Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся план за Ibanez Rg


Recommended Posts

Нито ме познаваш, нито знаеш с какво се занимавам , за да намекваш че немога да направя тяло.

Прекалено се хвалиш с горния си пост.

От тези чертежи вече имам готови шаблони и чакам да дойде време да работя.

Така, недей да намекваш(по-скоро да твърдиш), че ти си единствения който може да изпълни точно даден чертеж.

 

ПС. Надявам се че след като китарата е завършена ще имаш нещо да кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

виж ,приятел,много се кефя на пичове като теб ,които се зарибяват по китари.вьобще не твьрдя,4е сьм единствения,които може да направи rg.напротив-елементарно е и всеки може!!!не те познавам,пьк и не ме интересува кои си и с какво се занимаваш,това си е твоя работа.и аз не сьм дьрводелец,ама никои не занимавам какьв сьм.само знам,4е ако разбираше нещо от китари,нямаше да тьрсиш готов план,а щеше да си го направиш!!!после да се заяждаш с мен е кофти,защото писах поста,за да ти спестя време.пьк и като направиш поредното rg,какво-ще изпревариш всички с една крачка???...аз писах за добро,то какво стана....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбирам. Откъде знаеш дали разбирам от китари? И не бих се изцепвал така че е елементарно правенето на китари.
А и търся готов план защото никой не си даде RG-то да го пречертая и да направя шабони, но това е отделен въпрос.
А ката си искал добро, първо се научи как да го изразяваш доброто. Така както си го написал изглежда че искаш да се заядеш.

А и не искам да изпреварвам никой с колкото и да е било крачки. Явно само ти се състезаваш вмомента.

Единственото което искам е да си спретна китара подобна на RG с авторски промени по модела.

Преставам да отговарям тук. Ако искаш да продължиш със спора, който ти неволно започна, нека бъде на ЛС.

Поздрави! Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dikata, имаше предвид (поне така предполагам), че при положение, че точността е пределно важна в китародялкането, ако нямаш опит с туй действие (конкретно дялане на музикални инструменти) или не си завършил лютиерско майсторство (което води до същия резултат де :) ) шанса да оклепаш нещо от незнание е голям! Хубу ако имаш примерно 10-ина години дърводелска или дърворезбарска кариера зад гърба си тогва може да се приеме, че гафовете ще са минимум, но все пак шанс да стане ИМА! Затова единствения сигурен начин да направиш нещо точно по чертежа е

а) цнц фреза!

б) рязани на лазер шаблони от 2мм неръждавейка, които се монтират към талпата и фрезата се води по тях... Е тва нещо е убиец, ма като знам кач върви 2мм неръждавейка квадрата по фирмите и рязането й май ще карам аз лично на махленската :)

 

Абе цаката е да ти носи удоволствие (и евентуално пари) работата и тогава всичко е както трябва :)

 

Ае со здраве!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, знам какво правя!

Както споменах имам и машините.

Въпреки че аз ползвам друг варянт пак с шаблони, но много по-евтино.

Кумадур 6мм реже се лесно и после на копир фрезата за 10 минути съм готов с 1 бр шаблон. :)

 

Така , че момчета, щом съм тръгнал значи знам къде искам да отида. Не твърдя че ще стане идеална, но времето и парите ще покажат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) незнам защо се заяждаш с човека,който освен тела за китари,прави и грифове и какви ли не още ремонти и т.н. по музикалните инструменти.да ти,не той. :)

 

инъче - успех ти желая.

 

п.п.- може и да отвориш тема със снимки на процесите които извършваш,може да са полезни за някои ентусиасти с свободно време.един съфорумник пусна тема : джаксън РР от голи талпи.може да последваш примера му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, Темата на Горер.

Писъл съм там.

 

 

Аз не споря с никой, просто понякога е много дразнещо някой да се изтъква така. Поздравявам Диката че прави грифове и тела, но тва не значи че всеки който не е направил 10 китари е сакат и бос в темата.

 

Мерси за мненията. След извесно време ще пусна и снимки. Само да свърша ремонта у нас и се преселвам в работилницата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на 16 си мислех, че знам какво правя:)

 

Е кво, нека момчето опита - то е ясно, че каквото и да направи ще му се кефи, та нали това е идеята.

 

И то май всички точно така са започнали, де да знае човек - след 10 години може Бате Вай да си поръча къстъм мейд Crystal guitar:)

 

А малък съвет към теб скъпи авторе на темата - не се пали толкова на разни мнения, сигурен съм, че Диката не е искал да те обиди;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не значи че всеки който не е направил 10 китари е сакат и бос в темата.

 

според мен значи...за тънкостите в занаята и 10 са малко...за кой да е занаят също...

 

чакаме снимките :thumbs_up:

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още теми за форма на Ibanez, в едната от които съм дал ориентировъчен чертеж, и ако се зачетеш внимателно, ще видиш, че и аз търсех китара, от която да взема чертежите, но напразно.

 

Моя съвет е да си купиш адаптерите, тремолото, ключовете, заключването, всички копчета и капаци, потенциометрите, да си ги измериш с шублер, и да си нагодиш чертежа по тях. Надявам се, си добре запознат с основни неща, като например, как се изчислява позицията на тремолото(понеже най-вероятно ще се наложи да използваш не Ibanez тремоло, ами Original Floyd Rose, Gotoh, или нещо подобно, а там линията между двата витна, на които тремолото стъпва, не е на същото разстояние от седлата на тремолото, поставени в средна позиция, и ако оплескаш позицията, китарата ще стане безнадеждно фалшива.

 

Също така трябва много внимателно да изчислиш всичко до най-малък детайл, в противен случай, ще направиш просто едно декоративно ибанез-копие, по-лошо от китарите нисък клас в магазина.

 

Според мен ще е добре да хванеш да поремонтираш евтини китарки първо, и само след като ремонтите започнат да стават наистина качествено, да се захванеш да правиш китара. Като ти гледам годините, допускам, че до сега не си сменял прагове поне 20-ина пъти, не си боядисвал качествено, и т.н. Ако съм прав - поиграй си първо да стягаш и боядисваш трошки - полезно е. Иначе няма как от първия път да видиш всички спънки по пътя.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички съдите по годините ми немога да разбера.

Достатъчно съм прочел и продължавам да чета. Не мога да кажа че са ми минали много китари през рацете, но се занимавам с много неща които изискват знания и математика.

 

Помолих само да ми се услужи с китара или готов чертеж. Не съм молил за мнение.

А и никой нищо не каза за чертежа който споделих. Ама то тва щото съм на 15 и не разбирам от нищо.

 

Но повече няма да коментирам.

Ще видиме времето и работата какво ще покажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на 16 си мислех, че знам какво правя:hysterical:

 

Е кво, нека момчето опита - то е ясно, че каквото и да направи ще му се кефи, та нали това е идеята.

 

И то май всички точно така са започнали, де да знае човек - след 10 години може Бате Вай да си поръча къстъм мейд Crystal guitar:)

 

А малък съвет към теб скъпи авторе на темата - не се пали толкова на разни мнения, сигурен съм, че Диката не е искал да те обиди:hysterical:

 

 

Мерси приятел! Харесаха ми думите ти! Особено това за Вай! :hysterical: Едва ли...но може :D

 

Единствения проблем който ме задържа е махагона който взех като подарък. След като беше леко облаботен, си пролича че е "насилсвено" сушен и има пукнатини, така че чакаме нов материал :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четтежа, който си намерил е оригинален чертеж на Ibanez Jem777.

Може да си го пригодиш. Както казах горе, има тема, в която съм дал CorelDraw файл на контура на RG.

Ако си фен - потърси темата, и изтегли чертежа.

 

А за годините - 15 са си 15. 30 са си 30. Това е положението. Е, предполагам баща ти ще ти помогне доста.

 

Но не се заблуждавай - аз съм учил математика, работя в област, свързана с математиката, но това не ме прави лютиер.

Затова поиграи си на друга китара ПОНЕ смяна на прагчета, нивелиране на гриф и т.н. Това е много чувствителна работа, която може би при никой не е станала добре от първия път, ако ще опитвашият се да е бил Айнщайн.

 

И недей да бъдеш толкова наперен. И аз съм бил на 15, както и повечето от форумците, и сме много наясно с този период от живота, поради което го коментираме. Следователно имаме пълното право. Сигурен съм, че като минат 5-10 години, и на теб вече ще ти стане пределно ясно защо сме говорили тогава така.

 

Поздрави,

Евтим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.