Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся си Ел. Китара


Filthy

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Аз съм нов във този форум(едва ли звучи добре)

Много се притеснявах къде и кой да попитам,и ако темата ви идва в повече я изтрийте-ще ви разбера..

Та търся си ел китара до 500 лв..четох малка част от форума,защото нямам много време да се занимавам с интернет - се пак работя на сезонна работа:thumbs_up:

Начинаещ съм...свирил съм само и единствено на акустична и то за около 3 месеца(сериозно)...знам почти всички акорди ама както и да е...

Искам да знам освен китарата,каква техника ми е необходима още???

Харесах си една на външен вид в Технополис-Squeir-но едва ли ми върши работа...

та дайте всякакви подробности,които са ми необходими за да си избера добра китара както споменах до 500 лв( нова )

и ако ви интересува нещо около мен-питайте :thumbup:

също така може да ме посъветвате и от къде да си я взема ;)

на кратко казано - не разбирам нищо,а искам да свиря на добра китара с подходяща техника....

може и да ви изглежда идиотска тема,но ми е необходимо мнението на някой който разбира :greenangel:

дерзайте

луд фен съм на Cradle of Filth ако ще ви помогне с нещо...

 

 

Поздрави

Добрин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Живо, здраво, Добринчо! :rocker:

Та...значи:

Щом си начинаещ, значи имаш голям избор :greenangel: .Така де, един вид каквото и да си вземеш ще ти свърши работа.Squier за новак според мен е добре.А и като искаш да си взимаш китара първо щракаш на онова "Search" май беше и търсиш!Теми по въпроса бол :hysterical: !

А относно другата техника:

Ще ти трябва усилвател някакъв - дали кубе, дали Hi-Fi уредба с вход за микрофон, дали през колоните на компютъра, след като си го ръгнал в жака за микрофон...Ще ти трябва вероятно и преходник, ако буксата за микрофона е малка(представлява преходен жак с по-голям/малък вход и по-голям/малък накрайник взависимост кво търсиш, около 1,50 лв са, взимаш кабела и мериш ;) ).

Щом си металяга ще ти трябва и дисторшън (distortion).Цени и модели в частност немога да ти кажа.Иди до някой музикален магазин, пробвай, чуй, харесай и си реши.По възможност вземи някой, който разбира(препоръчвам ти да направиш същото и с китарата ;) )...Та въпросното нещо е устройство изкривяващо "чистия" звук от китарата и при начинаещ крайният ефект е често яко мазало :thumbup:

Ако ще си взимаш дист или някакъв друг ефект си вземи и допълнителен кабел, тъй като единия кабел излиза от китарата и влиза в ефекта, а другия излиза от ефекта и влиза в усилвателя ;) (казвам ти го, защото аз бая време след като си взех ефект стоях омулен и с дрънках чисто щото нямах втори кабел ;) ) .

 

Тва от мене.Надявам се съм бил полезен.Успех и късмет с начинанието.

Айде със здраве :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха :thumbs_up: долу-горе разбрах :rocker: а кое е по-добре - кубе или усилвател? каква е разликата ?

щото една китара squeir,която гледах на технополис вървеше с усилвател на Fender 15 w, и за какво служи дист-а?

ще си купувам много екстри стига да знам коя за какво е ;)

мерси много иначе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и за какво служи дист-а?

 

Да ти обясняваме с думи няма смисъл.Ето ти един модел дист( Digitech Death Metal ) за да видиш какво представлява,просто като пример.Специално този модел е много тежък и шумен но ще те ориентира. Има четири записа , преслушай ги първо на Dry и после на Wet за да видиш разликата :thumbs_up:

 

http://www.digitech.com/products/DeathMetal.htm#

 

П.п. Цука се на триъгълничето долу за да видиш как звъчи :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не ти препоръчвам шоумастър......аз съм със стратокастър.....много е удобен и приятен....сменил съм му адаптерите,пикгарда и врътките на потенциометрите и вмомента е звяр.... ето ти снимка

 

 

picture0052pg4.jpg

Shot at 2007-07-29

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави още от сега за скуаиера!!! за 500 нова можеш да си купиш да, аз съм луд фен на Ibanez иамт новви модели за тея пари и са удобни с добур саунд мноо яко изглеждат но сущо виж и в отдела купужам продажам има оферти и много хубави мойе да си харесаш нещо аре пич успех :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери време да употребиш търсачката на форума и ще намериш поне няколко от десетките теми за избор на китара, защото хората, които разбират толкова пъти вече са писали по тия теми, че вече сигурно им е омръзнало да пишат едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави още от сега за скуаиера!!! за 500 нова можеш да си купиш да, аз съм луд фен на Ibanez иамт новви модели за тея пари и са удобни с добур саунд мноо яко изглеждат но сущо виж и в отдела купужам продажам има оферти и много хубави мойе да си харесаш нещо аре пич успех :recourse:

 

 

имаш предвид Ibanez GIO.......... повече нямам какво да ти кажа :) ..... избора си е твой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тука е моето предложение

 

китара + процесор = 370 лв.

 

забрави че скуаяр стратокастър е по добър от шоумастъра - те са едни и същи. за тежка музика шоумастъра е къде къде по добре...тука имаме ХЪМБЪКЕР на бриджа...а и не шуми,екранирана е...

 

пращам с наложен платеж по ЕКОНТ

 

аз съм от Варна

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука е моето предложение

 

китара + процесор = 370 лв.

 

забрави че скуаяр стратокастър е по добър от шоумастъра - те са едни и същи. за тежка музика шоумастъра е къде къде по добре...тука имаме ХЪМБЪКЕР на бриджа...а и не шуми,екранирана е...

 

пращам с наложен платеж по ЕКОНТ

 

аз съм от Варна

 

 

хахахаххахаха.............да ама аз съм сменил мойте адаптери със 2!!!!!!!!!!!!!!! хъмбъкера!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :surprise: и екранировката е доста добра мога да кажа........аутпута на адаптерите дето съм зел е супер и т.н............

 

п.с. не са едни и същи...на шоумастера главата е обърната и невероятно грозна . :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Entwine89

ти изобщо пипал ли си Ibanez Gio???

Щот е доста по удобен от какъвто и да било Скуайер ... пък да слагаш нови адаптери на такава талпа си е чисто пилеене на пари ...

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.