Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Mo8


Rudess_90

Recommended Posts

Здравейте!!!

 

Искам да науча малко повече за тази джа-джа...

Разглеждах, слушах и четох, ама нищо конкретно.

Ако някои е успял да се докосне до МО8( http://www.ishibashi.co.jp/c/img/0808080808080.jpg ), или ако има или е сфирил на него да сподели: клавиатурата как е на усещане, функции и сичко което знаете за него!!! :) :) :) :) :) :) :)

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :no:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-общи линии - това е Мотиф ЕС, само че без семплер. Клавиатурата мисля, че също е мотифска, изобщо яка машина. Каквото и друго да ти кажа, ще са само спецификации, а тях можеш да ги прочетеш навсякъде. Гледай демото на МО в йотюбето. А, да.. не съм свирил на такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при поръчна от сайт примерно - www.musicstore.de каква е таксата за доставка, ако някои знае да помогне!!! :):thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - ако поръчваш от www.thomann.de - там таксата до България е 30 евро за покупки до 31 кг, а мо-8 тежи 21 кг, но незнам колко ще стане с целия му комплект, евентуално кейс и така нататък. Пиши едно ЛС за Ямахата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

 

Искам да науча малко повече за тази джа-джа...

Разглеждах, слушах и четох, ама нищо конкретно.

Ако някои е успял да се докосне до МО8( http://www.ishibashi.co.jp/c/img/0808080808080.jpg ), или ако има или е сфирил на него да сподели: клавиатурата как е на усещане, функции и сичко което знаете за него!!! :) :) :) :) :) :) :)

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :greenangel::thx:

 

 

---

 

Свирих известно време с МО8. Усещането от клавиатурата е като на акустично пиано. Управлението е удобно. Имаше проблем с плъзгачите на зоните. Като си превключа на даден Пресет, при намалени зони и усилен мастър първо ми свири пиано по подразбиране (това, което излиза при първоначалното пускане на клавира). След като раздвижех плъзгачите 2-3 пъти нагоре-надолу всичко се оправяше. А по време на живо свирене това си е тормоз. Други забележки нямах, мисля че е страхотен клавир. Все пак си мисля, че е по-добре да се ползва Motif ES, заради семплера. По-скъпо е... но... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младеж, това е може би едно от най-добрите неща за парите си. Семплер не ти трябва - аз, който съм с най-новия МОТИФ, не го използвам, така че и на теб няма да ти трябва. Синтезаторът е много добър за парите си. От Германия МО6 ще ти излезе 2000 лева, пътят е 30 евро - аз лично купувам от там. МО8 май беше някъде към 2600. Толкова добър клавир с твърда клавиатура нов за тези пари няма къде да намериш. Преди го имаше в ДРУЖБА в музикалния магазин, там съм свирил на него - иди и го пробвай. Но това е един от най-добрите варианти в съотношението цена-качество. Няма друг клавир с такъв Уейвром за такива пари! Ако наистина нямаш пари, вземи си ММ6. Той на първо време също ще ти върши работа. При него дори цената е прекалено ниска за качеството, което предлага. Без пари няма как да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако толкова колкото казваш може и да се намерят 2 700 лв. А ако го зема към него дават ли кейс или някакъв калъф??? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Такива неща се купуват отделно, макар че може да намериш някаква оферта, която включва и калъф - търси в томан и други германски магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз.

Когато аз си купувах свирка с 88 клавиша, мой логичен избор беше и МО8.

Като звуци, пресети, уев форми няма да се изказвам, защото ще стане война с Руснака ....той така и не рабра, че размера няма значение, при положение, че има алгоритми за компресия за тази цел, Самия той признава, че има софуерни синтезатори с 64 рам банки, които изкарват перфектни звуци ----както и да е....

Единственото което ще кажа е, че клавиатурата не е нищо особено. Честно да си призная очаквах повече от свирка 88 клавиша... Един Тритон, който впрочем е на същата цена има доста по добра клавиатура, като усещане.

Клавишите на Ямахата ми се сториха (след около 1 час свирене) някак си по "дървена" и по изкуствена. Не ми даде усещането на пианото, каквото и да говорят колегите от форума.

 

Един съвет от мен на колегата --- отиди в " Динакорд" на Искърско шосе, там има доста свирки, никой няма да ти откаже да посвириш на тях и сам си направи избора.

Поздрави,

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Aз имам от доста време MO8 и съм взискателен към клавишите и механиката тъй като съм пианист. По мое мнение клавиатурата е страхотна, по-добра е от на Мotif или Моtif ES защото е директно взета от S90ES, а който разбира от свирки знае какво е S90ES за пианистите. Лично аз харесжам много и клавиатурите на Privia

 

МО8 е малък MOTIF ES, без семплер, 64-полифоничен а не 128, малко по-малко звуци, и по-малко мастер-ефекти

 

С една дума: единствения "проблем" е може би е полифонията, зависи с колко сплитове/лейъри работите или какви мидита правите

 

семплер - в него можеш да запишеш някакъв звук и да го семплираш. т.е. да го използваш като един нов звук в ром-а ти. може да се вкара и готов семпъл и да се обработва

Редактирано от lockfolder
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.