Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация Hsh (strat)


Recommended Posts

Не се смейте - 25лв :recourse::yes::metalist:

Попринцип за една Кремона го взех, но се отказах да го слагам понеже й се случиха разни други неприятни неща. :angry:

 

EDIT:

В края накраищата май няма да слагам този. Ако успея да събера пари ем за project китарата ем за нови адаптери , най-добре :):lol:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен ако от лицевата страна плексигласът си се остави лъскав, а от страната, която ще добре тялото, се матира и след това се боядиса, ефектът ще е същия - отгоре все ще си изглежда лъскаво, стига отдолу всички грапавини да са добре боядисани.

 

Най-вероятно да! Обаче аз просто не се сетих, а отдавна не я ползвам тази китарка...

Все пак ако ще я продава фена (че и той взе истинска) ще я пръснем наново след горепосочената интервенция. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

в момента си правя скуайър-а на HSH (пикгарда си го направих сам от pvc и стана супер) и се чудех някой има ли на идея дали може да се направи по някакъв начин така че да има 1 vol, 1 tone и за двата хъм-а и един отделен tone за middle-а. хъмбъкерите са само с 2 жици в една метална кутия и е с оригиналния 5way switch.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е всъщност съвсем леко моднат стандартен уайъринг за ССС страт :) Разликата е разделянето на тона за двата бъкъра. А волуме няма ли да слагаш на мидъла?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха аз малко неправилно се изразих :D исках да кажа един мастър VOL, 1 общ тон за двата хъм-а и един само за мидъл-а. а докато сме на темата много искам да попитам кой точно е мидъл адаптера от 3те сингли защото не гледах като ги свалях :mellow: и също така как се поставя в смисъл как да разбера коя част е нагоре и коя надолу... глупав въпрос но не внимавах като свалях стария пикгард. единия е с черен кабел а другия с тъмносив. bridge-a е сменян отдавна той ми е ясен кой е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш или съпротивлението, или да гадаеш по ключа за блендите. А иначе позицията се определя от бриджа и нека - магнитите не трябва да бъдат така, че да се получи заглушаване/заслабване на магнитното поле и оттам на индуктивните свойства на адаптера.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм тук доста ме обърка.. в смисъл ясни са ми тези неща що годе на теория но не знам как да ги проверя. мерси все пак аз ще пусна отделна тема за тези скапани сингли за да не правя офтопик тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlex, как да направя въпросната модификация така че хънбъкерите ми да са с общ тон? в смисъл при стандартна SSS конфигурация кое за кое точно трябва да свържа, че да се получи? ако свържа с една жичка изхода за neck потенциометъра на switch-a с изхода за bridge, който сега не е свързан с нищо ще се получи ли? и за какво служи третия изход на самите потенциометри? забелязах че само 2 от 3 са свързани с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ме много по уайъринга - по-добре някой друг да ти даде акъл, че ще взема да те объркам повече :wallbash: Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тия плексигласи бре хора! Купи си едностранно фолиран гетинакс или стъклотекстолит от някой магазин за електронни елементи, изрежи го и си готов с екраниран пикгард дори! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.