Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro.feel - Губя се с теб


Mandalay

Recommended Posts

Браво пичове,само така!

Песничката е много хубава!

За пеенето на Момчил няма какво да кажа,освен че съм му фенка отдавна!

 

Искам да кажа(без да претендирам, че моето мнение е най-правилното),че барабаните леко кънтят,струва ми се трябва да звучат по-стегнати(като звук)и леко по-напред,баса при мен звучи малко бумтящ,струва ми се че трябва да е по-умерен и по-ясен като звук и китарката с уа,уа-то при мен много избива на моменти - леко изцъклена е.Беквокалите са много красиви като замисъл,но не звучат ясно като маса са малко.Като цяло всичко ми се иска да звучи по-ясно.

Искам да ви кажа ,че напълно подкрепям всичко ,което правите и тези "критики "ако мога така да ги нарека са изцяло добронамерени ;)

Желая ви успех във всяко начинание-песента е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Искам да пратя много поздрави на момчето LEO, което доста си противоречи, след като парчето е предназначено за радиата в България, ако се направи нещо иновативно мислиш ли че ще го въртят :whistle: с нетърпение и аз чакам да чуя твое парче.

 

А относно бързия текст, мисля че е изпят доста стегнато и отчетливо, всичко се разбира и освен това бековете и те са си точно на място между многото текст.

Солцето на китарата немога да разбера защо да не се връзва, просто не сме свикнали на такива парчета да има такива сола :virtuoz: Ето тук е момента за иновативност ;):recourse::recourse:

 

Мен ме кефи :recourse:

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, Alis. Приятно е да прочетеш нещо подобно, особено от певица с твоите качества :curse: Относно звука... като цяло това е търсено, т.е. по-разпиляното звучене. То е характерно за групата ни и е нещо, което ни харесва.

Съгласен съм с Caruso, че някои от по-бързите фрази се губят като текст, най-вече втората фраза от припева. Сигурно си прав, че текста е малко в повече, но ако се намалят сричките, кантото се променя изцяло, а в този си вид е такова каквото го искам. Направих всичко възможно да е максимално отчетливо и чисто, когато записвах вокалите и това се отнася за цялата песен. Много се дразня на БГ изпълнители, които не знаят български, пеят със силна редукция, не си изпяват крайните съгласни и т.н.

 

@LOE, явно говорим за прекалено големи различия във вижданията си като цяло за стил. И нещо не схващам... този стил поп се бълва само в българия, но за да се върти песента по радиата трябва да е нещо иновативно... А дали не се бълва точно защото се върти по радиата... А ако искаш да кажеш, че продукцията ни е достатъчно добра, за да се върти по световни радиостанции, но стила е отдавна умрял на запад и затова няма да стане, то тогава искредно благодаря за комплимента. Все пак едва ли това е била мисълта ти. Не искам да започваме спорове за това кое е живо и кое умряло, поне не в тази тема :curse:

 

Със сигурност много от забележките ви са основателни, както и повечето са субективни и въпрос на вкус. Все пак това е първата ни песен, ако още с нея сме достигнали съвършенство, какво да правим от тук нататък... :curse:

 

 

Поздрави на всички направили си труда да чуят, анализират и напишат нещо за песента ни. :pray:

 

Mandalay

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, някой хора явно не могат да проумеят що е тва градивна критика, и да приемат чужди мнения

не знам, някак си мислих че ако кажа какво не ми харесва ще ви е по полезно от поредния коментар "супер е, само не знам си кво..."

 

Пич интересно ми е ти колко парчета ей така си прокарал в публичното пространство :metalist:

 

 

В интерес на истината, в публичното пространство съм прокарал точно толкова парчета, колкото съм искал :recourse: Просто нямам такива стремежи

Инъче, гледайки статистиките на единственото място, където може да се намери нещо за нашата не особенно комерсиална група - myspace профила ни, за по малко от 5 месеца има 62000 посещения и 55000 прослушвания, и като се има предвид че сме качили 2 демота и лигави репетиции, бих казал че музиката ни, въпреки че е груба, елементарна, и не можем да свирим, нямаме нито демо, нито живо участие, се нрави на голяма част хора, без да им я пробутваме по радио или нещо такова :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, някой хора явно не могат да проумеят що е тва градивна критика, и да приемат чужди мнения....НАПРОТИВ...даже ти отговорихме защо сме толкова банални...но...и музикални.... :greenangel: ...и много ти благодаря...:-)

не знам, някак си мислих че ако кажа какво не ми харесва ще ви е по полезно от поредния коментар "супер е, само не знам си кво..."

 

Пич интересно ми е ти колко парчета ей така си прокарал в публичното пространство :greenangel:

 

 

В интерес на истината, в публичното пространство съм прокарал точно толкова парчета, колкото съм искал ;) Просто нямам такива стремежи

Инъче, гледайки статистиките на единственото място, където може да се намери нещо за нашата не особенно комерсиална група - myspace профила ни, за по малко от 5 месеца има 62000 посещения и 55000 прослушвания, и като се има предвид че сме качили 2 демота и лигави репетиции, бих казал че музиката ни, въпреки че е груба, елементарна, и не можем да свирим, нямаме нито демо, нито живо участие, се нрави на голяма част хора, без да им я пробутваме по радио или нещо такова :icon_shithappens:...БРАВО.....!...това е начина :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LOE

Не искам да ставам дребнав, но критики от типа - музиката ви е много клиширана и ми е до болка позната, бъдете иновативни (което ми звучи като: бъди умен или бъди красив) аз лично не мога да възприема като градивни. Особено чувайки какви са твоите стилови предпочитания. За твоята музика мога да кажа, че ИЗЦЯЛО ми звучи като един куп други групи. Вместо това, обаче, ще кажа, че стилът не ми допада и не разбирам от тази музика. Освен това ние сме тези, които са създали тази песен и имаме правото да приемаме и отхвърляме критики.

И накрая, как разбра, че на хората които са попаднали по някакъв начин в профила ви музиката им се нрави? Ако ще се мерят пи*ки, пусни тема "На кой му е по-голям" и който иска да си го мери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета, най-хубавото тук е, че получихте доста фийдбек още преди да пуснете парчето пред широката аудитория :greenball: бяха споменати някои важни обективни неща като компромисни решения с текста, например. правете си изводите дали това да бъде първото парче, което искате да ви представя.

 

желая успех на групата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......да....да....да.....Alis направо ме удари в десятката с адекватния си отговор....ако трябва да съм честен....след първия микс си помислих ТОЧНО същите неща...иначе кънтенето идва от добавения драйв към барабаните ...което ни кефи....а за фийдбека е супер яко че има форум въобще....супер се кефя.....да Роня така е....каквото и да значи "първо парче" засега не се очертава клип така че нищо не губим да го раздадем насам натам....а ти Alis нямаше ли нещо общо с бабас и дядос...и Боян...някога....лонг тайм агооооооооо........че света стана малък......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@LOE

Не искам да ставам дребнав, но критики от типа - музиката ви е много клиширана и ми е до болка позната, бъдете иновативни (което ми звучи като: бъди умен или бъди красив) аз лично не мога да възприема като градивни. Особено чувайки какви са твоите стилови предпочитания. За твоята музика мога да кажа, че ИЗЦЯЛО ми звучи като един куп други групи. Вместо това, обаче, ще кажа, че стилът не ми допада и не разбирам от тази музика. Освен това ние сме тези, които са създали тази песен и имаме правото да приемаме и отхвърляме критики.

И накрая, как разбра, че на хората които са попаднали по някакъв начин в профила ви музиката им се нрави? Ако ще се мерят пи*ки, пусни тема "На кой му е по-голям" и който иска да си го мери.

 

Както преди казах, приемате градивната критика по неправилния начин. Предположението ти че не разбирам даден стил само защото не ми е любим пък е доста безпочвено. Поста ми по темата беше гледна точка, която явно много се разминава с това което сте очаквали да получите като коментар. Не знам защо приемаш съвета ми да си персонализирате стила като нещо лошо... и ако имате претенции относно критиката може да ги опоменавате в първия пост, за да не си хабя времето с добронамереност, кяото се тълкува като нещо съвсем различно. Както и да е, извинявам се че засегнах величието ви :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брааавввоооо LOE Браааавооооооооооооооооооо :recourse::P:yahoo:

 

Евала, групата ти е велика много иновативна и яка банда в съвременната алтернативна музика. За Първи път чувам такива "картечарки", такъв саунд, такива сола а вокала направо кърти, НЯМА ДРУГИ ТАКИВА, браво. Слага те в джоба си Madball. Sick of it all, Biohazard, Stone sour та дори и Pantera.

Много жалко че профила ви не е посетен от някой готин мениджър да се разачуе малко за вас. И това че Анна-Мария Тонкова няма да ви пусне по Бградио е само нейна загуба, после няма да се бие по гърдите че е открила много яка новаторска българска банда.

 

НЯМА ДРУГИ КАТО ВАС, евала

За първи път чувам такова нещо.

Вие сте маистори на спорта.

 

Heavy Metal FOREFER :P:metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко зрял сарказъм и от твоя страна, не мислиш ли :recourse:

 

Нека да споделя мое мнение, пък може и да е грешно. Гледал съм ви наживо, харесвате ми, познавам някои от вас, също така често слушам фънк, дори и малко по - комерсиален от време на време.

 

Обаче не мога да не се съглася с част от коментара на ЛОЕ. Това парче, по лично мое мнение е под вашето собствено ниво, знам, че можете доста повече, пък и сигурно вие също го знаете.

 

Накратко: ако целта е радиото, парчето е идеално. Ако целта е да направите нещо наистина, ама наистина качествено и добро, мисля че вие самите можете още доста и откъм изграждане на свой стил и откъм композиция.

 

Ако говорим за микса, в този последния барабаните са зверски добри, според мен баса може да се вдигне ама наистина съвсем мъненко с една идея. И да, на припевите бек вокалите попретрупват поне за мен картината... Друго мммм, абе някак си прекалено мекичко ми звучат гласът и китарата, нот това вече е чисто въпрос на вкус от моя страна (не че другите неща не са).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не твърди, че LOE греши във всяко едно отношение! Съгласен съм, че има още много накъде да се подобряват нещата. И тук вече fLiSk се е формулирал много по-добре. Собственият стил се изгражда с течение на времето и количеството продукция. Всеки е почнал от някъде. Естествено, че целта ни е да изградим собствен стил, звучене и т.н. но това тепърва ще се случва. Няма смисъл да се коментира стила на песента, просто защото тя е завършена като форма, добра или лоша. Тя може да търпи някакви корекции що се отнася до смесването и нищо по-задълбочено. Моля за повече толерантност по отношение на личния вкус за изкуство на всеки, включително и нашият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......да....да....да.....Alis направо ме удари в десятката с адекватния си отговор....ако трябва да съм честен....след първия микс си помислих ТОЧНО същите неща...иначе кънтенето идва от добавения драйв към барабаните ...което ни кефи....а за фийдбека е супер яко че има форум въобще....супер се кефя.....да Роня така е....каквото и да значи "първо парче" засега не се очертава клип така че нищо не губим да го раздадем насам натам....а ти Alis нямаше ли нещо общо с бабас и дядос...и Боян...някога....лонг тайм агооооооооо........че света стана малък......

 

Да ,аз съм :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.