Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЕМОЛО


Pacho

Recommended Posts

Съжалявам, че ще те разочаровам, но днешните електрически китари, които правят в Кремони са от среден клас нагоре :unsure: За съжаление няма нищо за нашия пазар, а около 90% от цялата продукция заминава за щатите (собственика си живее там и си изнася). Материалите са всички внос и са качествени дървесини (за съжаление доколкото разбрах внасят готови цигли и страници и май не използват вече дървообработващия цех) Иначе освен китари правят и лъкови струнни. Да ти кажа право яд ме е, че Кремона не оставят на бг пазара нищо, защото щяха да предлагат доста по-високо качество китари от разни скуаери муаери... естествено на доста по-високи цени! Е добре дай инфо малко за тая твойта "поръчкова китара при частен майстор". Кой е майсторът - може да го знаем. Каква е китарата, каква мензура, акви адаптери ключове дървесина... Дай малко снимки да я видим като е толкова специална... :)

 

П.П. Само ще ти дам инфо ако все пак държиш - уилкинсън тремола почват от 25-30 кинта някъде. Флойдовете са от 120-140 нагоре, а качествените идват към 180-200 (качествено е силна дума, но да кажем, че поне няма да имаш много ядове с него) Калер системи за китара има само в щатите и цените им почват от $350. Има всякакви други тремоло системи, повечето от които соц измишльотини, но затях ням да говоря, най-малкото защото надали отнякъде можеш да си намериш такива, за качеството им няма да говоря.

 

Айде очакваме спешъл супер къстъм китарата :)

 

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... китарата е поръчкова правена в Казанлък от частен майстор с истински материали. Не е купешка дървена Кремона. Ключовете са маркови ...

 

Е, това вече е интересно и обяснява доста неща!

 

Още веднъж си повтарям препоръката: тремоло тип Уилкинсън с двуточково окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че китарата ти е поръчкова и ще ти кажа защо .. ти си постнал 2 снимки на бриджа

Ако я беше правил майстор нямаше да ти сложи фикс. бридж които ги слагаха преди 20 години в заводите на кремона...

нещо не ми се връзва .. я покажи по обстойни снимки на китарата и кой я е правил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм офанзивен, но айде по-полека със заключенията, Холмс! Ходи в РФ първата витрина вдясно на вътрешната част трети рафт отгоре адолу -> уилкинсън тремола и хардтейл бриджове. Освен това може да е имал пича струнник и да не са му се давали пари допълнително за бридж :) Варианти много и все достоверни. Все пак очакваме снимките, а за тремолата ти казах -> избираш въз основа какво ще свириш и какво ти трябва, а не на последно място и парите, които си склонен да дадеш.

 

Поздрави,

Влад

 

edit: Естествено остава въпросът, защо в заглавието на темата се говори за "КРЕМОНА" :whistle:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм офанзивен, но айде по-полека със заключенията, Холмс! Ходи в РФ първата витрина вдясно на вътрешната част трети рафт отгоре адолу -> уилкинсън тремола и хардтейл бриджове. Освен това може да е имал пича струнник и да не са му се давали пари допълнително за бридж :) Варианти много и все достоверни. Все пак очакваме снимките, а за тремолата ти казах -> избираш въз основа какво ще свириш и какво ти трябва, а не на последно място и парите, които си склонен да дадеш.

 

Поздрави,

Влад

 

 

Позна, отпреди 20 години е! Купих я от един музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че, китарата има нумизматична стойност! :)

Някой ден ще струва хиляди $$$$$. :P

Шегувам се. :blush:

Сегашните евтини китари дето ги продават по магазините приличат на китайски цепеници правени в час по трудово! :greenball:

Така мисля аз!

 

Поздрави,

на всички музиканти.

 

Ето ви още една снимка:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=59392&photo=4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дай неколко по-цели де...

 

Това за китайските китари е така, но за повечето от българските соцкитари важи с 3 пъти по-голяма сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.