Jump to content
Българският форум за музиканти

звук с кубе на живо


rocker_vn

Recommended Posts

^но комент

 

Скъпите глави имат превклучвател на лоопа.

Ако си вземеш такава имаш 3 бутона за трите канала и един за лоопааи евентуално ако имаш ривърб още един за ривърба.

Ако човек иска да мине тънко ще трябва да настъпва повече от едно копчета тва е положението.

 

И не на последно мясот не бих плъгнал примерно босс камион в хубава ламбова глава за да си съсипя саунда.

 

Решението на DeathZone е перфектното бюджетно решение.

 

Аре со здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам прилично добри лампови кубета,а също и доста камиончета,между които и доста босове.Личните ми наблюдения показват че умерено количество качествени камиончета(до 5-6),при наличието на качествени кабели и захранване на бай пас моуд не развалят саунда по никакъв начин.

 

Към некачествените камиончета(с които съм си имал взимане даване)причислявам DIGITECH(някои от тях,поради лошия им байпас),Beringer,Akai,Arion,Vox,Zoom и тн.

 

Към качествените Mesa(Vtwin),Engl,Huges&Kettner,Fulltone,TCelectronic,a също и повечето Босове и Ибанци,поне що се отнася до байпас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Скъпите глави имат превклучвател на лоопа.

Ако си вземеш такава имаш 3 бутона за трите канала и един за лоопаа ...

 

ОК, сега те разбрах. Би било добре да го има и на по-нескъпите неглави:).

 

Сори за острата реакция, ама аз разсъждавах, имайки предвид по-евтина апаратура (кубета), каквато поздразбрах, че има предвид и rocker_vn.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако правилно съм те разбрал искаш да имаш три бленди: 1.чиста бленда без дилей 2.ритъм бленда без дилей 3.соло бленда с дилей... възможно решение според мен е следното: вземаш си добър двуканален усилвател с футсуич в комплект с две камйончета тип "босс"(понеже дизайна им позволява едновременно натискане на две камйончета едновременно)...вързани за сенд/ритърн на драйв канала...едното задължително дилей а другото или овердрайв или бустер или еквалайзер според зависи и по вкус...при което правиш следното...нагласяш си драйвканала като за ритъм...после настъпваш двете камиончета и нагласяш соло блендата...така с едно натискане може да включваш трите бленди едновременно...1.чистата бленда винаги от футсуичаот футсуича 2.ритъм бленда: ако превключваш от чиста с футсуича...ако превключваш от соло с едновременно натискане на двете камиончета 3.соло бленда:ако превключваш от ритъм с едновременно натискане на двете камиончета...ако превключваш от чиста на соло е малко по сложно...но не е беда...просто в удобен момент полвин такт по рано натискаш камйончетата и после с футсуича...

 

ПС:никога не съм ползвал сенд/ритърн и затова ако говоря глупости нека някой да ме поправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Можеш ли да дадеш примерна схема за приложението на A/B switch-a (предполагам става дума за 1(2)xIn/2(1)xOut, т.е. такъв с три "дупки" :thumbs_up: ). Лично аз, при положение че постановаката е кубе с един Input, един Send и един Return, нещо не мога да си го представя, освен ако нямаш 2 суича ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^почваме да навлизаме в къстъм решения

затва напиши каква е постановката и да помислим за наой доброто решенение- няколко глави мислят по добре от една

 

мойте представи са както ги написах в началото но нека го формулирам

 

лампов усилвател (хубав чист , крънч и соло преамп)

 

фуут суич с 4 бутона - по един за трите канала и един които включва каквото си закачил в лоопа или го прекъсва и сигнала не минава през него

 

ще се наложи да натискаш 2 бутона за соло+включеното в лоопа no way

 

освновно идеята на горното е че ефекта в лоопа е с къси кабели и се намира до главата и е винаги включен - не се налага да го закачаш с дълги кабели с който да разкарваш сигнала напред назад и да хванеш сигнал и от извънземните :thumbs_up:

 

освен горния плюс има още един изключвайки лоопа имаш истински натурален саунд от главата без честотни орязвания и убиване на динамиката

и предполагам след време би се отказал от евтините камиони - със замяна със скъп моделиращ процесор или напълно премахване на дилея от чейна - както е направил DeathZone

 

за по сложни решения трябва миди фоот контролер там нещата стават дебелички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно готово и лесно решение, което аз лично ползвам.

Лесен начин да имаш 3 канала.

 

http://www.hughes-and-kettner.com/products...=prod&id=11

 

Друг е въпроса дали ти пасва за музиката която свириш. За мен лично е супер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва е добро решение но какво имаме на яве

1канал volume

2канал gain volume

3канал gain voicing volume

 

един еквалайзер за трите

 

по добрия вариант е тва

x88rfront.jpg

 

отделни корекции за всеки канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма пълно щастие.:) Предполагам е и въпрос на цена.А и за много по "тежка" музика тубемана може и да не допадне....

В края на краищата не е най важно колко копчета има, а какво излиза накрая. И двете предложения си струват! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм привърженик на кетнера защото ползват дискретни елементи по пътя на сигнала

докато лилавия рак е чиста ламба от до

другото нещо е че кетнера е правен да бъде компактен и затва са спестили корекции за всеки канал

тубичките са му малко

 

просто е една класа отдолу

а като ш е гарга да е рошава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всеки с право за мнение ..:) Няма зачение, идеята е да дадем на човека лично изпитани варианти.( освен ако ти не свириш с показания преамп) и да му помогнем с избора.

Просто беше 1 вариант за човека да има 3 канала за живо свирене и лесно да превключва от 1 на друг.

 

п.с. Кетнера е с 1 ламба само, но и така е удрял в земята не 1 лампови преампи с по няколко ламби...накрая ухото си казва кое колко.

Редактирано от cold
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навлязохме в офтопика

тва за удрянето в земята е сериозно хвърлена ръкавица

да свиря с такъв преамп само че не пише солдано а металхамер - Дими и то с маркар :))))))

 

иначе за ухото си напълно прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
3 канален амп с ТС Електроник Джи Мейджьр - в лупа

-управлявайки мейджьра - ще превключваш каналите на ампа - и ще казваш кой ефект и на кой канал да се включи (или без ефект)

подвид - 3 канален амп с миди управление - тогава ти вьрши работа - кой да е процесор

с миди

 

мисля си за това.хареса ми като идея.но в малко по евтин вариант ще гледам да е ако е възможно.ще се заровя в нета сега да диря цени и модели...

 

отначало си мислех само на соло-блендата да имам дилей(въобще някакъв ефект),но с джи мейджъра(или заместител) и тая схема с миди управляваният амп ще си паснем много

 

относно оффтопиците и спаменето - ама въобще не се притеснявайте,даже може и полза да имат...

 

благодаря ви за предложенията,сега вече имам много върху което да мисля...докато е време и не съм си накупил неща за които ще съжалявам...че е можело да са по-добри

 

както виждате и китарата ми не е въобще кой знае какво,така че ще е грях да я набуча в техника за 2000лв.

като израстна още като музикант може и това да стане...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.