Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


di44i

Recommended Posts

имам един въпрос сега започвам да свиря има ли проблем ако почна на класическа, а не акустична китара

 

извинявам се ако темата не е за тук но от скоро съм във форума и може и да съм се объркала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем.

Зависи донякъде от това какво искаш да свириш разбира се, защото двете китари имат различен звук, различна форма и гриф, които са такива поради спецификата на техниката на свирене при класическата китара и съответно "акустичната". А иначе китарите и двете са акустични, като предполагам, че под "акустична" имаш предвид, т.нар. western китара или по-простичко - китара с метални струни.

 

Препоръчвам ти да си намериш учител, ако държиш да се занимаваш сериозно и да напредваш по-бързичко.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офф

 

Докато четях първия пост тъкмо си мислех да пусна анкета аз ли съм прост или наистина и двете са акустични, ма добре, че беше synchu да ме успокои, че не съм само аз :)

 

Поздрави,

Влад

 

/офф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за учител ще си намеря само тва ми беше въпроса а под акустична наистина имам предвид western китара мерси за пояснението :)

Редактирано от di44i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един въпрос сега започвам да свиря има ли проблем ако почна на класическа, а не акустична китара

 

Няма проблем, даже е желателно да почнеш на класическа китара и то с учител. После всичките тия мъки с големия гриф ще ти се отблагодаряват постоянно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще те посъветвам - ако можеш си изнамери от някъде китара с найлонови струни (за да не стане недоразумение не казвам нито акустична, нито класическа, че много хора не са наясно) чисто и прост с цел да ти свикнат пръстите на натиска, че ако скочиш направо на метални ще е много болезнено и току-виж си се отказал. И да - питай си даскала да ти каже според търсенията, какво да купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните за електрическа китара са по-меки и по-тънки от тези на класическата... :o Демек и уестърн да си вземе със струни за електрическа китара пак ще прокопса. Моят съвет е да решиш какво искаш да свириш и да грабваш китара, каквато имаш под ръка! Не те съветвам да ходиш при даскал, защото той ще ти наложи своето мнение, а не твоето! И я като шоп не любим ми натекват чуждо мнение, и е за тва си праим как знаем. Няма да сбъркаш както и да почнеш! Важното е да ти е удобно, защото ако имаш малка ръка или къси пръсти и не можеш да свириш човешки по широкия гриф на класическата за каво да се мъчиш, като можеш да вземеш уестърн, на който да сложиш 9-ки з аелектрическа примерно? Тъй че бягай да търсиш УДОБНА китара, а не каквато според някои хора трябва да ти е първа!

 

Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата : FAQ

По ТЕМАТА : Пиши свястни заглавия. Така ще е по-лесно за всички нас да ти помогнем. Ориентирай се във форума - не е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.