Jump to content
Българският форум за музиканти

записване на музика


ivobox

Recommended Posts

въпроса ми е следния

значи свиря си аз с Guitar rig и Guitar prо като фон. всичко е ок. искам обаче да запиша всичко наведнъж демек това дето е на изхода на саунд картата директно. с каква програма може да стане тази хватка.

 

предварително благодариа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично го правя с USB микрофон. :greenangel: Във всяка втора уеб-камера за 20-30 лева има. Програмата може да е която и да е, стига да записва през USB микрофона, а не през саунд каратата.

 

 

 

Включил си китарата във вход Line-In да речем. Когато вземеш някоя програма за 'вътрешен запис' тя ти променя входа от Line-In на Stereo Mix. Guitar Rig няма да може да преработва звука от китарата ти, защото тя не е на вход. :) Няма и как да е.

 

Това, естествено е при мен. :hysterical: Стойностите може да са различни при теб, но разбра сигурно за какво става въпрос. Е, ако има някой по-спец, който да ме пребори ще се радвам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:greenangel::hysterical:

 

Самия ГитарРиг може да си пише по харддиска.

После миди-то от гитар про може да го запишеш като на Recording графата в миксера ти дадеш "Synth"или там който канал ти е за миди. Така ще запишеш мидито на wav. После можеш да си смесиш двата файла с някой редактор.

 

А можеш да си заредиш направения на .wav бекинг и в дека на GuitarRig, и да записваш и бека, и това, което свириш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ми е следния

значи свиря си аз с Guitar rig и Guitar prо като фон. всичко е ок. искам обаче да запиша всичко наведнъж демек това дето е на изхода на саунд картата директно. с каква програма може да стане тази хватка.

 

предварително благодариа

 

 

Друго решение е втори записващ компютър има много ефтини по 50 лв втора ръка около 200-300 мегахерца -кабели прехвърлящи между двата за да си прехвърляш звук или готови файлове и един издухал монитор за 20 лв за сигнален и немаш проблеми .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да си запишеш бекинга на видео касета, от там да го прехвърлиш на аудиокасета, и от касетофона - през телефонче( с две пластмасови чашки и връвчица можеш да си направиш телефонче,много е евтино - 10 стотинки), и от другата страна на телефончето да сложиш микрофонче от пет лева, с което да го запишеш на компютъра обратно.

 

Ако искаш да смесиш бекинга и солото отгоре, ти трябват освен видеото, и два касетофона, и ще си направиш телефонче с три чашки и малко повече конец (вече ще излезе малко по-скъпичко - около 15 стотинки), и телефончето ще играе роля на миксер. Ако искаш едното от двете да се чува по-силно - скъсяваш връвчицата на този източник и така - много автентично ще се получи.

 

А може и по тръбите на парното да пробваш, само няма как да миксираш тогава..

 

Преди това, обаче опитай това, кето ти писахме аз и колегите горе...

И няма никква нужда сигнала да излиза от компютъра. Всичко можеш да направиш с GuitаrRig и един аудио-редактор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то се е видяло че ще се миксира. исках просто малко по мързеливо :) или както се казва "да автоматизираме нещата" :thumbs_up:

 

п.с.

Евтим показва нелоялана конкуренция. аз съм сигурен че то е крупен производител на пластмасови чашки и контролира сериозен дял от световния експорт на връвчици и просто иска да се наложи и на източноевропейския пазар. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Може да си запишеш бекинга на видео касета, от там да го прехвърлиш на аудиокасета, и от касетофона - през телефонче( с две пластмасови чашки и връвчица можеш да си направиш телефонче,много е евтино - 10 стотинки)....

:thumbs_up::metalist::):recourse: :recourse: :(:):thumbs_up:

 

Виж ето ТАЗИ програмка.Записва от говорителите(това, което минава през тях), от микрофона, от line-in-а, въобще доста полезна е..Запиши си бакинг трака, пусни го и записвай китарата, докато свириш солото ;) .

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си запишеш бекинга на видео касета, от там да го прехвърлиш на аудиокасета, и от касетофона - през телефонче( с две пластмасови чашки и връвчица можеш да си направиш телефонче,много е евтино - 10 стотинки)....

:thumbs_up::metalist::):recourse: :recourse: :(:):thumbs_up:

 

Виж ето ТАЗИ програмка.Записва от говорителите(това, което минава през тях), от микрофона, от line-in-а, въобще доста полезна е..Запиши си бакинг трака, пусни го и записвай китарата, докато свириш солото ;) .

 

А според мен идеята за два компютъра е по добра с тази записваща програма за втория компютър който да записва с два качествени микрофона сложени пред кабинетите на първия компютър със симулиращи програми на китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак човека пита и кой както може помага ....

никой не се е родил научен.

Некои изказвания определено беха некрасиви и изляха кофа с лайна върху инъче изповядващата добродетели философия ,която като цяло изповядва форума.

"

към новите:

няма съ плашункате ,Форума е миниран с кални локви,гледайте къде стъпвате :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак човека пита и кой както може помага ....

никой не се е родил научен.

Некои изказвания определено беха некрасиви и изляха кофа с лайна върху инъче изповядващата добродетели философия ,която като цяло изповядва форума.

"

към новите:

няма съ плашункате ,Форума е миниран с кални локви,гледайте къде стъпвате :hooray:

 

E, всеки говори на база личен опит. Явно някои хора тук записват с чашки и връвчици........ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си запишеш бекинга на видео касета, от там да го прехвърлиш на аудиокасета, и от касетофона - през телефонче( с две пластмасови чашки и връвчица можеш да си направиш телефонче,много е евтино - 10 стотинки), и от другата страна на телефончето да сложиш микрофонче от пет лева, с което да го запишеш на компютъра обратно.

 

Ако искаш да смесиш бекинга и солото отгоре, ти трябват освен видеото, и два касетофона, и ще си направиш телефонче с три чашки и малко повече конец (вече ще излезе малко по-скъпичко - около 15 стотинки), и телефончето ще играе роля на миксер. Ако искаш едното от двете да се чува по-силно - скъсяваш връвчицата на този източник и така - много автентично ще се получи.

 

А може и по тръбите на парното да пробваш, само няма как да миксираш тогава..

 

Е тук не се сдържах........ :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Справи ли се със задачата? А това с чашките беше насочено по-скоро към предложението на bir4o, не към автора, но както и да е..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

програмата е готина, само проблема е че не става да записва китарата. т.е. като дам да се записва това автоматично ми маха лайн ин и нищо не прави. може би някаде бъркам. не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.