Jump to content
Българският форум за музиканти

бирааааа


Recommended Posts

пак за по една бира имам една поръчка за съживяване на миди от игра. Направил съм някои мои добавки ама мн набързичко. Ето един вариант

http://info.datacom.bg/shirpotreba/biraaa/menzo1-01.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ари уаааааааа пояснявам симфонично и накрая - жица, абе психарийка си е то май е от некфа игра MENZOBERRAZAN или там нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко живот му трябва - някак си струнните са ти малко "постни" - трябва да създадеш усещането, че свирят повече инструменти, но не само със семпли на цял оркестър ами сложи и некой соло-инструмент и малко ги размести в панорамата и във времето - едни да се включват по едно време, други по друго, да не свирят всички едно и също заедно, нали се сещаш... Може и специално на струнните още малко ривърб. Арфата ти е малко плоска като звук - ако имаш Garritan Personal Orchestra опитай арфата от там - на мен страшно ми харесва как звучи. Също така по време на арфата отдолу всичко останало млъква и малко празно стои - сложи некакви акценти от нещо друго и на самата арфа малко ако и разнообразиш фигурите че много се повтаря.

Тук тоя хорн след първата пауза малко се усеща, е е семпъл ама не знам дали въобще може да се направи по-добре..

Малко ако вдигнеш басите една идейка на целия микс ще е по-добре според мен.

Последната част с китарата нема к'во да и пипаш - направо е перфектна и ако кажеш, че тая китара пак е миди, ще ти кажа едно: "Евала!"

 

Накрая може да съм офтопик ама ми идва да ти пусна едно парче, което аз преди време връзвах от готово миди с vsti:

http://free.data.bg/ecmjazz/mysong/Depeche...ne%20Caress.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе едно, че е много чил-аут и няма посока и развитие, друго - че оркестрацията звучи, като че е писана за едно пиано, а не за оркестър. Размърдай ги малко тия партии, може и да смениш соловия инструмент, паралелни движения, такива неща :)

 

Китарата накрая на мене ми звучи много реверберосана и тиха, иначе е готина

 

Давай нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епа Вие па кво искате за една бира хаха. начи така е написано и не може да се променя, но пък може да се добавяяяя :) мдааааа. Постно определено, но идейно бих казал. иначе не мисля да отделям повече време не за друго ми щото тва не е мое парче

 

начи ниски му требат добрееее ще добавя

 

китарката определено си прав доста е ривърба, а пасва ли илииии не, аз ся минах на 10-тки и малко хамалогия ама пък звука много ме размазва. Всъщност като се замисля то идеята е да има ривърб така един вид като некфо концертно ама пък с тия семплери май не се връзва :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе изобщо не ти триаа много ревърб, за да вкараш пространство. Пробай и ше видиш. Лекичко с ривърба, и става добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая може да съм офтопик ама ми идва да ти пусна едно парче, което аз преди време връзвах от готово миди с vsti:

http://free.data.bg/ecmjazz/mysong/Depeche...ne%20Caress.mp3

ауууууууу страшноооооо евалата а и звука е невероятен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!:) То сега големата работа си идва от това че миди-то си беше добре направено - с много яка динамика и въобще оркестрацията си е 6. Аз се постарах макар че това е от преди доста време когато имах още съвсем малко опит, но стана някак си. Донякъде се дължи и на добрите семпли. Малко мастерирането ми куца - тихичко е парчето и с еквалайзер ако се пипне малко може би още по-добре ше стане, ама аз тогава все още не ползвах никакъв еквалайзер. М/у другото там в същата папка е и оригиналното миди, на който му е интересно може да сравни.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.