Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за правен Amp


Recommended Posts

Малко ми е неудобно да питам глупости но ще пробвам. Реших да видя с какви лампи е моят правен лампов усиловател. Два броя ЕL 34 TESLA до тях една ЕCC81 и ЕCC 82 и по встрани една ЕCC 83. Въпросът ми е мога ли да сложа ECC 83 на мястото на ECC 81 или 82, мисля че са с еднакви пинове но все пак да попитам. Целта ми е ако е възможно само с замяната на лампите единия канал да е чист а другия с драйв. Защото сега и двата канала ми са чисти нямам драйв или гейн потенциометър. Имам някъв светодиод на който пише CLIP и от време на време присвятка като забия по здраво.(ама нищо не прави). Извинете ме ако говоря глупости но не сам много запознат с лампови усилователи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка за да придобием представа какъв е ампа, имаш ли инфо кой го е правил , по коя схема е правен.

Ако е от старите правени БГ маршали схемата е нещо около маршал плекси.

Оригинално марашала е само с ецц83 явно хорта са нямали и са ти сложили ецц81 и ецц82.

Ампа ти може лесно да се модне за повече гейн.Този амп няма 2 канала а има 2 входа които се смесват натам - не се превключват.

Важное в какъв кабинет свириш и с каква китара.

Ако си в софия и ми остане някакво време мога да го погледна и да ти дам адекватно инфо на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технически погледнато замяната на тея лампи е неудачна защото изискват различни режими на работа...бла бла.Обаче на практика доста хоря ги сменят без някакви проблеми.Ако е правен по схема на Plexi няма проблем да се сменят и ще имаш повече изкривявания.Както вече каза Метълхамър лесно може да се модне тоя усилвател и да се направи Master Volume.Примерно по схема на JCM800.Тогава ще имаш драйв без да си скапваш слуховия апарат.

 

Тоя диод вероятно е за изкривяване с диоди,но е странно защо святка пък не криви.Моят съвет е да го пратиш тоя усилвател при чичо доктор да ти го направи по свястна схема без полупроводници.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ецц81 има малко гейн, 82 повече а 83 още повече - така може да променяш гейна на ампа :hysterical:

това за режимите е вярно ама на никой (освен на 1-2ма тук) не му пука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е усилователя http://www.picvalley.net/v.php?p=u/4/929_939.JPG, http://www.picvalley.net/v.php?p=u/4/930_953.JPG, http://www.picvalley.net/v.php?p=u/4/931_959.JPG , незнам по каква схема е правен но е много стар човека от който го взех е към 50-ти набор и като е бил малък е свирел на него. Той е бащата на двете сестри от дует Мания. Сигурно е от старите правени БГ маршали както каза metalhammer незнам вие кажете? Контролите който имам са: presence, bass, middle, treble, reverb, volume1, volume 2. Като го взех беше с 2х12 кабинет - български говорители респром с шапчица на шпулата. Но правихме ремонт на апартамента и я занесах на село и сега е с обикновена колона за уретба. За съжаление не съм от София а от Димитровград.

Редактирано от vlado1113
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ampa не от класическите БГ маршали я някаква друга DIY разработка от времето на комунизма.

Много далече ми идваш - потърси някой който се занимава с тва там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града има един човек който на времето е правел такива ампове и може да ми свърши работа. Но май пак са били кото моя без драйв. Та трябва да му обясня какво да направи, да ми намери изхода на преампа и да ми го изкара на потенциометър, това ли е ? (не ми се вярва да е толкова лесно) Ще му намеря схема на JCM800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.