Jump to content
Българският форум за музиканти

играчка-плачка :-(


dedomito

Recommended Posts

аз някъде в някакви теми съм чел че първо се UNINSTAL-ват старите драйвери и тогава се качват новите...за някаква звукова карта беше ама не помня много...тук в форума съм го чел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Ненко , деинсталирането си е задължително , ти поне чу как върви старата карта , :topicsux: То е ясно че ако кача всевъзможни драйвери в един момент червея от харда ще се покаже и ке каже : "Айде стега де , ебати една карта не можеш да инсталираш като хората " хаха .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами заеби я,или сложи и 2-те да и използваш някои функции само ако е възможно...аз заради гейм порта съм сложил друга,и само за миди я ползвам,но и аудио върви,например мога да я ползвам за монитор,то за монитор всъщност мога да ползвам и вградената....други теми са тва....

 

знаеш ли какво се сетих...ами като променяш семпъл рейт-а 44100-96000 как ти се променя латенсията? на мен при 44100 е по голяма отколкото при 96000.що не пробваш ако не си пробвал още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да те питам ти махна ли старите драйвери преди да сожиш новата карта.

IRQ- Interрupt request-заявка за прекъсване(май така се пишеше)това е така да се каже пътечка чрез която си комуникират дъното със съответния device ползващ въпросното IRQ.има устройства който се нуждаят от едно IRQ което не се сподяля с друго устройство.и ако случаино се получи така че има друго устройство което ползва същото IRQ се получава конфликт ,което води до това че съответните устройста няма да работят или поне еното от тях.устройствата изпозлват и I/O(адреси навходно/изходни портове), там пак може да се получи конфликт ако стане същото като с IRQ-то.звуковите карти обикновенно искат повече ресурси от другите устройсва тва ще рече едно IRQ(дали има такива ползващи повече) и I/O и DMA(директен достъп до паметта-техният брой е напълно достатъчен пък и не всички устройсва ги ползват) канали.конфликти заради I/O се получават трудно тъйкато капацитета с адреси е доста голям и просто няма как да накачиш толкова много устройства че да се получи недостиг на адреси.но нещата с IRQ не стоят така техният брой е доста ограничен(няма да изпадам в подробности)

е щом твоята карта ползва самостоятелно IRQ значи няма проблем.

ако се стигне до инсталиране на уиндоус е хубаво да спазваш следните стъпки

1 windows с формат,а не върху старияс(че ше стане манджа с кисело грозге) точка 2 от поста на ники123бг

2 чипсет

3 звукова карта(задължително преди видео картата)

4 видео карта

5 всичко останало

 

аре стига съм писал

поздрави!!!

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря все пак за усърдието и писането , не съм особен специалист , но се справям с инсталацията на ХР . Довечера като се прибера от работа , ще направя един преинстал на компа , само не мога да се сетя ЧИПСЕТ какво животно беше ??? Като преинсталирам ръгам диска , цъкам старт и то си почва само да инсталира , никога не ме е питало кое пред кое да е и тн .

Така поразгърнах форумите по всичките земни кълбета и установих , че много човечета се мъчат с това SB0220 и са изписали тонове буквички с какви ли не проблеми с тоя модел .

http://comexgroup.com/forums/lofiversion/i...php/t18750.html

Един път някой да ми подари нещо и ебати проблемацията стана , хахахах

За това не приемайте подаръци , защото може да се окаже SB0220 и после да се чудите - да свирите ли , да спите ли или до побъркване да преинсталирате и да се питате : "ЗАЩО НЯМА КУПЪР ЗА ТЕБ И ЗА МЕЕ Е Е Е ЕН ??????"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Standard PC се избира при инсталацията (може и после, но може да стане мазало).

 

Ето едно описане на английски, ако нещо не е ясно питай, но ще мога да отговоря, по-късно днес или утре, защото трябва да изляза.

 

Disabling ACPI is very easy. Before you install Windows, check your BIOS for the PNP OS INSTALLED setting. Set it to NO or DISABLED. During the installation process, you can select the Standard-PC HAL (Hardware Abstraction Layer) instead of the ACPI-PC HAL. To select this HAL, you need to hit F6 when you are asked to install updated device drivers for HDD controllers (SCSI, ...). Then hit F5 to choose Standard-PC. Check the Microsoft Knowledge Base [3]to get more information about HALs.

 

IRQ-тата са прекъсвания и е добре да не се използват от повече от едно устройство, макар че в реалност това е трудно постижимо. Доста биоси ги показват преди да започнат да зареждат операционната система от хард диска (или което там устройство е bootable). Друг вариант да ги видиш е като отидеш в Device Manager-а на windows и избереш от менюто View подменюто "Resources By Type". Тогава ще виждаш няколко групи "Direct memory access", "Input/output", "Interrupt Request (IRQ)" и т.н. Отваряш групата "Interrupt Request (IRQ)", разпознаваш си SB Live-a като устройсто в нея (може би ще пише "Multimedia Audio Device") и гледаш дали някое друго устройство няма същото число (IRQ) което е записано пред SB Live-a. За съжаление това е леко лъжлива картинка на нещата, защото ACPI HAL-а на windows си измисля някакви фантастични IRQ-та и докато не преинсталираш с Standard PC няма да виждаш реалните IRQ-та.

 

Колкото до kxProject - не е малка борбата за подкарване на ASIO-то, но ако успееш резултата си струва. За съжаление от доста време не ползвам карти на Creative и ще ми е трудно да ти помогна със съвет.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на повечето компютри,даже на всички по-нови - към дънната платка върви и диск с драйвери...там има драйвери за чипсети и такива добитъци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , май успях до някъде !!! :) И иракските тайна служби да ме разпитват няма да мога да им кажа как към го направил .

Минах без преинстал . Махнах АСИО 4 АЛЛ , махнах КХ двайверите , въпреки че като гледам има някакви останки от тях / интересно що ги нямаше в контрол панела / , махнах и криейтивските , рестарт , тръгнах да кача само КХ но започна да ми излиза предупредителен надпис , дадох му кенсъл , по едно време инсталира нещо / незнайно какво / . След това с диска на Криейтив направих една инсталация , рестарт и започна да се чува / че не си спомням вчера какво съм правил , но като се прибрах от работа и звук нямах , единствено на микрофонния вход / . После ръчках по дивайси и най-накрая успях да извадя звук през лайн-ин и хост програма . Има още някаква латенсийка , но и утре е ден както се казва / с всяка бира и латенсията се удължава , странна работа , хахахахахахха /

Специални благодарности на всикчи които се отзоваха на темата и на никого не пожелавам да изживява кошмарни инсталаций на каквото и да е било . :):D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...към дънната платка върви и диск с драйвери...

Които е крайно забранено да се инсталират!!! Те идват с дъното/видеото, за да можеш все пак да ги подкараш, но са едва ли не бета версии издадени МАХ бързо, за да се пусне платката в продажба. Правило е ВИНАГИ да се теглят последните драйвери от нета. Друго правило е да се ъпдейтва БИОС-а на дъното, фирмуера на СД/ДВД и т.н. Трето правило е да се махат старите, освен ако (много рядко) производителят е указал изрично да не се прави. Четвърто правило е да не се слагат два различни драйвера за едно джадже. Пето правило е да се ползва софтът Driver Cleaner Pro (по възможност в Сейф Мод).

 

кХ е кофти да се ползва с дефолт настройките. Идеята на кХ е да си го направиш както си искаш, както ще ти върши работа и както ще е най-леко за системата ти. За целта прочетете туториалите на другаря Lex Nahamury във форумите на кХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.