Jump to content
Българският форум за музиканти

брум от баса


vhcs

Recommended Posts

от преди малко баса взе да ми вкарва някакви гадни брумове и не знам от къде идва.

Занимавам се с демо записи от няколк дена и досега до нямах тоя проблем.

 

Конфигурацията е следната:

Бас > усилвател като DI > usb саунд карта > комп

 

пробвах с различни кабели - не е от тях.

пробвах директно в картата не през ампа - пак го има, не е и от ампа значи

не би трябвало да е от напрежението нещо защото саунд картата се захранва по USB - т.е. не би трябвало напрежението в контакта да ми прави мизерия

 

Интересното е че идва на определени интервали и се маха после ... като обърна баса с гифа към тавана или към пода изчезва.

 

На какво може да се дължи това? Баса е с активна електроника и с 2 батерии по 9волта .. да не би те да са за смяна.

 

Много странно, до преди малко всичко си беше ОК

 

 

Дано някой има идея как мога да го махна тоя шум че ми спира работата

 

Мерси предварително за съветите и отговорите

 

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро екраниране му е майката - повечето фирми го претупват, ако изобщо слагат някакво. Това по принцип.

Иначе конкретно за записа - стой по-далеч от монитора на компютъра и компютъра. Лови смущения басчето, случва се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1.

 

Друго - едва ли е батерията на активната - ако е за смяна баса ще почне по-скоро да криви,вместо да шуми.От значение е и ел.инсталацията на помещението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ +1.

 

Друго - едва ли е батерията на активната - ако е за смяна баса ще почне по-скоро да криви,вместо да шуми.От значение е и ел.инсталацията на помещението.

 

уфф да му е#% м#$%та ... до преди малко висчко си беше наред. Жужи дори като хакна баса директно в саунд картата а тя се захранва от USB-то та затова си мислях че не би трябвало да е от ел. инсталацията. Ако беше тя по скоро ампа щеше да вкарва шумовете а не самия бас.

 

направо се чудя от къде до ко подхвана ... от 2 часа какво ли не изпробвах и вече нямам никакви идеи B):thx::D

 

мерси все пак за отговора

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, еми изчезна брума ... съвсем мистериозно както се появи така и изчезна.

 

дано не се появи само пак

 

Поздрави и пак мерси за помоща

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста вероятна причина за проблема е промяна на напрежението в мрежата. Като започне пак може да измериш с един мултимер в контакта, като го няма пак и да сравниш, за да разбереш дали е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от мрежата нямаше да изчезва когато се промени положението на инструмента в помещението. Според мен басът действа като антена и лови някакви смущения "от ефира" :thx:

 

Имал съм случай цяла вечер свирене в клуб да свиря сврян в единия ъгъл на сцената с гриф сочещ право към тавана - всяко друго положение вкарваше як брум в централното. Много оригинално като сценично поведение :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините за да лови брум, (ако е брум или някакъв друг шум) при промяна на положението на баса може да бъдат две: Или китарата става антена - това в повечето случаи значи, че вътре масите не са направени на принципа star ground или нещо има проблем с масите, или кабела който ползваш за китарата е стерео и за по-сигурно си запоил единият от пиновете на кабела и в двете страни на жака за маса. Друга причина е да имаш електромагнитно лъчение в точно това място в което се намираш. Давам пример: Ако си баш до усилвателят който има траф в него ще чуваш досадните 50 херца. Те ще изчезнат само когато се мръднеш от него - пак е положение на инструмента в пространството.

Най-доброто решение е баса да се презапои кадърно и да се видят кабелите как са направени. Проблема изобщо не е свързан с заземяване на апаратурата или промени на напрежението в контакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите !!!

 

значи проблема изчезна както се появи ... много странно.

Според описанието на Ники най-вероятно се е получило електромагнитно лъчение ... от какво така и не разбрах.

Баса е добър и сумати пари се изръсих преди една година за него и не вярвам тия от Ibanez да не могат да направят 10 спойки като хората при положение че искат една купчина пари. Кабелите също специално ги купих да са със студени спойки за да няма брумове от там както и да са добре еранирани - на Warwick са. С две думи целият гиер е на ред и изведнъж шумове дето да се чуди човек от къде му е дошло.

 

За самия брум - той не беше типичния към 50 херца както Ники писа а по скоро жужене във средните високите честоти

 

абе важното е че изчезна и дано не се появява повече

 

Имах много здраве от Мърфи вчера ... човек да не седне демо записи да прави ... ехехех :whistle::punk_guitar::) :)

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се появи...иначе ми звучи като шум от монитора ако е CRT. До болка познат ми е такъв проблем - все трябва да се въртиш настрани докато изчезне или да изключваш монитора всеки път. Естествено като си взех TFT Phillips, който на всичкото отгоре е 19" а не 17, се преродих - хем без шумове хем по-малко скролване и повече информация на един екран.

 

Ако е появи пак размърдай баса докато стане най-силно и виж накъде сочат адаптерите. От телевизията също се ловят шумове, но те са около 15кхз и не са толкова дразнещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса е добър и сумати пари се изръсих преди една година за него и не вярвам тия от Ibanez да не могат да направят 10 спойки като хората при положение че искат една купчина пари.

 

Нищо против Ibanez (имал съм 3 техни баса, всичките японски), но не залагай много на това. Голяма част от фабричните инструменти имат явни недостатъци (лошо екраниране или пълна липса на такова, кафти запоени кабели, организация на електрониката тип "кадаиф" под капака :) и т.н.), но добрата новина е, че в повечето случаи се отстраняват лесно. Ако шума продължава да се появява ти препоръчвам да се обърнеш към някой специалист, който да хвърли едно око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ей сега ще го отворя да му видя спойките и карантиите ... чесно не ми се вярва за 650 евро инструмент да е кофти екраниран или да са пнаправили други аматьорски грешки. Тия не правят инструменти от вчера и много добре знаят каде са слабите места и къде да внимават.

 

... ще нащакам и снимки - всички сме любомитни, знам аз :punk_guitar::hysterical:

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми, спойки има !!! ехехе ... ама дали са добри или лоши не мога да кажа, все пак съм информатик :punk_guitar:

 

те мелако снимики пък експертите да си кажат мнението. Моето е ясно - за тия кинти очаквам качество и това чуда не трябва да брумти и шуми освен аз като го карам да брумти и шуми

 

DSC04402.jpg

 

DSC04403.jpg

 

DSC04404.jpg

 

DSC04405.jpg

 

DSC04406.jpg

 

DSC04407.jpg

 

 

а тука тествам баса след като го слгобих

 

DSC04409.jpg

 

DSC04410.jpg

 

cheers

Alex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.