Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми китара


SlipFly

Recommended Posts

Здравейте ! Най-накрая се сдобих с малко кинти и съм решил да си купя нещо добро щото вече ми писна да стържа на Скуеара :Д Както и да е искам да питам някой който е от София какви модели и колко пари са г/д .Става дума за xxxx щото аз не съм от София и само тоя магазин знам г/д каде се намира.Като бях в РФ видях че предлагат доста Джаксани.Но не запомних нито модели нито пари защото това беше преди година някадеи тогава изобщо нямах намерение да си взимам нова китара.

 

Само да оточня :

1во имам да дам до 1000 лв не повече(може по малко :Д)

2ро на китарата ще се свири само метал яко жици

3то държа да е с флойд

 

то тва е май ще съм благодарен на всички които ми дадат някви идеи ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти е фундаментален. От моя субективна гледна точка, аз ти препоръчвам да си купиш нещо на Ibanez или пък, както самият ти си се насочил - Jackson(аз лично препоръчвам Ibanez)

 

Китарите на Jackson са наистина страхотно за мелачки, ама напоследък не ми харесват как звучат(струва ми някак клиширано :) ). Ако си говорим нещо високо за втора ръка - взимай.

 

Препоръчвам ти горещо китарите на Ibanez. Дори и тези от средния клас(около бона) са изключително добре избарани и вадят готин саунд. Ти каза, че ще свириш тежка музика. RGT 42 е страхотна китара и струва към 1200 лв. Това е най-удобния и бърз гриф, на който съм свирил. За повече инфо - сайта им!

 

Разтърси се за някой Dean или G&L секънд хенд(страхотна фирма за китари, жалко че в България малко хора свирят на такива)

 

Надявам се, че съм бил полезен.

Редактирано от Manolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... с две ръце ти препоръчвам и аз Ibanez - просто няма място за сравнение между Ibanez и Jackson .... верно е скъпите Jackson от по 1500-2000 долара са супер китари , но евтините чикии които продават в БГ нямат нищо общо с тях , въпреки че съм наясно че за повечето хеви фенове Jackson имат по яка метал фатса .... само че тя не свири ,,, като минат два три дена и разбираш че има по важни неща от нея ... бих ти препоръчал и някой мексикански Фендер ама знам че външния вид там ще е голям проблем , та за това Ibanez - в Благоевград при Икономов има RG - та по 890 лева с много прилични адаптри - инфинити 3 и 4 , които са изработени много добре - и грифа и тялото , пък и външния вид е удачен за хеви , влез в сайта на Ibanez - там избери България и има препратка към сайта на Благоевград - с телефони , има и цени и т.н. ... успех . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^В к'ъв смисъл не става? Хваща ток като я докоснеш ли? :icon_shithappens:

 

Като ти трябва китара за тресня - то в БГ много избор няма на марки, които можеш да пробваш - така че отиваш в xxxx - престъргваш 'Ж'аксъните, отскачаш до Благоевград (като предварително си се обадил да питаш дали имат китари в ценовия клас, който търсиш) престъргваш наличните Ибанез свирки и кротко и щастливо си избираш твоята си китарка :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха мисля че се насочих към Ibanez RG350EX BK ся гледам в сайта на Икономов, Am-I-Evil мерси че ме светна за него .

 

zanev 70 много си прав за визията , аз самия не търся добре изглеждаща китара търся тва което ще ми върши най-добра работа .Като разглеждах инфото за RG350EX BK видях доста готини неща само дето не знам нищо за тея адаптери сигурно стават за тежки неща ще съм благодарен ако има някой да кеже нещо и за тях :hysterical:

Другото което е в момента съм в Англия и гледам че тоя модел го предлагат по техните сайтове за около 830 лв но това май не е оферта щото не ми се рискува на летището.В форума бях чел теми точно по тоя въпрос как да пренесеш китарата през летище но също така разбрах че не на всяка компания става.Явно като се върна ще ходя до Благоевград.

 

благодаря на всички са писали до сега ще се радвам да разбера и още мнения по въпроса

 

до музикалната академия (при канала) има два магазина

в единия продават ибанези които ги карат от благоевград

 

а знаеш ли някакъв номер или адрес щото принципно съм от Пловдив (само принципно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, чакай малко бе човек, вече сме в Европейският съюз и не мисля, че би трябвало да ти слагат допълнителни мита. Второ, ти в момента можеш да прегледаш и Дийн и LTD на ESP и изобщо не мисля, че има логика да си вземеш китарата в България, когато там ще имаш много по - богат избор , при това с по - малко разходки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, чакай малко бе човек, вече сме в Европейският съюз и не мисля, че би трябвало да ти слагат допълнителни мита. Второ, ти в момента можеш да прегледаш и Дийн и LTD на ESP и изобщо не мисля, че има логика да си вземеш китарата в България, когато там ще имаш много по - богат избор , при това с по - малко разходки.

 

Ами за разходите не е точно така защото аз съм в Лемингтън а тук намерих само 1 магазин за китари и там не предлагат нито Есп Лтд нито Дийн.А до Лондон билета ми е 20 лири.Пък и това за летището ме тревожи.Може да няма мито ама може и да не ми дадат да я кача на борда ..тея дни тряа да завартя няколко телефона и да реша какво да правя мерси.

 

а нещо за рг-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музикални инструменти, напр. цигулки, барабани, китари, виоли, тромбони, ударни инструменти, духови инструменти и др.;

Пътникът ще трябва да заплати допълнително място (на цената за възрастни) за въпросния багаж, при условие, че може да се държи в безопасност на борда на самолета. Резервацията по интернет се прави, като фамилното име на пътника се записва като фамилно име, а като първо име се записва "EXST".

 

 

това го прочетох току що в сайта на компанията с която летя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се че пак питам но не прочетах добри мнения за адапторите на рг-то инфинити

някой от форума пробвал ли е китарката става ли метал ама не метал като металика нещо малко по така :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми се струва по-добра оферта:

http://www.thomann.de/gb/schecter_demon_7_fr_sbk.htm

и с преводите и транспорта ще се впишеш в бюджета.Ще можеш да пробваш същия като се прибереш в БГ и ми пишеш ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се че пак питам но не прочетах добри мнения за адапторите на рг-то инфинити

някой от форума пробвал ли е китарката става ли метал ама не метал като металика нещо малко по така :)

Мисля, че на Дон Пепиньо от Форума по-старите записи са със сток адаптрите и с тази китара (но сребриста) и не знам..ти си прецени. Мене ме кефят, ама нали и друга история има там :)

 

Лично аз бих предпочел тази китара сред предлаганите като нови в БГ за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson DKMG . Щом ще свириш жици това е китарата . Ето и малко спецификация :

 

Archtop alder body (with flame maple veneer on trans finishes), bolt-on maple neck, compound radius rosewood fingerboard, EMG® 81 (bridge) and 85 (neck) humbucking pickups, Jackson low-profile double-locking tremolo and black hardware.

Scale Length - 25.5” (648mm)

Bridge - Floyd Rose® Licensed Jackson® Low Profile JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo

Tuning Machines - Sealed Die-Cast Tuners

Body - Alder with Carved Top and Flame Maple Veneer on Transparent Colors

Neck Dimensions - 1st Fret: .735”, 12th Fret: .810”

PICKUPS :

Bridge Pickup EMG® 81

Middle Pickup N/A

Neck Pickup EMG® 85

Мисля че това е достатъчно за китарата . Ето я как изглежда :

 

158.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.