Jump to content
Българският форум за музиканти

Helppp


Recommended Posts

:) Помогнете ми, искам да си взема клавир до 1300 лв.

Насочете ме!! По възможност до е с 88клавиша и тежка клавиатура. ;)

Редактирано от Rudess_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв клавир ти трябва...???

Дигитално пиано, синт с хамър екшън клавиатура, миди кийборд и контролер...???

Според мен за тези пари трудно ще си намериш нещо качествено с 88 клавиша, дори и втора ръка...

Има доста оферти по чуждите онлайн оказиони като И-БЕЙ например...

Поразрови се, поне за да получиш ясна представа за цените и какво горе-долу търсиш...

Успех!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тея пари - само КАСИО... За това пък ново :cheers2:. Не знам кой клавир на старо би струвал толкова. Трябва да има много дефекти за да е такъв... Аз продадох един никак не лош клавир преди 6 месеца вече... (Ееееей колко бързо минава времето) ...ама той беше 5 октави...

За тези пари - някой среден ПСР на Ямаха или Някой РОЛАНД по-старичък... Но пак в никакъв случай 88 клавиша... Сори, ама това е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари трябва да вземеш нещо на старо, за да е горе-долу сносно. Например - Yamaha S30, Roland XP-50,60... Roland RS-70... A нов клавир, който е сносен и е за горе-долу тези пари е Yamaha mm6 - чети в нета характеристики, гледай дема в youtube.com. Ако ще го взимаш трябва да преглътнеш, че е с 32 гласа полифония - това е най-големият му недостатък. Най-големият му плюс е, че има цели 70МБ!!! звуци от МОТИФ серията. Ако ти трябва за свирене на живо (още повече с група), ще ти свърши работа, тъй като за такова нещо - ако ползваш едно пиано (или орган или брас или синти), 32 звука са си достатъчни!!! Ако искаш вече среден клас клавир нов, събери 2000лв и си купи KORG TR, Yamaha MO6 или Roland Juno-G. Първите два са с 64 полифония, Роланда - със 128. Първия има 175МБ уейвром, другите два - 64. Другите им неща са горе-долу еднакви - въпрос на предпочитание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предложете сносин клавир за тия пари.

 

И ти ще си купиш някои от нещата които ние ти предложим, а не клавир към който ти имаш конкретен стремеж и афинитет съобразен с бюджета ти, разбира се...???

Извини ме но имаш ли ясна представа какво търсиш и какви намерения имаш спрямо клавира като инструмент...???

Каква музика ще свириш с него, в банда ли или самостоятелно, ще ти трябват ли много синти бленди или ще наблягаш на акустичните такива, с какъв вид синтез искаш да е клавира, колко ноти полифония да притежава, да има ли възможност за задълбочено третиране и създаване на звуци и още хиляди неща...?!?

Имам чувството че просто си видял как Джордан Рудес свири луди неща с 88 клавишен хамър екшън синт и айде и аз искам...

Няма лошо, но... .....ти не си Рудес (дай боже някой ден да го достигнеш като класа и значимост, пожелавам ти го най-искрено) и имаш или респективно вашите имат само 1300 лева за клавир...

Затова аз още веднъж предлагам да се поразровиш в нета и да добиеш представа какво горе долу искаш, какво можеш да си купиш за тези пари и кое отговаря на твоите индивидуални потребности...

Ако можеш консултирай се с някой човек който се занимава дълго време с клавишни инструменти и е наясно с нещата...

В Казанлък има такива хора...

Все по-малко са но има...

И така да си дойдем на думата за предложенията...

Моите са следните:

 

Yamaha EX5, EX7...

Yamaha SY85, SY99...

Yamaha S30 (както и Руснака ти предложи, за мен много добро попадение... :) )

Yamaha MM6...

Yamaha KX88...(88 клавиша хамър екшън)!!!

 

Korg Trinity, Trinity Pro...

Korg Triton...

Korg LE...

Korg TR...

 

Ensoniq KS 32...(76 клавиша, хамър екшън клавиатура)!!!

Ensoniq ASR 10...

 

Това е което се сещам на първо четене...

Разбира се има и още много предложения...

Повечето от клавирите които съм написал могат да се намерят втора ръка на цени между 1000 и 1500 лева...

Давам ти като пример едно Korg Trinity което дори и в момента се продава в раздела Купувам - Продавам на форума за 1300 лева ако се не лъжа...

Мисля че човека е от Пловдив и ако решиш можеш да пробваш да се свържеш с него...

Не съм запознат, а и не крия че не съм привърженик на клавирите на Roland, и заради това и не съм и писал предложения на тази фирма...

Ако има запознати да пишат за тях...

Ами май това ще е засега...

Ако имаш въпроси пиши...

Ще се радвам ако мога да съм полезен...

Желая ти късмет и успехи!!! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети няколко теми по-надолу за да разбереш какво точно е...

Ето тук: UF8

Плюс това Иван Златния вече пита за него и който можа и пожела му обясни как са нещата... :punk_guitar:

Не ти ли е казал и обяснил за какво става въпрос...

Уж в една група свирите, пък...?!? :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах UF8 малко си пада миди-клавиатура с хамър - начи слагаш още толкова пари и я комплектоваш с един модул мотив рак на ямаха-я не и си готов да генерираш завист в душите на много клавиристи :slap: иначе за тия пари.. дори на старо не може да се намери нещо с тежка клавиатура. Ако можеш да направиш компромис със себе си вариант е също и 76 клавиша - хем е по-леко, хем имаш достатъчно бели и черни копчета както казваше един ел. техник. Поздрави на Красимир барабаниста. От една друга банда. Са поздравите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пич, това е модул за барабани - не видя ли? Ако ти трябва нещо свяство си потърси Roland XP-50,60... Yamaha MM6, MO6... KORG TR, LE. Без пари няма да стане! Модулите са скъпи и в комплект с тази клавиатура ще ти излезе поне 2000 лева. За тези пари си вземи цял клавир... Всъщност изборът си е твой. Ние ти казахме. Ако не ти се дават пари купи си някой евтин PSR, DGX, някакво CASIO. А ти вземи се поразгледай във форума има доста теми като твоята, има и други. Всичко е описано там.

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.