Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагате ли нещо на китките като свирите?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

загряването не е на ставата, а на сухожилието. когато е студено е по уязвино за контузии. естествено, когато има наченки на тендовагинит се прави точно ОБРАТНОТО - сухожилието не трябва да се прегрява, защото вече е възпалено.

 

мен лично китките са ме боляли само от щанги и копане:)

 

затова пък често ползвам доста тежки палки и свиря "отривисто" и след известно време ми се схващат предмишниците и се налага минаване на нормални палки.

 

колкото до болките и почиването - пълното почиване не е добро, особено при леки болки , обездвижването е вредно, трябва да се раздвижват болящите стави и сухожилия леко и редовно

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен те те загряват китките.Примерно ако навън е голям клинч и ти бързо влезнеш в добре загрята стая,колкото и да е топло вътре китките няма да ти се загреят толкова бързо,както със накитниците.Има и други приложения ,според мен това е едно от приложенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И тва е вярно... аз например, когато свиря по-бързи неща съм забелязъл в отражението на мебелите :thumbs_up:, че съм леко изгърбен... предполагам, че тва ще се отрази след някво време... може би столче със облегалка би помогнало!

 

 

Иначе за китките... истината е СТЯГАНЕ СТЯГАНЕ БОЛКА ПОЧИВКА и ПАК! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че като настъпвам педалите с върха на пръстите - както си е по учебник ме боли кръста. От време на време сменям постановката на краката - в смисъл - застопорявам петата и натискам педалите както тези на кола примерно. Тогава ми се схваща мускула на пищяла - този отпред - не му знам името :hysterical:

Явно столче с облегалка е добро решение - понавъртяхме годинки вече, какво да се прави... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с кръста го имах и аз!В един момент осъзнах от какво е - столчето ми беше много високо спрямо барабаните и стоя наведен.Опитай с по ниско столче и ще усетиш как от самосебе си ще се изправиш.При мен поне така стана де :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че като настъпвам педалите с върха на пръстите - както си е по учебник ме боли кръста. От време на време сменям постановката на краката - в смисъл - застопорявам петата и натискам педалите както тези на кола примерно. Тогава ми се схваща мускула на пищяла - този отпред - не му знам името :hysterical:

 

Е това за болките в кръста е от неправлно разпределение на тежеста на тялото и от там ти се схваща кръста.Х.Иоцов си спомням го обясняваше така ако в даден момент имам повече да свиря на фуса изнасям тежеста на дясно , ако имам пове4е със касата изнасям на ляво,ве4е ако се случи ритъм кадето са равноправни двата крака изнасяш тежеста назад. Това е за постановката с пръсти ,а при другата кадето петата ти е о пряна в земята трябва да си нагласиш така педала 4е да не отива назад и да е успоредно на кожата.

 

А за височината на столчето като седнеш трябва краката ти да са под прав ъгъл нито много високо нито съвсем клекнал.

Макарче аз съм гледал тия по ранните джазмени те са почти полуправи. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако пък свириш и с тежки палки и добавим и дет-метъла , разбирам защо някои от вас ги болят китките ! :thumbs_up:

 

аз свиря с тежки и доста неудобни, но мега здрави палки...

свирим с групата black metal, което е близко донякъде като барабанене до death-а, както ида е...

идеята ми е, че блъскам здраво, нямам правилна постановка и нито китки, нито крака, нито кръст ме болят...

имам малко ядове с дясната китка, ама тези проблеми са от едно падане преди 10-ина години и са ми оттогава, както и да е.

проблемът ми обаче е, че понякога ядски много ме "ръчка" гърбът, отдясно, точно под мястото където се съединява ръката с тялото...

предполагам имам възпаление на мускула дето се намира там, тъй като в бачкането по 9 часа съм на стол и постоянно цъкам с мишката (няма как), отделно си репетирам винаги когато мога и явно не оставям този мускул да си почине... та ако можете да ми кажете някви мазила дето да могат да помогнат...

пробвал съм тея мазила дето ги рекламират, не помагат...а т'ва "ръчкане" си е направо pain in the ass!

 

P.S.: въпросът ми не е много по темата, за което се извинявам...

Редактирано от bi4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за височината на столчето като седнеш трябва краката ти да са под прав ъгъл нито много високо нито съвсем клекнал.

Макарче аз съм гледал тия по ранните джазмени те са почти полуправи. :thumbs_up:

 

Ти остави, че са полуправи ами са и много бързи да му се не види B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря от както се помня с ръкавици(без пръсти ) и с накитници, но не за гъзария. В началото имах големи проблеми с китките и с изпотяването на дланите(което предразполага към изпускане на палката). Проблема е че толкова съм свикнал да свиря с тия атрибути, че без тях ми е некомфортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=APVgugebngQ

 

Тука Jason Bittner си е сложил цели ръкавици. Интересно как се държи постановката ако не можеш пряко да усетиш палката между пръстите си? Или тези са някакви "Ultra Thin" B) ръкавици? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=APVgugebngQ

 

Тука Jason Bittner си е сложил цели ръкавици. Интересно как се държи постановката ако не можеш пряко да усетиш палката между пръстите си? Или тези са някакви "Ultra Thin" :) ръкавици? ;)

 

 

Че кво общо имат ръкавиците с постановката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.