мисли как с малко пари да си купи хубав инструмент и после да не го е яд . Единственото което мога да кажа е че за 550лв можеш да си вземеш сносна китара , дори ако се наложи вземи още 50лв на заем от някъде за зор заман . Само недей да купуваш някакви Склуеяри и подобни щото ще те боли главата после . Друг вариянт , който можеш да ползваш е китара на кредит , сега ако ти легне някоя на сърце направо си я взимай. / като с жените ,хаххаха / . Относно звученето на китарите - трудно можеш да прецениш така на ухо в магазина , коя звучи добре и тн , тъй като там все пак ще ти я включат в Маршал , а ти във вас ще я включиш в самоделното кубе / майтапя се / така ще звучи различно .

Аз съм с Джаксън , 590лв и съм доволен , пък като гледам и сегашната ти китара я бива , но е с тремоло . А а а а а, забравих и задължително флойд роуз на китарката , да не се чудиш после на кой майстор да я носиш , да монтираш и тн .

ето ти и линкче от мойте мъки и неволи http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=19025&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам с флойд роуз. Само че немога да намеря още модел, който да е за малко пари, с флойд роуз, и да не е за метъл. Не искам метъл китара. Може би с един двоен и ева единични. Някой ако се сеща нещо... :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти какво мислиш, че ако е двойни адаптери и ше се дисторзира сама ли? няма китара за метъл, има ефекти за метъл. вземи си китара, която да ти е удобна, другото е лесна работа. с флойд, без флойд...кво ти пука. ти за тея пари колко свестен флойд мислиш, че ше има китарата? като толкоз искате да джъткате нещо-вземете си уа-уа педал. баси хората с тоя флойд, се едно само тва е китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,няма китара само за метъл,но за сметка на това има много ,които не стават за нищо друго освен за метъл.Ако не искаш задължително флойдроуз,си вземи нещо подобно на Гибсън(ако си късметлия,някое Епифонче)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам, както знаеш, китара Vintage, тъй като правят добри Gibson копия.

kolio_k е опитен китарист, който свири музиката, която харесваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.