Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя китара си заслужава?


Old_Shetarhand

Recommended Posts

Съотношението цена качество наистина според мен е най-важния фактор, особенно ако не искаш да отделиш $$$$ цена заради престижа единствено.

От собствен опит мога да потвърдя че общо-взето най-евтината ми китара (Vintage Razer-първата в ляво) ТУК ми е най-удобната и любимата за свирене!

Иначе и другите си ги харесвам, но и те не са супер класа.Всички са от порядъка на 200-400 британски паунда, т.е. 500-1000 лв. приблизително.

 

п.п.Опс!Излъгах... :headbang:

Line 6 Variax 500 e 500 паунда без ддс-то. :think:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

mnogo bih iskal da probvam tiq dvete

 

 

aerv350al_bk.jpg

 

 

aerv398al.jpg

 

 

 

ako sa mi udobni bih iskal ednata da mi stoi do ibaneza...za vseki slu4ai :headbang:

...

...

...

...

e verno 4e struvat po nad 5000$ ma vupreki twa...

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

деа как па не моа да намера една свясна снимка в целия нет ...

 

0008bt4.jpg

 

пак по-добре от без хич ... май ... дали ...

 

абе ако някой може да намери по-хубава снимка на ESP F-207 да свирка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ohial Ixela, тези стрелички на бачо ти Лайхо са много тарикатско измислени - тялото нарочно е направено по-голямо от на един Jackson Rhoads, например, и нарочно няма издълбано гнездо за neck pickup - да запазят цялостта на дървото около грифа.

Двете неща са предпоствки за плътен звук и добър състейн, въпреки, че тялото е много тясно около грифа.

Лайхо може и да мяза на Avril Lavigne, ама като дойде реч за китари, си знае работата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ohial Ixela, тези стрелички на бачо ти Лайхо са много тарикатско измислени - тялото нарочно е направено по-голямо от на един Jackson Rhoads, например, и нарочно няма издълбано гнездо за neck pickup - да запазят цялостта на дървото около грифа.

Двете неща са предпоствки за плътен звук и добър състейн, въпреки, че тялото е много тясно около грифа.

Лайхо може и да мяза на Avril Lavigne, ама като дойде реч за китари, си знае работата ;)

Хахахахаххаа :)

 

Страхотно сравнение между Лайхо и Лавин :)

 

Аз пък искам един Dean V Bass... но не мога да намеря яка снимка да покажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая последната е убиец :)

Мхм, NJ Beast, черна по възможност (един такъв зверо ме тледа от десктопа, чисто черничък, мноу се кефъ), некой Explorer нема е зле... Бе има материал по тая тема... Мо според мен най-убавата е поръчковата китара - за същите пари не се ограничаваш в избор на дизайн или каквото и да е... (поръчкова в смисъл някой майстор да ти я направи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе всички някви много екстравагантни китари харесвате;)а няма ли фенове на леко по класическите?от сорта на СТРАТОКАСТЪР,ЛЕС ПОУЛ??;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ohial Ixela, тези стрелички на бачо ти Лайхо са много тарикатско измислени - тялото нарочно е направено по-голямо от на един Jackson Rhoads, например, и нарочно няма издълбано гнездо за neck pickup - да запазят цялостта на дървото около грифа.

Двете неща са предпоствки за плътен звук и добър състейн, въпреки, че тялото е много тясно около грифа.

Лайхо може и да мяза на Avril Lavigne, ама като дойде реч за китари, си знае работата ;)

Хахахахаххаа ;)

 

Страхотно сравнение между Лайхо и Лавин ;)

Е па, мязат си като братче и сестриче, няма какво да се лъжем ;)

Особено по концертите грима на Лайхо е 1:1 с този на Avril Lavigne.

Да не отварям уста за лака за нокти... ама то на такива величия им е разрешено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове колкото искаш, ама пари няма... От опита ми обаче в други области на живота, наистина името понякога слага на цената 50% отгоре, че и повече...

 

Незнам ще ми се някой, който е пробвал повечко китарки да каже - толкова ли е голяма разликата, защото аз любителят бога ми не мога да разбера... Като звук разлика определено има, но като удобство на свирене - незнам, според мен с всяка китара се свиква... А парите определено в БГ са главния фактор за това дали една китара си заслужава или не...

 

Иначе всеки си има любим китарист, който използва определн вид китари и малко или много това пречи на обективността;) Камо ли пък как ме впечатляваше външността на китарата като бях по-малък... Сега обаче бих свирил на всякаква китара стига да звучи добре и да струва около 500лв - 700лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих свирил на всякаква / като марка / китара, ако е правена мераклийската, дори да е орфейска; ако щете, вярвайте, ама един от най-удобните грифове беше един леко шлифован-изтънен на зеброва Орфейка; да, ел. част е драма, пък и корпусът е майка плаче; бих се изкефил на тесен като дебелина и широк гриф със семиакустик тяло и малко по-вехти адаптери, тип Греч, Де Армънд или нещо подобно... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, че много те разбрах за 'порт-а', но това, мой човек е ягуар-която сташно ме кефи, въпреки че съм пипал само японски лиценз. просто пее. представям си оригинала...

пък и разни любимци свирят с такива -branca, moore, ranaldo, cobain...

ам простено ми е незнам бе... :(:(

помислих си че е монтаж да ме прощаваш. тия джаджи по тялото мислех че са монтирани портове като на комповете... макар че продължавам да си мисля че са точно това де ама аре... има ли смисъл като няма значение, един вид безразборно ми е :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на старите китари!!!Имам предвид че няма смисал човек да се изръсва за нова китара, ако не е къстам разбира се :D Искам да имам Фендерак- страт 62г. С ГОЛЯМА ГЛАВА!!! :twisted: но не модел 62-ра - нов, а да си е ужулен и изкъртен Страт на 40 години :D Но всяка китара звучи различно и за всеки стил и вкус си има много вариянти! Също не бих отказал и ГНЛ - Лео Фендер, само веднаж съм свирил на такава красавица- луда работа!!! :wall: :guitar:

Иначе лютиерските марки също са на почит- Сърр, Андерсон... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, че много те разбрах за 'порт-а', но това, мой човек е ягуар-която сташно ме кефи, въпреки че съм пипал само японски лиценз. просто пее. представям си оригинала...

пък и разни любимци свирят с такива -branca, moore, ranaldo, cobain...

ам простено ми е незнам бе... :headbang::D

помислих си че е монтаж да ме прощаваш. тия джаджи по тялото мислех че са монтирани портове като на комповете... макар че продължавам да си мисля че са точно това де ама аре... има ли смисъл като няма значение, един вид безразборно ми е :D

ти явно си падаш по онези рьбати и грозни китари, затова ти е трудно да оцениш Jaguara..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.