Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагате ли нещо на китките като свирите?


Recommended Posts

Колеги, въпросът ми е дали, като свирите на барабани си слагате нещо на китките?

Аз досега не съм, но след по-дълги репетиции после чувствам лека болка в китките и си мисля дали трябва да почна да си слагам нещо.

Ако използвате, как се нарича точно и откъде може да се намери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ами аз честно казано не мисля че има нужда от тия неща,преди време като свирех да речем повече часове и слагах едни по плътни такива като ластици не знам и аз как се казват,за да ми обира потта,обаче го правех рядко.От моя гледна точка това си е само пиниз на някои барабанисти :)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам задължително. Като свириш с накитници китките се загряват добре и шанса да получиш разтежение е много по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стяганията в китките за мен се дължат единствено на грешна постановка не правилен избор на палки или не правилни движения !!!

Свиря от 22години и никога нищо не съм си слагал по китките ! Мойте ученици и студенти също не си слагат такива неща по ръцете ! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее разбира се след 2-3 часа технически упражнения няма как да не те болят китките или ръцете,хора сме все пак B)

 

Има начин ! Свирил съм и по-повече !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми при свирене тип Dave Weckl, Carter Beauford сигурно става без нищо...но ако свириш със силата на Travis Barker, Dave Grohl, Tommy Lee може и да ти потрябват...аз лично редовно си потрошвам киткитките с колелото, но не съм ползвал такива неща...смисъл боли ме ама то минава за няколко дни и готово :thx: Абе всъщност кво ли разбирам B)

Редактирано от tupoto kopele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китката си се загрява и в процеса на свирене/разгряване.

 

аз слагам понякога за гъзария и основно да ми обира потта да не ми се стича по дланите. по принцип не слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично преди свирех без накитници и от време на време си ме наболяваше китката и реших да си купя.Сега вече не ме болят,незнам дали е от тях,но толкова свикнах с накитници че без тях ми е неудобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че накитниците са добри ако свириш някъде и нямаш време за загрявка, но на мен лично са ми неудобни и за това напоследък си отделям повече време за загрявка. А и така вкарваш тялото си в "ритъм" и свириш по-добре и работиш по-лесно... та мисълта ми е да се пазиш от болката! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китката си се загрява и в процеса на свирене/разгряване.

 

аз слагам понякога за гъзария и основно да ми обира потта да не ми се стича по дланите. по принцип не слагам.

Смисъл имах предвид ,за по-бърза разгравка :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее разбира се след 2-3 часа технически упражнения няма как да не те болят китките или ръцете,хора сме все пак :icon_shithappens:

 

Има начин ! Свирил съм и по-повече !

 

 

В интерес на истината китките никога не са ме боляли,аз отначало свирех доста с пръсти,китката я ползвах по малко.Но има разбира се значение с каква енергия свириш :thx: Ако свириш Death Metal...не китките ами целия ще се схванеш :) Абе за гъзария си е,няма смисъл от това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновенно не слагам нищо само ако са ми преуморени ръцете от свирене или от нещо друго си слагам на китките тия дето са като ластици.

 

Мм това се прави за да не си навехнеш ръцете или дане разтегнеш сухожилие.

 

Ако те болят ръцете то причини много може от постановката от палките и тн. наи изпитания метод е: спираш-чакаш-пак почваш!

 

имаш ли болки спираш и чакаш да мине :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега не знам как е при дет-метъла ама в никакъв случай накитниците не помагат за загрявката ! Как става точно това според вас ? Да сте виждали певец да се загрява със стегнат шал на врата ? Напротив всичко по китките което те пристяга ограничава достапа на кръв до ставата , а кръвта е тази която загрява !!!

А освен това аз съм против когато се свири да се чупи прекалено китката ! Много хора обаче правят точно това и резултата е - ох китките ! Ако пък свириш и с тежки палки и добавим и дет-метъла , разбирам защо някои от вас ги болят китките ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.