Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя китара си заслужава?


Old_Shetarhand

Recommended Posts

Знам че имаше теми от сорта на "наи красивата китара" "наи грозната китара"

но мисля че е добре да питам аджеба кои на каква китара би свирил(ако може да си го позволи разбира се)коя китара е наи-изпипана от към гриф,форма.........коя китара цената отговаря на възможностите и а не само щото е няква си марка да е 4 000$ :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колкото и да не съм съгласен с формата, ей тая китара наистина си заслужава. имах удоволствието да подрънкам на такава, макар и не през усилвател, но предполагам че звука едва ли ще е по-лош от усещането

deluxe_popup.jpg

parkgold.jpg

освен това е супер лека (което незнам дали е чак такъв плюс), neck through body дизайн, некъв къс тъм бридж, дето може да е както fixed, така и обикновено тремоло че дори и флойд. а грифа е толкова тънък че не ми се говори... за сметка на това екшъна е отвратително нисък, абе се хубави работи :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя китара цената отговаря на възможностите и а не само щото е няква си марка да е 4 000$

 

 

 

Всяка, но не за всеки :bravo: Затова са и толкова различни - гриф, форма, звук, екстри............... Това, че за мен (басист некъф :) ) Zon или Sadowsky са убийствено добър избор, не означава че и за теб ще бъде така. Напр. аз не харесвам Spector - свирил съм на всякакви (от китайски и чешки до USA Custom). Просто не е за мен и толкоз. Което не значи че не харесвам звука на Doug Wimbish, който свири предимно на такива . . . . .

Пробваш, друга истина няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че имаше теми от сорта на "наи красивата китара" "наи грозната китара"

но мисля че е добре да питам аджеба кои на каква китара би свирил(ако може да си го позволи разбира се)коя китара е наи-изпипана от към гриф,форма.........коя китара цената отговаря на възможностите и а не само щото е няква си марка да е 4 000$ :guitar:

човек аз бих избрал Jackson какъвто и да ел Тука в Плеен има едно Dinky за по-малко от 600лв. но е добро. Ако парите са проблема виж марката Stagg-те са представителни и що годе изпипани. Аз дрънкам на Yamaha Pacifica и съм доволен от нея. Виж http://www.staggmusic.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе на мене мисълта ми беше- ако ще да струва и 15 000 $ ма цената да съответства на способностите на китарата!а не цената да е само заради марката!иначе правилно е че за всеки перфектната китара е различна!затова кажете коя е вашата идеална китара? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен китари, които напълно си заслужават парите, че и отгоре, са:

 

Dean Custom 450 - за около 500$ получаваш neck-thru-body китара с много добро Флойд Роуз тремоло, много добър гриф, махагоново тяло, 24 позиции, адаптери EMG HZ-4 (пасивният вариант на 81).

Carvin CT6M - Flisk беше отворил тема за нея, страхотна китара от най-висок клас на поносима цена (~1200$).

 

Още:

Framus Camarillo Custom

Ibanez RGT42

Ibanez IC400

Ibanez SZ720

Vintage VS100 (Лес Пол копие)

 

И така нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих си купил CARVIN 747C -мисля че беше модела, 7 струнна,

супер е удобна и вади много плътен звук. Цената и е към 850 $ и според мен много си заслужава парите. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът на китара не се прави по марки и модели.

Всеки има предпочитания за формата и всеки е фен на еди-коя си марка, но това не е начинът да си избереш пододяща китара, защото няма гаранции, че ако си фен на Джаксън и техните модели много те кефят, ще си намериш Джаксън, който да ти е удобен за свирене.

Все едно да си купиш обувки, само защото са на Гучи, да речеам, а пък това, че са с пет номера по-малки и не ти стават, да не те интересува. За някого тези обувки ще са шестак, ама за теб ще са уееееко неизползваеми :bravo:

На картинка всички предлагани модели китари са от хубави по-хубави, но ето какво те съветвам аз: отиваш в музикалния магазин и почваш да пробваш де що китара има докато намериш тази, която най-много ти "пасва".

Едва тогава ще знаеш на каква китара предпочиташ да свириш.

Това е вариантът за бедни хора.

Богатите музиканти си поръчват каквото на тях им е удобно и дават маса лефф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен идеалната китара е това

krasavica1.JPG

от както съм почнал да стържа еи за такова животно си мечтая , откъдето и да го погледна си е идеално :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек в началото говориш за китари които си заслужават, после за марките и най-накрая за това, което ни кефи!

За това, което ме кефи umethar.jpg

 

Мисля това е доста доста добро :inlove: :inlove: :inlove:

Ма първо ще се науча да свиря! :violin: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене като китарист китарата е тази.

1966_Fender_Jaguar_black.jpg

Мрежовия порт иди доди ,ама тия двата серийни порта за кво са ти ? :lol:

Или само на мен ми се видя закачлив тоя модел? :bravo:

 

Инъче Амиго БиСиРайч , ама много се постнаха вече да не се повтаряме.

Скромното ми мнение че всяка китара над 300 евро би могла да бъде твоята китара, пробвай я първо ако можеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, че много те разбрах за 'порт-а', но това, мой човек е ягуар-която сташно ме кефи, въпреки че съм пипал само японски лиценз. просто пее. представям си оригинала...

пък и разни любимци свирят с такива -branca, moore, ranaldo, cobain...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.