Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Bandit 112 Vs Randall Rg75g3


X_eNeMy

Recommended Posts

Колебая се между Peavey Bandit 112 80W и този Рандал RG75G3 75W.

 

Свиря метъл и то предимно по-тежък, дет и траш. Търся по "напълнен", плътен и тежък звук от ESP 50-ex, метълзон и въпросните кубета.

На рандала съм свирил и останах доволен (ама не с моята китара). Бандита още не съм.

 

Въпрос: с тези реални 75-80 вата мощност ще мога ли да свиря НАД барабаните (барабаните да не го заглушават) без да се издупват на макс ? Вчера с този рандал трябваше да го кача на 8 волюма, а отделно, че беше озвучен и не знам колко е бил вдигнат даже отгоре (аз няма да мога да озвучавам моя).

 

Ако някой е пробвал, свирил, чупил :) и тнт тези модели нека да сподели мнението си тук и ако може да ми препоръча някой и ЗАЩО.

 

Благодаря ви.

Редактирано от X_eNeMy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина свириш тежки стилове и си изправен на кръстопът, по-добре си вземи Рандала! Като цяло то е по-метълско кубе. А ако съм на теб, ще си взема един Hughes and Kettner Attax 80 и тогава наистина ще се преродиш. Може да казвам нещата от моя субективна точка, но поне ги вярвам. :)

 

За Пивито не се мъчи. Те не са това, което бяха. Звук без пространство - все едно си се затворил в някой дрешник 1 на 1 метър и мелиш. Просто не си струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съседите по репетиционна свирят с със същият рандал и то яки жици, не съм забелязъл да имат проблем със силата на звука :)

Мисля че пича неползва никакви външни ефекти и си звучи доста доволно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стила на дискусията, трябва да кажа, че Рандалите са си метълски кубета по принцип. Но Пиви и особено бандита имат високи оценки от много хора, а са правени да не кажа САМО, то ПРЕДИМНО за метъл.

 

П.С. Хюс&Кетнер Атакс 80 от къде мога да купя НОВ ?

 

Да не забравяме, че живеем в България и тук не всичко се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Welcome to the club :)

 

Аз имам Randall RG 100 G3 - страхотно е кубето :bravo: Чистия канал е много приятен и мек. Драйва с активни адаптери е яко резачка, като в същото време ми харесва че тона си остава отчетлив (не е мазня ;) ). С пасивни адаптери ще ти трябва камионче. С метъл зоун в чистия канал също се получи много здраво. А относно силата - 75 вата е доста, пич ;) Според мене спокойно можеш да свалиш мазилката без да го зориш. Мойто е 100 и на 50% става страшнооооооо. Може би нивото на самия канал не е било увеличено като си пробвал. А ако много те притеснява това - вземи си 100 вата. Но се съмнявам 75 да не ти стигнат.

 

Бандита съм го пробвал отдавна, ама тогава бях още с Лариоса, така че по-добре да оставя някой друг да даде мнение. Има даже един дето може да даде сравнителна оценка ;)

 

Проблема обаче е, че в БГ Пивита няма! Рядко изскача някое на старо. А Рандали във Фактора бол, което май предопределя избора. Така или иначе според мен и с двете няма да сгрешиш - качеството на звука е близко, просто зависи от вкуса на човек кое повече ще му хареса.

 

Аре успех и яко :)

 

 

П.П. Не знам за кво искаш да е нов, но в момента се продава един стар Х&К във форума - може да хвърлиш едно ухо ;)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Welcome to the club ;)

 

Аз имам Randall RG 100 G3 - страхотно е кубето :bravo: Чистия канал е много приятен и мек. Драйва с активни адаптери е яко резачка, като в същото време ми харесва че тона си остава отчетлив (не е мазня ;) ). С пасивни адаптери ще ти трябва камионче. С метъл зоун в чистия канал също се получи много здраво. А относно силата - 75 вата е доста, пич ;) Според мене спокойно можеш да свалиш мазилката без да го зориш. Мойто е 100 и на 50% става страшнооооооо. Може би нивото на самия канал не е било увеличено като си пробвал. А ако много те притеснява това - вземи си 100 вата. Но се съмнявам 75 да не ти стигнат.

 

Бандита съм го пробвал отдавна, ама тогава бях още с Лариоса, така че по-добре да оставя някой друг да даде мнение. Има даже един дето може да даде сравнителна оценка ;)

 

Проблема обаче е, че в БГ Пивита няма! Рядко изскача някое на старо. А Рандали във Фактора бол, което май предопределя избора. Така или иначе според мен и с двете няма да сгрешиш - качеството на звука е близко, просто зависи от вкуса на човек кое повече ще му хареса.

 

Аре успех и яко :)

 

 

П.П. Не знам за кво искаш да е нов, но в момента се продава един стар Х&К във форума - може да хвърлиш едно ухо ;)

 

300 лева отгоре само за още един говорител не ми се дават. Това за конкретния канал май беше така, аз мастъра увеличавах... Това е разликата между РГ75Г3 и РГ100Г3. Пробвал съм го, наистина е готино. Но не мога просто така с лека ръка да го купя, без да съм чул бандита. Продава се един чистак бърсак Пиви бандит. Даже май са два - 80В и 120В.

 

За рандала ми казаха (по-специално за 75), едно вещо лице с много опит в студийния бизнес, че лайн аут-а му бил скапан. Не знам на бандита какъв е.

 

Хайде някой да каже и за бандита де !

 

П.П. Вече съм хвърлил ухото и съм 2рия кпувач ако първия не го вземе ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

watt - товете и на 2-та ще те устроят

 

от това което сьм чувал от Рандал - бих си взел Бандита

 

може би Рандала обаче ще е по - за теб

и аз сьм бил като теб на 18 - и сьм слушал предимно траш

(и сега пак се кефя),но успоредно с това с годините

представата за звук се променя

тоес - ако сега харесваш Рандал - сле дняколко години - по вероятно - няма да го харесаш

Пиви Бандит е класика вече - те са и няколко модела - които имат различен звук

предполагам в най новия - ще има и по брутални звуци

тоест Пивито има поне 5- 6 базисни звука - от последнита модификация.

Винаги можеш сега да си вземеш Рандал - и като спре да те кефи - да го продадеш.

Най добре е ако може лично да ги пробваш и двата - ние може да си даваме мненията - но те са си наши.Хюс и Кетнер атакс нов няма да намериш - тази серия отдавна е спряна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, къде се продават нови Бандити?

 

А out-а няма симулация и затва е гаден (поне от моя гледна точка :) ). Бандитите май имаха симулация!? Не че симулацията е кой-знае-какво, но ако може да се изключва, винаги е по-добре да я има :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил и на двата. Рандала беше 100ватовия де.

 

Ето тука съм казал това онова, което мисля - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=21923

 

В момента имам Бандит 112 вкъщи. Ако ще си взимаш него, забрави метъл зоната. Не става хубаво. На Рандала, ако си с пасивни адаптери - със зоната (поне на мен) повече ми хареса. С активни не е баш така :)

Не знам кой е тоя 120В бандит. Peavey Bandit е 80 вата с вградения говорител и 100 със екстърнъл. Относно звуците, за метъл има само една комбинация според мене. А относно лайн аута му - еми като го пъхнах директно в саунд картата (на лаптоп, без файървайари и други неща) не ми хареса. Уж пишеше на едни модели, че има, на други че няма симулация. Освен това да знаеш, че бандитите се различават по звук един от друг, зависи от серията. Моя е 2004 със стария надпис (не най-стария - острия), освен това има една серия с острия и има някои малки разлики в звука (освен това единия имаше ground lift switch!). Новите бандити, дето са 300 евра по онлайн немските магазини са съвсем друга история също. Освен това някои са с Шефийлд говорител, други с Блу Марвел.

 

Аз лично като че ли повече харесах Рандала, но трябва да ги чуя един до друг, а и не съм надувал моето пиви. Абсолютна гавра си е да го държа на 0,4 ама ко да направя... иначе ще ме изхвърлят от панелката...

 

Та ако имаш някакви конкретни въпроси за Пивито, питай, йе го тука до мене.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X_eNeMy, не си ли мислил за глава?

 

Щом искаш яка стъргачка пробвай с JCM 800. Това става, ако не си ограничен от към финанси. Ама ако си ограничен, аз пак ти препоръчвам - вземи си Hughes and Kettner - няма да сбъркаш, независимо дали е старо или ново - въпроса е , да е запазено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш яка стъргачка пробвай с JCM 800.

Хмм тука май става въпрос за съвсем друг клас усилватели.Тоя Маршал ще струва колкото тея двата усилвателя взети заедно та и от горе,а като рпибавим и кабинета.....Пък и ако разполагаш с толкова пари за лампова глава JCM800 не е най-добрия избор в случая.JCM800 е повече за рок,хеви....олд скул хави.

 

Свирил съм на Бандит(не знам коя година модел),но честно казано не ме впечетли особено.Липсва му плютност и стегнатост на звука.Малко като комар в буря ми звучеше,но честно казано може и да е било от китарата ми.От такъв клас усилвател аз бих взел Marshall Valvestate V80,но е с малко по-рокаджийско крънч звучене и нов такъв едва ли ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall JCM 800 = Slayer ,Zakk Wylde !

THATS ENOUGH

 

Зак си е хеви плейьр , но Слеяр - са основната траш метьл банда

вьпроса че е скьп , а да не говорим за цена с кабинета , пьк и как ще го мькне

X_eNeMy - е ученик

нека да вземе нещо ,което да го кефи и му вьрши работа

иначе ако ще отбелязваме за протокола

Пиви - 5150,6505

Кранк - Кракенщайн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик/

Zakk Wylde си има собствена сигничър версия на JCM800,която е с доста повече гейн.За Слеър не знам,но вероятно и те буустват с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го пратихте човека бре... :punk_guitar:

 

Аз също ползвам рандал от Г2 серията 75-ватовия модел вече година и половина почти... Ще ти кажа че според мен с такъв драйв като на рандал няма да имаш нужда от буркана с уси наречен Метъл зон... Чистия канал е учудващо добър и мазно-мек за звук от транзисторно комбо... (имай предвид че Г3-те имат и ламбе в тях ама не вярвам да има някаква огромна разлика с Г2) Свиря и с барабанист(доста шумен) казвам ти че ако поискаш с тва кубе можеш и да заглушиш до голяма степен другарчето на барабаните :hysterical: Ако жулиш с метъл зоната през чистия канал (който незнайно защо е направен по силен че има и бууст) уверявам те освен теб е възможно да не се чува друго :D И да кажа че аз нямам активни пикъпс на китарата ама си звучи доста добре и изчистено, т.е. не е мазня, абе зависи как си го нагласиш аз свиря със TB-4 и Jazz Model-a на сеймър ... Лайн аута според мен е чудесен без амп симулация, ама най добре е микрофончето пред кубенцето....

 

За пивито не знам какво да кажа не съм ползвал бандит, имах рейдж 158 ама тва е друга песен :)

 

В крайна сметка всичко е въпрос на вкус. Едни харесват рандал (като мен и целия отбор по горе :) ) други не...Аз ти препоръчвам РГ-75-цата, пък како ти е толкова тих вземи 100-ватовия модел (беше със 150 кинта някъде нагоре) А, най- добре е ръка да пипне, ухо да чуе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.