Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Delta 1010 Lt


salt

Recommended Posts

Преди една две седмици си инсталнах аудио картата на компютъра.Всичко втрвеше прекрасно без латенции и пуканки.Всичко неше ок.Работя с Cubase .Днес си пускам един проект.Правя нов и все едно - пуканки .Кривене на звука, а настройките са ми ок.Не съм избирал всисок семпълрейт-48КХЦ и buffer size 256 samples.Така работих и преди, но сега не знам какво стана.ПОМОГНЕТЕ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увеличи си буфера ...

Работата е там, че аз работих дори с по-малък буфер.Сега пробвах и с по-голям, но това не е проблема.Освен това процесора ми не се тормози защото е Core 2 Duo 2.4ghz

Мисля че има някаъв друг проблем.Не знам дали е възможно нещо от PCI картата да има проблем , да се опира в нещо друго ,защото това се получи когато си сложих една лан карта. :hysterical:

Искам да уточня, че с каквито и настройки да работя. нищо не се променя.Имам чувството че е някакъв бъг на уиндолс,защото след като преинсталирах драйверите на картата ми даде някакво съобшщение...и след това известно време компютъра не можеше да се включи извеждаше някакво меню да стартирам windosw safe mode,normaly и няакакви други.Кликах на почти всички и почти 30 минути се мъчих и най-накрая тръгна.Изобщо бъгната работа.

Няой ако е компютърен спец и музикнат, да каже каква може да е причината и как да се поправи.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени й порта , премести я , ако наистина имаш съмнения за лан картата , по-надалеч . Също така пробвай да преинсталираш драйвера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени й порта , премести я , ако наистина имаш съмнения за лан картата , по-надалеч . Също така пробвай да преинсталираш драйвера .

Ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърде вероятно да е от системните прекъсвания :wacko:

збили са се с ланката или нешто друго :angry:

Вчера пробвах да махна лан картата.Включих компютъра...и пак същата работа .влаче.цъка....

Спомням си , че нях сменял от проджект сетингс битрейт или както се казва от 16 бита на 32 и честотата от 48кхз на 98 кхз, но като ги върна , пак се чува смачкан звука.

Междувременно преинсталирах два пъти драйвера и пак това не помогна.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш друг хард под ръка или втори/трети дял на този - сложи едно ново ХР само с драйвер и Кюбейс да видиш дали ще е ОК. Да не би нещо да се е омазал Уина...просто предположение... :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това само на тоя проект или на всички ... защото може самият файл да се е скапал - мене ми се е случвало.

На всички файлове.И на новите проекти.

Май наистина ще се стигне до преинсталация на Windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дисковете си дефрагментирай, виж да нямаш зомби процеси (някой вирус или нещо дето случе ресурси като за световно), разгледай си отново Cubase настройките да не си кликнал нещо грешно ... последно се гледа дали не е hardware дефект или проблем с него.

 

А за windows-а си има тулки дето го оптимират и е добре да ги ползваш често като правиш музика на този комп защото самият той с времето таква каша забърква

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да преинсталирам Cubase.Дисковете ги дефрагментирам почти всеки ден, откакто взех компютъра.

Нищо не мърда.Как мога да направя някакъв ресет на операционната система.Нещо като систем рекавър, само че без да съм правил бекъпфайлове, тъй като не съм правил такива ,когато всичко си беше наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не знам какво да те посъветвам ... при преинсталацията на Cubase е добре да го деинсталираш и после да го инсталираш. Win-a можеш да го инсталираш в repair модус ама колко ще помогне не знам. Без бекъп не можеш да направиш рикъвъри на системата и бекъпи обикновенно се правят точно когато системата върви безпроблемно - win-a има опция за автоматичен бекъп и ако не си я изключил би трябвало да можеш да върнеш стари системни конфигураци. Не знам как става това защото винаги изключвам бекъп функциите на wina за да не ми яде дисково пространство.

 

Другата възможност е преинсталация на цялата система - 2-3 часа някъде е цялата процедура. За да не губиш данни е добре да си разделиш диска на няколко части - 1 за wina (операционната система), 1 за софтуера който инсталираш, и още части за проекти и др. такива. При това положение като ти се наложи да преинсталираш wina проектите са ти незасегнати както и част от инсталирания софтуер можеш да го ползваш без да го преинсталираш.

 

Поздрави и дано съм бил полезен

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не знам какво да те посъветвам ... при преинсталацията на Cubase е добре да го деинсталираш и после да го инсталираш. Win-a можеш да го инсталираш в repair модус ама колко ще помогне не знам. Без бекъп не можеш да направиш рикъвъри на системата и бекъпи обикновенно се правят точно когато системата върви безпроблемно - win-a има опция за автоматичен бекъп и ако не си я изключил би трябвало да можеш да върнеш стари системни конфигураци. Не знам как става това защото винаги изключвам бекъп функциите на wina за да не ми яде дисково пространство.

 

Другата възможност е преинсталация на цялата система - 2-3 часа някъде е цялата процедура. За да не губиш данни е добре да си разделиш диска на няколко части - 1 за wina (операционната система), 1 за софтуера който инсталираш, и още части за проекти и др. такива. При това положение като ти се наложи да преинсталираш wina проектите са ти незасегнати както и част от инсталирания софтуер можеш да го ползваш без да го преинсталираш.

 

Поздрави и дано съм бил полезен

Алекс

Ами..това смятам да направя, но тъй като не разбирам от преинсталации на уиндоус, си го нося компютъра при компютърен спец и така.

Благодаря за всички съвети .Бяха полезни.Надявам се всичко да се оправи след преинсталацията на уиндоус.

А и още нещо..ако мина на виста, това ще помогне ли или ще си имам по-големи проблеми засега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.