Jump to content
Българският форум за музиканти

Намерих перфекнта талпа от липа - разменям я за талпа от друго дърво


Recommended Posts

ако 4кг е тежка китара аз съм тролейбус :thumbup: както ти казаха вземи дигни нещо махагоново и тогава ще си говорим :music: а има даже и китари от палисандър :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое дърво какъв клас е, но яка и скъпа китара фирмите могат да направят и от MDF ако поискат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/off:

Да, твърде често адски скъпи китари не блестят с нещо повече от евтинджосите: по-реномирани адаптери, евентуално някой друг седефен инлей в повече, по-добре полирана боя и хайде с 2000 долара отгоре. :hysterical:

 

Но както е казал поетът - темата е за Моята Дъска, а не за маркетинговите трикове на Ибанез и другите фирми. :thumbdown:

 

Ако някой ще предлага трампа за дъската - окей!

Ако ще се обсъждат и съпоставят китари,марки и прочее - пуснете отделна тема или си намерете някоя от хилядите вече пуснати по този въпрос и пишете в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами човек мога да ти предложа някоя от моите, които мъкнах от село:

Череша ~110х12х4,5

Бук ~90х13х4,5

Бук ~95х13х4

 

Като съм по-склонен да пазаря някоя от буковите (обмислям изцяло черешов проект ^^). Значи талпите са минати на абрихт и щрайхмус, за да станат с точната дебелина и равни ръбове, само че трябва да се срежат и залепят. Бука е на 5-6 години, а черешата нямам идея - вероятно пак толкова някъде... Ще взема да цъкна някоя снимка с новия апарат (честито на мен ^^) като разчистя работилницата, че й мазах смотания течащ таван и ще пусна точните размери, че цитирам по памет. Не знам дали биха ти стигнали,затова не предлагам от началото на темата, ма като гледам няма друг да предложи нещо :/ Въпреки, че за РР и рогата му може да направиш сглобки и да стигне, че пък и да ти остане... Казвай ако имаш интерес да ходя да снимам :hysterical:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новия апарат.

Щракни ги, да.

Малко теснички май идват и буковите и черешовата дъсчици, ама life sucks ениуей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новия апарат.

Щракни ги, да.

Малко теснички май идват и буковите и черешовата дъсчици, ама life sucks ениуей.

Горъре, за к'ви пари я продаваш че ми трябва за бас.

 

п.п Орех офърс ар ъпришиейтед :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, за мое най-голямо съжаление съм преувеличил леко размерите на талпите. Ето ти снимки и размери:

81/79х19х4,5 - череша:

DSCN0158.jpg

77,5х14,5х4,5 - бук:

DSCN0159.jpg

90х17х4 - бук:

DSCN0060.jpg

 

Помисли си дали посредство сглобки ще ти свърши нещо работа... Според мен ще станат големите, а за малката трябва да се помисли... Прецени си и ще се разбереш вече евентуално нещо конкретно за по-нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gorer Понеже с баща ми търсиме подобна талпа, имам въпрос.

Едно цяло парче ли е или са лепени две парчета? На снимката ми прилича малко на лепена.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.