Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам въпрос за тази китара


AC_DC

Recommended Posts

http://www.bgbazar.com/product.php?id=6754&pic=1 с която е добре да почнеш или някоя Кремона българска просто разучи но не си давай парите за това по-горе понеже не става и да си драскаш пръстите по пластмасовия гриф
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами аз питах дали става за начинаещ ама казаха че била бъркалка и т.н. демек не ставала ама не знам какво да мисля сега някакеи предложения. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хората нали ти дадоха линкове към теми, където продават евтино китари, ти разгледа ли ги?

А това, за което питаше си е най-обикновена играчка за деца, това не е китара за начинаещи :hysterical: Дори и за начинаещи, китарата пак трябва да е китара. Иначе е все едно ако си начинаещ ловец да си купиш водна пушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тука имам 1 кухарка от на бащата времето вътре пише Орфей Пловдив и на нея се мъча от 10 дни :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

 

Благодаря много за линковете дето ми дадохте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да не избързваш, 10 дена свирене са нищо. Посвири на кухарката поне 1-2 месеца да усвоиш основните неща и ще прецениш дали ти се занимава по-нататък или не. Така или иначе на сегашното си ниво няма да можеш да изкараш смислен звук от. ел. китара. Освен това на акустичната китара може да упражняваш и по-рокаджийски и метълски неща (естествено няма да звучат като на електрическа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да започвам да свиря на барабани, ТОВА според вас дали ще ми свърши работа :ph34r: :ph34r: :ph34r::hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

 

Подиграваш ли ми се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да не избързваш, 10 дена свирене са нищо. Посвири на кухарката поне 1-2 месеца да усвоиш основните неща и ще прецениш дали ти се занимава по-нататък или не. Така или иначе на сегашното си ниво няма да можеш да изкараш смислен звук от. ел. китара. Освен това на акустичната китара може да упражняваш и по-рокаджийски и метълски неща (естествено няма да звучат като на електрическа).

 

 

Ами таз китара е супер разбита!Няма 6-тата струна,вади ужасен звук и нито 1 рокаджииско нещо може да се иззсвири на тва нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си нови струни и тунер. Аз като почнах нямах тунер и се мъчих с дни да си настроя китарата, без успех, и се ядосвах, че за нищо не става и вади ужасен звук. Като си съвсем начинаещ не можеш да чуеш, че е фалшива.

 

А онази китара дори да не е пластмасова играчка пак не бих я пипал. Изобщо не ми изглежда като валиден инструмент. :hysterical:

Редактирано от batsali
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW на каква цена са тунерите и струните?Требва ми 5-та и 6-та ама ако продават сички напрао ги слагам :hysterical: 4е 5-тата е на скъсване!Оки начи ще поправя таз на тати :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 10лв цял комплект струни. Ако не си много сръчен, дай на някой друг да ти ги сложи. Аз мойте си ги смених за първи път сам без никакви проблеми, но имам приятели, които свирят от повече от 5 години и не могат да се оправят с поддръжката на китарата изобщо. А и смяната на струните си е емоционално преживяване :)

За тунерите не знам. Моя "мисля", че го взех за 40, но ще те излъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stratocaster: :)

Фино, насрах се да се хиля!

 

@AC_DC: човек, не се излагай, подрънкай на кухарката, ако е гадна, вземи от приятел друга. Първо се позариби и тогава мисли какви да ги купуваш. То е ясно, че на 13 години човек не е фрашкан с пари, ама ако слушкаш, може и да ти купят малко по-смислена китара, когато вече поразбереш дали искаш. Не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и за начинаещи, китарата пак трябва да е китара. Иначе е все едно ако си начинаещ ловец да си купиш водна пушка.

 

Много добре казано! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е по-добре да не избързваш, 10 дена свирене са нищо. Посвири на кухарката поне 1-2 месеца да усвоиш основните неща и ще прецениш дали ти се занимава по-нататък или не. Така или иначе на сегашното си ниво няма да можеш да изкараш смислен звук от. ел. китара. Освен това на акустичната китара може да упражняваш и по-рокаджийски и метълски неща (естествено няма да звучат като на електрическа).

 

 

Ами таз китара е супер разбита!Няма 6-тата струна,вади ужасен звук и нито 1 рокаджииско нещо може да се иззсвири на тва нещо!

 

Ти да не мислиш , че от тази ще излезе нещо по-"рокаджийско" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ман, не претендирам да знам много, но това, което мислиш да правиш не ти го препоръчвам. Както ти споменаха няма смисъл 10(добре де, 12 че темата е от 1ви) дни да си свирил и вече да купуваш електическа. Дрънкай на тези известно време, по - лесни и бавни неща, след време като задобрееш тогава ще е по - добре да си купиш друга, най - малкото ще можеш да изкараш от нея повече от някво дрънкане(6 свободна както бях аз в началото :happy: ) и ще си сигурен, е с това ти се занимава. Дори и за 20 лева китарата да си намериш в хубаво състояние и се откажеш след ден пак ще са фърлени на вятъра.

Вземи си нови струни, десет лева е комплект, защото не знаеш другите колко са стари - моите на старата китара бяха някфи ръждасали такива. Но ако са в добро състояние и знаеш какви са(десетки примерно), тогава поискай само 6та - би трябало да е от 1,50 до 2,50 максимум според мен, Аз си взимах преди време първа струна, беше 1,50 но не мога да ти кажа със сигурност в твоя случай :( .

Аз лично почнах със една стара Кремона(акустичка), която е в леко ужасно състояние, на учител понаучих няколко неща, купих си сега друга акустична и сега събирам пари за електрическа, в репетициите мога да изсвиря нещо, понякога заучавам позициите вкъщи и после на електрическа вече се кефя на звука. Поне аз така действам, надявам се да ти е полезен съвета ми, макар и тепърва да навлизам в нещата :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.