Jump to content
Българският форум за музиканти

Ооо Проблем!


Old_Shetarhand

Recommended Posts

Оп Ора начи имам Огромен проблем....по принцип гледам да си Оправям сам кашите и да не занимавам с простотии но просто тука нема как....Отдавна имам проблем с ноооо як брум в китарата ....пусна да свиря и докато свиря звучи добре но в момента в които спра да свиря,китарата просто стои отверена и с ръка заглушавам струните ебати якото бучене има просто не е истина.....и помислих си първо че е от китарата ми...едно съседче вика че мео нещо потенциометрите да са сдали багажа или па една жичцка има отзад дето заземява китарата да се е разпоила.....което звучеше логично....Обаче Онзи ден бех при един лиотиер по друг повод и там просто да тестваме китарата дали е от нея тои я фклиучи (сори но не знам къде е буквата "ИУ")и китарата заспа направо ни шум ни нищо....при което изклиучих възможността да е от нея....помислих си че кабелите са ми некфи шибани и дават нещо на късо....Одих купих си нови нооо яки поих у нас и след това Отидох у едно приателче - Ицето от форума.....фклиучих китарата през процесора ми и през СТАРИТЕ кабели и пак немаше никаф шум нищо.....по този начин изклиучих и процесора и кабелите от проблема......както и да е пребрах се у нас, и почнах секфи вариации....у едната стая...у другата фклиучвах....нема дееба бучи яко....Обаче пак като пусна на слушалки пак няма брум....и почвам да си мисля че нещо тока у нас е шибан....при което с Онова Остроисво как се казваше там измерих тока и подават у нас точно 220 волта.....Обаче друго ме претеснява .....един пич ми подметна че може у дома ми едно време като са строили кооперацията да не са заземили целата инсталация...и да попитам до колко е възможно това....съответно как да го проверя.....и ако е така има ли начин как да заземя инсталацията "изкуствено"?!!?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че щем на слушалки всичко е ток и жица, проблема би могъл да е в крайното стъпало на усилвателя.

Какъв е той?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо по принцип си свирукам китара- процесор - лине ин на компиутъра и от компиутъра сичко наред с моя соунд Отива в една Вермона РЕГЕНТ 2023 ......така ем мое си джемвам алонг с тракове от компа ем.....записвам ем яко....

Опитах Оттатък на един немски ли английски ли е усилвател "НАД" и там бучи дееба.....не знам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не съм навътре с китарите,но мисли логически...щом у твоите приятелчета върви добре,на слушаллки също върви добре значи проблема идва не от тока,а от тонколонките или там от където ти излиза звука....логика май френд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е монитора приятел.....пробвал съм го отдавна.......даже и лампите да изклиуча отново бучи.....

Добре де тогава защо шибаните усилватели само китарата ми бучи....нито като слушам музика или ДВД гледам...нито като пусна клавира през тех не бучи.....Ето това не мога да разбера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кабелите са наред то шумът най-вероятно е от адаптерите на китарата - и ако си сигурен че не е от твоя монитор търси нещо друго наоколо което може да предизвика такива смущения в адаптерите. Може да е от комшиите примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това с извинение си е ебало съседката направо... :blink: ..с две думи нищо не мога да направя и ще си буча вовеки.... :) ......то каквото и да има у комшиите не мога да ги накарам да не го ползват или пускат.....

 

кастъре......по скоро ти не пиши оф топици защото в форума има правило против Офтопиците но за не книжовен български няма.....

Редактирано от Old_Shetarhand
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а би трябвало :)

 

сега по същество: може да не е от конкретен уред, а от мрежата - възможно е някакви кабели да описват ел магнитно поле и да влияят на усилвателя. Въпреки, че щом на слушалки го няма и аз мисля като Евтим, че ще да е от стъпалото... Занеси кубето на някого да го погледне :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси една стара тема от АХЕ. Там надълго и нашироко обяснява подобните свои премеждия. Накрая безмалко да пуска молба до Енергото и М-Тел да изключат целия квартал за час-два, за да мине тестове... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като изклюиш китарата от процесора, а процесора работи, и е включен в компа, какво става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) @олд_шетархенд - Мисля, че ако се постараеш да си напишеш темата грамотно, повече хора ще имат нервите да я прочетат и съответно желанието да ти помогнат. Нищо лично :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.