Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier Stratocaster Or Washburn Wi16


Cupatincho

Recommended Posts

^^Незнам защо все съм ти в опозиция но не съм съгласен с твоето мнение.

Имам страт китара от както свиря.

След леко ползване на тремолото веднага се разбиха болтовете който го държат.

От тогава ръчката събира прах.На страт не е хубаво да слагаш 11 примерно защото на моя му се огъна грифа има подобни случки и при други познати.Заради тремолото е изкопано дървото и китарата няма състейн.Сингли адаптери само дразнят - никъв метъл не може да се свири с тях.

Страт със алнико сингли вече е съвсем друго нещо но не съм вийдал вфтин оборудван сток с такива.

Малко несвързано обеснявам ама не ставам за писател...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: няма заначение че все си ми опозиция. в спора се ражда истината. само дано не е заради оня металзон. :offtopic-001:

 

...тремолото е много полезна вещ по моему.... открива се цял нов свят от пинизи и възможности... казвам го като човек които до скоро беше в другия лагер на тремолохейтарите...но откакто го открих музикалния ми изказ се обогати неимоверно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам Скуайър - на мойто тремоло пък резбата му се строши от няколкото пъти, дето съм го ползвал лекичко (никъде не е удряно или някакви други каратета отгоре да са прилагани), така че аз поне си мисля, че който иска да се научи да ползва тремолото - да изчака за по-хубаво такова (щом ще го ползва, явно няма да му върши работа някое смотано). И да - тая китара и 11-ки не върви нещо - личен опит... Пък и сингъл койл за траш да речем... Смешна е мойта, ама това беше в началото - сега чакам 7-струнен Шектър (хня-хня)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа - и моята китара (Yamaha RGX121s) не е първа скъпотия , а тремолото и е супер здраво . Да не говорим , че с него съм свирил и гъзарии на Вай :) Само ръчката малко почна да се шлае , ама то е от ваденето и слагането й . Следователно - не на ефтините скуайр , ползвайте Ямаха :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тремолото е много полезна вещ по моему.... открива се цял нов свят от пинизи и възможности... казвам го като човек които до скоро беше в другия лагер на тремолохейтарите...но откакто го открих музикалния ми изказ се обогати неимоверно...

 

 

Прав си само ,че номерът става като имаш качествено тремоло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега сигурно целия форум ще ми скочи и ще ме изяде, но аз въпреки това ще си кажа мнението. :)

 

За Squier-ите които вие казвяте са в диапазона 200-300лв. Те абсолютно са много зле. И откъм електроника и откъм хардуер. Само някой от булетите са готини.

 

Но има едни които вървят към среден клас (поне така пише на сайта им :greenball: ) Тука вървят от 350 нагоре.

Според мен те са наистина съвсема различно нещо. Тремолото е доста здраво.

 

Незнам, но някои хора като чуят Скуайър и веднага асоциират с боклук. Не са боклук. Просто са правени за начинаещи или за хора които нямат 1000 долара за китара.

Сега гледах разни ревюта и снимки... тея американци мнго ги тачат Squier. :surprise:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ,че тука става дума за Скуаяр-а ,който колегата е харесал заедно с Уошбърна ,а не за по-добрите Скуаяри. Помагаме на човека да си избере една от двете китари ,а не обсъждаме тремолотата на Скуаярите. Аз мисля ,че в случая е много по-добре Уошбърна,защото мисля че с туй тремоло ще има проблемации. След месец може да цъфне тема :

 

" Аааа....мииии....счупи ми се тремолото на Скуаяра" или "Мииии.....много ми се разтройва китарата и искам да заключа тремолото" -дрън дрън ,че пляс.

 

Та ако ще е боклук тремолото по-добре без него.

 

Пък може и да не съм прав . Това е моето мнение по въпроса :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, винаги ми е било много чудно колко душмански трябва да се работи с едно тремоло, за да се счупи ръчката или да се преебе резбата. Колкото до тремолата на Squier, наистина са много зле откъм екшън. Както и самите китари (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до тремолата на Squier, наистина са много зле откъм екшън. Както и самите китари (:

Но не всички! Не си свирил на всичките им произведения за да говориш така.

 

В този случай Уошбърна 100%. Но според мен съпоставката не е съвсем точна. Първо че Страта е само сингъли и второ че ценовата разлика е доста голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, винаги ми е било много чудно колко душмански трябва да се работи с едно тремоло, за да се счупи ръчката или да се преебе резбата.

 

И на мен. Може-би просто съм имал късмет с моите китари, а може-би евтините Squire наистина са много зле (не ми се е налагало да притежавам такъв, слава Богу). Вероятно е по малко и от двете, но наистина не проумявам как може чак да счупиш тремоло ...

 

За да не си остана само с off-topic-а, да си кажа и аз мнението: имам наблюдения върху такъв Уошбърн от един познат - семпъл, читав, върши работа и не знам да му е правил проблеми, но според мен това не е китара за солиране и пинизи за разлика от страт китарите, които са универсални. За ритъм китари и general chord-strumming е ОК.

 

Човекът да си прецени какво иска да прави и, съответно, какво да вземе, но, ако има амбиции да става соло китарист, съветът ми е да се прежали за една идея по-скъп и читав статокастър или Ibanez-подобен Уошбърн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mephistofel...В темата коя то си пуснал прочетох нещо много вярно! Дори ти си автора! За което те поздравявам!

Заслужава си да се знаят тези неща - за много хора Squier е равно на това ,което виждат в Техномаркети и Технополиси разни,а всъщност имат и наистина качествени инструменти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам скуаиър и съм му слагал 12ки в стандартен строй, а със 11ки съм свирил 2-3 месеца :) иначе резбата на трем. е много кофти - постоянно слагах тефлонова лента или изолирбанд и накрая я махнах и се отказах от нея :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз (който си нямам и понятие от китари :thumbs_up:) препоръчвам Уошбърн защото имам Уошбърн китара и доста ми харесва :-(

Знам , че звуча като пълен идиот плс не ми се подигравайте :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.