Jump to content
Българският форум за музиканти

Експеримент за китара


Recommended Posts

реших как да си изгубя остатъка от месеца :thumbs_up:

 

ше правя китара от ламиниран паркет с български адаптери (rofl)

 

 

като зема паркета ще кача снимки :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня за времето когато и аз си направих китара от ламиниран паркет. Беше в стил Dean. Стана много готина, но звука не струваше.

Та ти каква форма ще я правиш? Как ще изглежда? Дай малко повечко инфо! Иначе късмет! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкъв състейн подяволите може да има ламината :thumbup: ... Ако направите и грифове от ламинат (разбирай картон) аз се мятам отнякъде :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чакай малко сега - моето си беше чиста проба лигавщина. Нито съм я ползвал, нито съм имал такова намерение. Просто запълване на времето. Нямам право на това ли? А иначе пича май сериозно се е заел. Що пък да не я направи? Ако няма да я ползва(100% сигурно), поне ще и се изкефи и това може би ще е началото на нечия кариера в изработката на музикални инструменти :) Но иначе кой знае още какво ще хрумне на някой. Китара от камък? Стуни от влакна на растения. Виж ако се обединят тия всички работи може и да излезе нещо качествено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че нещо, ама той пича, ако става за въпрос преди няколко седмици пита как се прави формата на тялото... смис подозирам, че и неговото е от нямане какво да прави, ама щом иска да кълца негови са си материалите, инструментите и пръстите... Иначе поне СПОРЕД МЕН като тръгнеш да правиш нещо, прави го качествено, вместо само да разваляш материалите, дори и да не потрябват дълго време или дори никога на някого :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би аз пропускам нещо, но най-дебелият ламиниран паркет, който съм виждал, беше около 6-7 милиметра плоскост от МДФ (което, както знаем, е с твърдост долу-горе като на пресована хартия и много ми напомня добре познатия от миналото фазер).

 

Този фен сигурно ще лепи 10 плоскости паркет една над друга докато докара дебелината за тяло на китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този фен сигурно ще лепи 10 плоскости паркет една над друга докато докара дебелината за тяло на китара?

 

Определено. Аз за моята използвах 8 плоскости. До преди няколко месеца седеше на терасата. За свирене не е добра идея, но за сувенир е идеална :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то, ако ще се прави сувенир, става и от картон или от тенекия за сирене... ;)

 

Ламинираният паркет определено не е евтин вариант.

Наскоро купувах един чешки за в нас и още ме боли главата колко кинти дадох. Не бих го ползвал за правене на "сувенир", защото ще ми излезе Златен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя беше с отстъпка, тъй като продавача е мой човек :) . Остана много и не знаех какво да го правя, та викам да си направя една китарка да краси малко терасата ми, която се превърна в работилница. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам камера, пък и както писах преди няколко месеца "китарата" си замина. Трябваха ми пари и продадох само електрониката, тъй като едва ли някой щеше да се навие да вземе и тялото. В момента е в някой казан :rocker: . Но в общи линии "китарата" изглеждаше така http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_ml_xp_mwh.htm само дето грифа и беше от Squier.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина се получи мн готино, но самия гриф не пасваше на картинката. Пък и не можех да си поръчам в стил Dean, щото все пак е само за украса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не опитате да направите китара от талашит? Чувал съм, че вадели много хубав звук, особено ако тялото е от 3-4 плоскости по 2.5 сантиметра, съединени с болтове (bolt-on-body) и тежи 10-12 килограма. Отгоре, вместо с боя и лак, финиша може да се направи с фигурално самозалепващо се фолио, а пикгарда - от фазер, мукава, бакелит или шперплат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.