Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся си Keyboard


Recommended Posts

Имам си пиано в къщи - Чайковский. Като малък съм свирил до 7 клас. сега ми се върна интереса към пианото. И искам малко да си върна формата. Сега тъй като ми омръзна това пиано и си търси свестен синтезатор или keyboard (каква е разликата ???).

 

От Хасково съм, ако има хора тук във форума да ме насочат към някой магaзин наблизо. А за другите които не са от Хасково да ми кажат каде мога си намеря в другите по-големи градове.

Струва ли си да си го купя по интернет или ще излезе скъпо?!?

 

Имам някакви впечатления от това което съм чел за Yamaha DGX-205, но не знам дали ще си струва.

 

Очаквам вашите препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има известен избор. Може и да се пробва и т.н., има няколко магазина със свирки от касио до роланд фантом.

А за поръчката от интернет - зависи какво поръчваш. Ако няма кой да ти го донесе от щатите - няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа Yamaha DGX 505, тя е същата като 205, само че е със дървен стенд и 88 клавиша. Цената е 720лв + адаптера и целия комплект от джиджавки, с които пристига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Предложението на колегата Stoyko Lisichkov е добро и като паратемтри и като цена.

Аз съм бивш собственик на DGX 200 и трябва да ти кажа, че че моята свирка, като нова струваше 1000 лева, а DGX 500 , по онова време беше 1700.

Това, което мога да кажа за DGX серията са само хубави неща:

Всичките са с по 6 октави, което е много добре

Имат вградени колонки с много хубав звук (в смисъл не е силен, но не криви)

Имат система за самообучение, позната , като YES2

 

Лично аз съм на мнение , че DGX 200 е по добра от 205 поради следните причини - Има повече вградени инструменти, бленди, стилове и прочее

 

Но като цяло, изборът ти е много добър !

поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това, което каза колегата преди мен е вярно, поне аз считам, че е прилична свирка като за парите си. Аз съм от Стара Загора, така че нямаш проблем ако искаш да я пробваш и да си прецениш.mail - Lisichkov_1@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, влез в thomann.de и разглеждай клавири на воля. Разбира се хубавите неща не са евтини. Най-евтиното свясно нещо с твърда клавиатура ще ти излезе към 2000 евро (като не включвам пианата на касио, защото ти търсиш синтезатор). Аз вече поръчвам от Германия и съм много доволен (както и много други). Излиза по-евтино отколкото в България. Няма да съжаляваш! А тук да търсиш на старо - я намериш нещо, я не. Все пак може да падне нещо свясно, ама аз не съм виждал никгоа до сега обява от типа на "Продавам Yamaha S90 ES - 2000 лева". То е логично - сега им падат цените и ако някой иска да продаде този модел, не може да му иска повече от 2000 лева, защото съм ги виждал вече по 1500 евро нови на промоция. А този клавир е почти безценен - един от най-добрите модели на Ямаха въобще! Така че никой не би го продал, освен ако не е затънал мноооого в дългове... Та така - искам да кажа, че е много малка вероятността да изпадне нещо хубаво. Моят МОТИФ си го взех от Германия, сега съм поръчал и куфар за него от там. Куфарът ми излезе 155 евро с доставка, а тук от ДИНАКОРД искат 500, че и повече лева, за да ми го направят... Безумие, а? Та, Германия е истината... ...или някоя друга държава от ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете нещо за тези инструменти, дали са хубави, каква им е цената....: Korg SG Stage Piano, Yamaha P80, Kawai MP9500, Kawai MP-8.

 

Не ми трябва нещо което имитира други инструменти, трябва ми нещо което се доближава в най-голяма степен до звука на пианото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha s08 - разгледай я, струва си , цената е смешна, спрямо други клавири с хамънд клавиатура

"Хамънд" или "Хамър"...щото първото по му прилича ако е за орган. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha s08 - разгледай я, струва си , цената е смешна, спрямо други клавири с хамънд клавиатура

Като цената е смешна, може ли да ми кажеш откъде да отида да си я купя? Първо- този клавир отдавна е спрян от производство- следователно трудно ще го намериш като залежала стока в музикален магазин. Ако гледаш в ebay- да, евтин е, ама повечето са втора ръка и всичко това важи само за USA. Освен ако нямаш позват, който да ти го донесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се отказах от твърдата клавиатура и се насочих към този CASIO CTK-900F7 предлагат ми го в един магазин за 600 лв. И се чудех дали си струва да си го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.