Jump to content
Българският форум за музиканти

Кофти шум от китарата


3DL

Recommended Posts

Та ситуацията е следната.. Първо искам да се извиня ако съм объркал темата. Та преди два дни дни се сдобих с нова китара Jackson DXMG което бих слойил в темата фукня :punk_guitar: обаче ме подгони праноята.. вчера почна да ми се набива на ухо един много гаден шум от припукване като при статично електричесво :) . Тва се почвява всеки път когато докосна някоя метален чарк по китарата !!!

 

Моля ви дай те някъв акъл кво да направя.. Тва го е** нормално ли е или аз имам някъв параноичен пристъп ! Б** го

 

Благодаря на всички отзовали се :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не ти е екранирана китарата и имаш силно магнитно поле, описано от всякакви източници вкъщи. Най-добре дай запис да чуем за какво иде реч, защото от припукване до припукване има толкова много припуквания, че направо мамата си припуква :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не ти е екранирана китарата и имаш силно магнитно поле, описано от всякакви източници вкъщи. Най-добре дай запис да чуем за какво иде реч, защото от припукване до припукване има толкова много припуквания, че направо мамата си припуква :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

 

Ми тя е с EMG HZ пикъпи не би ли трябвало да са екранирани да ги е*а

Редактирано от 3DL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа дали адаптерите са екранирани, но ако тялото и кухините не са екранирани, особено с активните адаптери вероятно шумовете ще са още по-силни и ще звучат като пукане...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото HZ са пасивни адаптери. При мен също го има в известна степен това, предполагам, че наистина трябва да се екранира китарата с фолио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е и кофти окабеляването. Моят скромен бас Ямаха беше така - като пипнеш струни/бридж/ключове и пука. По съвет на Nikifena направих окабеляването изцяло НАНОВО, като всички маси (5-6-7 кабелчета) ги запоих в една точка върху корпуса на Tone pot-a. Резултатът е точно какъвто го търсех - тишина и спокойствие! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е и кофти окабеляването. Моят скромен бас Ямаха беше така - като пипнеш струни/бридж/ключове и пука. По съвет на Nikifena направих окабеляването изцяло НАНОВО, като всички маси (5-6-7 кабелчета) ги запоих в една точка върху корпуса на Tone pot-a. Резултатът е точно какъвто го търсех - тишина и спокойствие! :P

 

Точно за този вид пукане става въпро. Абсолютно същото се случва и при мен. Обаче грам идея си нямам как да го направя това. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, което един поялник и 2-3 жички не могат да решат.

 

Най-добре го остави да си пука, мани кво ти говри Байби Томас! То, ако не пука, пращи и криви, ти въобще, свириш ли на китара? :coolp: Споко, той брума шса скрий в саунда! :P

 

А, ако верно е статично ел-во, мое да стане направо Static-X ситуейшъна. Така че смело напред, развръзка винаги ще има.

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се съглася с това да се примириш с пукането. Всеки вреден шум е неприятен, а особено от нещо което си купил скоро. Провери си екранирането и всички кабели вътре. Някои спойки също могат да вкарат паразитни капацитети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един съвет мога да дам-ако решиш да оправяш тая работа-да екранираш и преопроводяваш-дай да го прави човек,който знае как става това!Иначе разочарованията ще са огромни!А нещата могат да се оправят.На сина ми китарата се държеше по абсолютно същият начин,а беше чисто нова.Направих я-екран и жици-и всичките тези пуканици и брумове се изнесоха в небитието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само един съвет мога да дам-ако решиш да оправяш тая работа-да екранираш и преопроводяваш-дай да го прави човек,който знае как става това!Иначе разочарованията ще са огромни!А нещата могат да се оправят.На сина ми китарата се държеше по абсолютно същият начин,а беше чисто нова.Направих я-екран и жици-и всичките тези пуканици и брумове се изнесоха в небитието!

 

Аз не вънамерявам да я оправям сам, най-малко не малко пари съм дал за китарата и предпочитам да я оправя човек който с това се занимава.

 

Можете ли да ми препоръчата някой добър лютиер в София ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми препоръчата някой добър лютиер в София ?

Работата изобщо не е за лютиер, а за човек наясно с физика и електроника.

Направи все пак един експеримент - остави китарата (включена, с усилени потенциометри); след това се разходи по стаята (килим, линолеум, мокет...) да се заредиш добре и пипни някой друг замасен предмет (като си все пак близо до китарата). Ако пак се чува припукване, проблема може да е в обувките, дрехите или покритието на пода. Екранирането и доброто замасяване може да помогне, но не е панацея за всички варианти. Пробвай в друго помещение, друга къща, с други дрехи и обувки. Целта е да диагностицираш точно причината.

Не знам дали имаш мултиметър и дали можеш да работиш с него, но трябва да се провери дали има връзка между корпуса на жака (гайката) и поотделно - струни, адаптери, механизми разни. Ако някъде няма връзка, може да е причина за проблема.

Успех!

П.П. Във форума има хора, които прекрасно ще се справят с екраниране и опроводяване. Ползвай търсачката и се ориентирай по постовете - кой е най подходящ за случая.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.