Jump to content
Българският форум за музиканти

акустичен Stevie Vai


coh-da

Recommended Posts

Записа е правен в студиото ми :secret:

апаратура:

 

микрофона за скайп - 3 лв. (даден ми от приятел)

китара тип кухарка - 80 лв. (дадена ми от приятел)

звукова карта - Audigy 1 май е вече 40 лв., ако не и по-малко

софтуер - Cubase 3.1 (за втори път го ползвах и съм много доволен)

 

парчето: Steve Vai - All About Eve (от албума "Fire Garden" 1996 г.)

 

Микрофона е закачене на лампиона, щото иначе като е пред мен адски пращи!

 

000000000000000 песен 000000000000000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не оценявам мнението на рахата, но предпочитам да кажат хората кое на пръв прочит НЕ им се струва добре, както откъм свирня така и най-вече откчм пеене.

 

Кратко и ясно: Грешиш тук... и тук... това... не ти е добре, тук... е почти добре... ама ето тук... е зле!

 

За да мога да имам стремеж да записвам и по-натам и с по-добри методи!

Иначе, след време ще пусна и от тоя тип авторски, но текстовете малко са ми своеволни все още и не съм добър словестен еквилибрист,

апък и искам да са на български... та йептен трудно!

 

Опс, пропуснах, парчето не е в оригиналната тоналност и темпо е в стандартната за строя на китарата, само дето Е (6-та струна) е смъкната в D.

Иначе парчето в оригинал маъ е един тон по-ниско... или беше два... забрайх. Моя акустичен кавър е на 126 увм, а на Vai e комай към 132 увм..

Редактирано от coh-da
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва и свиренето и гласа :cheers2: , но имам забележка по отношение на произношението:

- t и d ги казваш побългарено.

- при завършването на фразите също не се чуват съгласните.

- думи от типа на "your", също ти звучат БГ.

 

П.П: Бек-вокалите също са много готини! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- t и d ги казваш побългарено.

Мда, това си е проблем с твърдите т и д... акцент, практика трябва май повечко.

Благодаря ти безкрайно, безкрайност, че го посочваш това, ще поуча повечко пронунсиейшъна!

 

 

- при завършването на фразите също не се чуват съгласните.

Ах, това май наистина е гаф! Уж ги произнасям, ама знам ли... трябва да пробвам пак и пак.

 

 

- думи от типа на "your", също ти звучат БГ.

Смисъл че ми се чува мнго р-то накрая, нали... кофти си е да, акцент...

 

Следващия път ще обърна специално внимание по тия забележки, благодаря ти Infinity... безкрайно много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите коментари са следните:

 

1. Мисля, че парчето би звучало по-добре в оригиналния строй - все пак за него си е измислено, пък и смятам, че гласа ти ще звучи по-добре така. Най-малкото няма да ти е високо (усеща се на моменти).

 

2. Блендата на гласа ти е малко в стил ранния Алън Парсън'с - не е лошо, но на мен лично не ми пасва много на това парче.

 

3. Имаш един грешен акорд на припева - там където се пее All about your secret life - След Am7 има C add 9/5-, а ти свириш Am6 - това ДО предполагам се случва заради баса, но тъй като го свириш само с китара би било редно да се съобрази :P

 

4. Произношението ти е доста побългарено, както се спомена вече.

 

______

 

Иначе е изсвирено много яко - особено инструменталната част много ми хареса как е направена. Очаквах да си я пропуснал.

 

Чак ме доядя че ги няма мацките на припева :)

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави си Боби... на припева е и заради баса, който при мен го няма, а и заради една допчлнителна китара, която свири малко по-различно разлагането...

Да, височко си е така, но ако го сваля в оригиналната тоналност 6-та струна ми ляга върху прагчетата и само плющи!

Иначе той Вай си го е свалил заради по-удобното пеене, което той сам си е направил, а пък и за по-ниско звучене предполам...

 

Като българин неволно побългарявам всичко... Добре че не съм руснак, кат ги знам те как порусначват английските песни :P

 

П.П. И на инструменталната част (за солото) първият ми акорд е "поизмислен" :help:

а и като цяло май съм я посъкратил с два такта... май!?

 

Мацките ми бяха зор, някак не ги усетих за да ги пробвам! :)

 

П.п.П. А какво значи бленда... всмисъл тембъра нма как да го променям, такъв си ми е гласа по рождение.

Всъщност да си призная не знам какво е бленда на гласа като понятие.

 

А иначе съм пропуснал солото... хм, просто НЕ можах да го изсвиря.

Редактирано от coh-da
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса от всякъде :metalist::hysterical: самата идея да я направиш е достатъчна за похвала!!! Много ми хареса подхода и аранжимента :)

А звука на китарата е :ok:

Бих се радвал да споделиш как точно си я записал и обработил.

Ако пазиш вокала и на отделен трак може да го пуснеш на тракове да го смесим наново.

 

:)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път ще обърна специално внимание по тия забележки, благодаря ти Infinity... безкрайно много!

 

И аз ти благодаря безкрайно, че внесе топлина с изпълнението си. :hysterical:

На мен пък ми харесва тембъра и блендата ти(каквото и да означава това).

А иначе според мен тембърът е нещото, което е даденост, докато блендите са нюансите на тембъра.

От бленда можеш да докараш дори различен тембър, но това понякога може да навреди на гласните струни.

Не знам дали го обясних човешки, ама толкова можах засега. :unsure:

 

Поздрави и ... дори и да не излиза понякога нещо в техническата част, винаги може да се докара от чувство. :hysterical:

Пък то последното е най-важно, поне според мен. :)

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем лаически записана китара:

Сложих микрофончето за скайпа леко да виси от бюрото, дето ми е компа и се доближих с китарата към него но така че да е леко надолу и назад от резонаторния отвор.

 

Но първо пуснах микрофона на запис да улови цялата стая. После като видях каринката в кубейса... само некви басове с коджа ми ти и децибели над всичко друго и цялата графика приличаше на гребен.

Затва махнах всичко под 80 Хц. и после рязах по слух още в останалата част.

Не пазя сесията, нямам точна информация.

 

Има някаква вероятност да се сдобия с по-гоинка китарка 180 лв. и доста по-добър микрофон, ако ми бъде даден за известно ползване... така че да се надявам пак да мога да я запиша, щото ми е любопитно да видя дали ще има толкоз голяма разлика. Ако я има, никога вече няма да се фащам на ефтини гиъри. :punk_guitar:

 

Между другото гледах един много як филм с Ричард Гиър - The Hoax (Измамата) уж по действителен случай!

Най ме накефи кадъра дето героят на Гиър се спира пред снимката плакат с Олдрин (май е той "официално") на луната - страхотна снимка естествено. Като за реклама! И така Гиър стои няколко секунди... и тишина!

Аве супер яко... Измамата си е измама.

 

Безкрайност, радвам се че те е накефило моето кавърче. Обаче пак не рабрах какво е бленда... иначе тембър ми е ясно. Бленда идва и от Blend - смесица... или нещо подобно. За смесване на вокалите ли става въпрос сигурно.

Щото и там процедирах като при китарите. Рязах кънтенето по слух, ама на места си личат и пропуски.

 

Дано да мога да го запиша със средна работа гиър. А после дано да мога да го запиша с ултра добра апаратура.

Просот ми трябва за личен тест и стремеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Много ме кефи каква специфика си изкарал с тези "неща под ръка".

Интересен тон на китарата...

кефи ме и стереото на китарата, което се появява на места!

Има чар - забележките са налице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво!

представям си какво правиш с 30 лв. за 300 да не говорим!

 

Между другото - оригиналът или не съм го слушал или нямам спомен, така че паралел не мога да правя.(което сигурно е добре , имайки впредвид за кой става дума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сваля. Миркофона няма значение, виждал съм хора които и на микрофон за 1000 лева пак не могат нищо да изпеят. Така че и без микрофон

ще си личи може ли човека да пее или не може. Сигурен съм че и китаристите ще кажат че е така. Като не може човек, по-добре да не опитва мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че като не може човек - по-добре да се научи!

Парчето може и да е некачествено записано, но си го свалих на компа и си го слушам само него от 2 дена...

Явно човека го е изпял и изсвирил с душа, а това се улавя. А може би и защото ми прилича на soundtrack от Diablo II! :lol:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Coh-da, според мен си се справил перфектно с наличната техника.Изпълнението ти е много добро ,а за вокала много ме изненада/положително/. Аз съм голям фен на Алън Парсънс и наистина има нещо от тембъра на гласа му.Успех и да ни радваш с още интересни интерпретации ,пък и авторско скоро не си пускал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.