Jump to content
Българският форум за музиканти

На лов за 7 струнен Ibanez


batsali

Recommended Posts

Честно казано аз не бих си взел в момента нова китара поради следните причини:

 

Дърветата, от които се правят в момента китарите са по-кофти и по-зле изсъхнали, отколкото преди няколко години. Това води след себе си най-различни ядове като кривене и пукане след няколко години.

Сега, аз не съм голям специалист по дръвята - нека някой корифей да обясни подробно, но моите наблюдения сочат тъй.

 

Значи свирил съм на 7-струнни Ibanez-и най-различни - били те RG-та, UNIVERSE-и и квито щеш - според мен старите реколти са по-добри...пък и по-евтини :)

 

 

...докато си изпиша глупостите, killer се изказал достатъчно подробно...

 

 

...нямам какво да добавя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм долу-горе в същата ситуация...... след 4 години дрънкане се оглеждам за 7 струнна Ибанез и предпочитам този път да взема с fixed bridge, защото floyd rose-а ми е бил най-полезен само за връзване отново на скъсани струни (на репетиция :icon_shithappens: ). Доста по-капризно и финно ми изглежда да свириш с тремоло на което дори не му слагаш ръчката.... Понаучих се как да го настройвам, пружини, напрежение, подбор на струни за различни тюнинги, но никога не го ползвам по предназначение. А когато го натисна малко повече и китарата ми изпуква т.е. дървото изкърцва от промяната на напрежението :surprise: Съответно това води до разтройване на някоя или повече струни.....

 

 

За недоизсъхналите дървета:

Китара RG 370DX, модел 2003, Кореа (нова). Купих я от недоглеждане с малка пукнатина на фрет борда (20-то прагче), точно на една линия с болта който е навинтен в грифа и понеже не съм натискал силно ръчката на друга китара мисля, че изскърцването идва от там........

 

и малко по темата: :huh:

Ще ловувам за Apex 2. Махагонено тяло, fixed bridge...... очаквам повече състейн от нея, а и вече имах възможността да я пробвам така че..... ;)

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономов каза, че 7321 има, а 1527 ще има в края на месеца.

 

С това тремоло верно ли има проблемации с алтернативни строеве?

Редактирано от batsali
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...забравих само да спомена че тремолото на 1527 практически НЕ РАЗСТРОЙВА...а що се отнася до приказките нова/стара реколта...ама разбира се че дървото на старата реколта е по добре изсушено...все пак е имало врема да изсъхне слад като са били произведени...нелепо е да се плюе така лековато по цялата нова продукция...за престижите става въпрос...дайте им толеранс дестина години и в крайна сметка ще получите добре изсушени "класически" инструменти които да се ползват като сравнение в плюенето на тогавашното ново поколение китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, но имах предвид, че по-старите китари са правени от по-добре изсъхнали дървета, отколкото сегашните.

Всеки знае, че от доста време насам целия пазар отива накъм ширпотреба и никой вече не си дава толкова зор да прави кой знае колко качествени неща за масовия юзър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занам че съм оффтопик, ама искам да попитам нормално ли е да ми пука китарата като натисна повече тремолото??? Нямам си и на идея колко е изсъхнало дървото и от тук натакък как ще се промени, но както казах по-нагоре имам малка цепка на грифа :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята тук-там припуква. Още не съм се занимавал да разбера къде и защо... А, да - аз също имам една цепнатинка по грифа... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и все още съм! ;)

Мисля да сменя туй-онуй и да я постегна. Защото в момента е супер, но искам да е мега-супер! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.