Jump to content
Българският форум за музиканти

НАЙ-ПОСЛЕ ЖЕСТОК КЛЕНОВ МАТЕРИАЛ!


Recommended Posts

Като за начинаещ е добре да ползваш готови грифове.

Аз лично не смея да си правя мой собствен гриф и поне на този етап си купувам готови (а дори и за купените още не съм намерил приложение).

 

Поръчков гриф ще е много по-добър избор от вземат от някоя евтина китара.

 

Съжалявам, че не поръчах гриф при Диката своевременно. Затова те съветвам ти да си поръчаш при него.

Ако си супер голям мераклия, пробвай самоделка, но не очаквай всичко да мине безоблачно.

Не казвам, че е невъзможно и не казвам, че не може да стане, но са много главоболията по правенето на гриф.

 

Успех!

Пусни снимки като почнеш да дялкаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

gorer,моля те да пратиш една хубава снимка на едно рендосано парче от радиалната страна на тази талпа,че на снимката се вижда само тангенциалната.Моля те за това защото до сега не съм виждал такова животно като скален клен.

 

Карбон фибъра до колкото знам и съм виждал е в основата си плат от карбонови нишки с различна плътност ,дебелина и плетка в зависимост от целта.Свързващият елемент е смола която също е с много разнообразни варианти в зависимост от целта на употреба.Виждал съм го на пръти кухи или плътни както и на плоскости с различна дебелина и плътност.

Много фирми произвеждат лъкове за музикални инструменти от тази материя някои с добър резултат други не чак толкова. В обясненията съм чел че ползват КФ с относителното тегло на пернамбуковата дървесина така че да имитират максимално поведението,размерите и тежестта на един добър стандартен лък.Миналата година видях една хърватска фирма че прави кутии за муз.инструменти от КФ.

Скоро гледах по тел. как правят карбонови виолончела в фирмата Луис Кларк.До сега им бях виждал само рекламите в the Strad . чух как звучат и не бях очарован . С две думи за акустичен инструмент за класика е ташак работа но ще се налага бавно и постепено защото рекламата е голяма работа.Другата причина е че въпроса с дървесината (качествената) ще се усложнява все повече с годините и ще се търсят алтернативни материали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

^

^

Коя е "радиалната" страна?

Доста съм скаран с термините от математиката, геометрията, разните вектори и прочее.

"Тангенциалната страна" не ми говори нищо.

Навява ми някакви асоциации с "тангенс", но понеже това също не знам какво е, малко се обърквам.

 

Шегата на страна - искаш снимка на клена от страни, така ли?

 

ПС:

Ето ги челата от карбонови нишки.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

^

^

ОК, ще пробвам някак си да одялкам дънера странично, но не виждам каква ще е разликата - дефакто срезът ще е еднакъв, само дето ще е по-плитък спрямо центъра на стеблото.

 

untitled1lz4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

^

^

ОК, ще пробвам някак си да одялкам дънера странично, но не виждам каква ще е разликата - дефакто срезът ще е еднакъв, само дето ще е по-плитък спрямо центъра на стеблото.

 

untitled1lz4.jpg

 

Да точно така я срежи.Разликата е че повечето хора които разбират от дървесина ще ти кажат що за стока ти е материала като видят фладера от радиалната страна.

А ако направиш снимка и на челната страна на талпата картината ще е по-пълна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, при първа възможност ще се опитам по някакъв начин да рендосам малка секция от страничната и цялата челна част, макар че вече знам със сигурност, че е клен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

приятели това е балкански явор,и талпата е бичена тангенциално,следващата поред на рязането е ставала.Аз съм лютиер и ми е ясно това./с цигулки се занимавам/.С явор,абанос се занимавам нон-стоп.Пишете ако ви трябва някакъв материал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, violins, благодаря за информацията по въпроса с моя клен.

Точно така е описан - планински клен.

 

Интересува ме малко материал колкото зьа направата на китара Jackson Rhoads.

Всякакво дърво без иглолистен материал, липа и топола е ОК.

Елша, махагон, ясен... Za men nяма значение.

 

Ако имаш, драсни някой ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, violins, благодаря за информацията по въпроса с моя клен.

Точно така е описан - планински клен.

 

Интересува ме малко материал колкото зьа направата на китара Jackson Rhoads.

Всякакво дърво без иглолистен материал, липа и топола е ОК.

Елша, махагон, ясен... Za men nяма значение.

 

Ако имаш, драсни някой ред.

 

На някои от снимките прилича и на ясен,но.Дай ми размери иначе материал има, преди малко огледах и за махагон ,но е малко..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.