Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване за изработка на една лампова джаджа ...


Recommended Posts

Джаджата, от която ми се роди идеята, се казва Electro-harmonix LPB 2ube:

http://www.ehx.com/ehx2/Default.asp?q=f&am...09%5FLPB%5F2ube.

 

Това, което визирам, е подобно и даже по-просто лампово преампче под формата на камионче, което да "лампизира" звука от процесор (Boss GT-8) с цел допълнителна тяга, обем и т.н. при директно включване в пулт. Не е нужно самото то да прозвежда основния драйв или да модулира звука, а само да "затопля" амп симулациите и прочее ефекти на процесора. Тъй като последният си има left/right outs, може-би би било добре джаджата също да може да получава и изкарва стерео сигнал (2 in, 2 out).

 

Дали при това положение въпросното нещо може да е само с една вместо с две лампи, дали следва да се връзва преди, в лууп или след процесора, дали трябва да има и някаква спийкър симулация, въобще какви и колко чаркове, входове и изходи да има и т.н. ... оставям да преценят и предложат хората тук, които разбират от тези работи, както и да дадат някакъв ориентир за цена, на която биха го направили ..., ако им се занимава, разбира се:hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че идеята ти не е от най добрите.

Ламповия преамп не може а и няма нужда да бъде стерео, спикър симулацията се слага в края на чейна.

 

Аз като човек който се занимава с ламби не бих се наел защото ефекта ще бъде половинчат.

 

Истината от моя гледна точка е хубав ламбов амп , много канален с хай гейн канал, с лампов лооп и евентуално висок клас процесор за модулаци - дилей, ривърб в лоопа.

 

Всичко останало е половинчато и незадоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че и Electro-harmonix-ът според теб не върши работа?

 

Относно това какво да има или не в ефекта, както сте се досетили, не съм разбирач, така че нещата, дето съм изброил, по никакъв начин не са задължителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината от моя гледна точка е хубав ламбов амп , много канален с хай гейн канал, с лампов лооп и евентуално висок клас процесор за модулаци - дилей, ривърб в лоопа.

 

Всичко останало е половинчато и незадоволително.

+1

 

И на мен ми го беше казал това и така и стана. Вярно, спестявах пари с месеци, но сега имам идеален лампов амп и само чакам кабинета, за да му напиша ревю. То зависи и доколко си претенциозен и какъв звук търсиш, но щом те влече към лампата - сори, решението е all-tube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Супер - много яко!

А какъв е ампа ако не е тайна ?

 

А относно елетрохармоникса - прсото трябва да има подобен род изделия на пазара но лесно можеш да провериш колко са разпространени.

 

На електрохармоникс не им дреме те даже не правят проучвания - правят изделие и хоп на пазара.

Но те са едни от най големите и могат да си го позволят - притежават цял завод за ламби а и не са спирали да продават десетилетия.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ак искаш лампов реамп (с кривене) и го включиш преди процесора като от него ползваш само модулационни ефекти ще е добре.А ако искаш да ползваш драйва на процесора и звука просто да минава през лампа мисля,че ако има ефект лууп трябва да е в него включен след диста.Поне в хирбидни усивлатели съм забелязал че лампата я слагат някъде на края на веригата преди крайнотот стъпало.Според мен резлутата няма да е особено осезаем и аз лично не виждам смисъл в цялата история.

 

 

sw1tched: Ще дадеш ли малко информация за ампа или ще чакаш кабинета?Поне на външен вид според мен изглежда доста добре ( Garland-ска работа ;) )

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А относно елетрохармоникса - прсото трябва да има подобен род изделия на пазара но лесно можеш да провериш колко са разпространени.

На електрохармоникс не им дреме те даже не правят проучвания - правят изделие и хоп на пазара.

Но те са едни от най големите и могат да си го позволят - притежават цял завод за ламби а и не са спирали да продават десетилетия.

 

Ти да нямаш insider в маркетинговия отдел на EHX :)?

 

OK, разбрах, че не ви се занимава и ви е друг идеалът, но, без да разбирам особено от тези неща, все си мисля, че тези решения би трябвало да действат (след като хората, и то не кои да е, ги правят). А и определено съм чел за успешни съчетания на процесори в лууп с външни преампове (примерно Seymour Duncan Twin Tube нещо си).

 

Както и да е, всъщност не ми е зор - процесорът и така си вади звук, идеята беше евентуално да стане още по-добър;).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да нямаш insider в маркетинговия отдел на EHX :cheers2:?

 

Чел съм интервщ със основателя и собственика на електрохармоникс.

Как е свирил с хендриь навремето как му е тръгнал бизнеса , как фалира

после се хваща с дъщеря на човек от руските високи етажи на власта и още по комунистическо е ходил по секретните градове в СССР - първия такъв американец.

После приватизират завода за ламби и стават монополисти.

 

Ам навлязох в оффтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

 

аз от около година се оглеждам за някаква изчистена джаджа, да речем само 1-2 лампи и необходимия минимум електроника, за да мога да прекарам през лампите готово парче или група канали от дадено парче. За целта джаджата естествено трябва да е стерео. Естествено попаднах на доста лампови компресори, които са си направени за да бъдат мастър ефект, но на мен не ми трябва компресор, а само ламповото насищане и оцветяване на микса. Честно казано не ми е по възможностите да дам примерно 1500 лева и да използвам само 10 % от капацитета на машината. Днес попаднах на тази тема и въпросният LPB-2ube преамп на електро-хармоникс ми допада доста като идея, слонен съм да си го купя, но също съм любопитен дали някой би се наел да изработи подобно устройство, колко би струвало... все пак ако се направи по поръчка - би могло да се изчисти още повече от излишни компоненти или пък да му се добави нещо, като леки честотни корекции или друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи едно задание какво искаш, колко смяташ да отделиш за подобно нещо, и го пусни в темата. Така всеки който би бил способен да предложи подобно чудо, ще се появи на хоризонта.

Ако има разбирателство може да се получи.

Хубаво би било и други които имат интерес към подобно "custom" решение също да се включат в темата, защото стойноста при единична бройка и серия от няколко е различна. Освен това ако се появят няколко предлагащи, ще има конкуренция :hysterical: .

Самият дебат по отношение на възможностите на подобно устройство ще изчисти концепцията и ползата ще бъде по-голяма и по-обхватна. Може да се получат повече идеи и в крайна сметка серия от различни устройства.

И накрая, не е задължително да се осъществи на практика, ако ценово се окаже неприемвливо за едната или другата страна в сделката. При всички случаи обаче, ще има полза от вижданията на всеки заинтересуван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблем да се изработи подобна "джаджа". Мисля дори, че някъде във форума има линкове към подобни готови решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.