Jump to content
Българският форум за музиканти

Rosewood/ebony Fingerboard


Recommended Posts

Имам един гриф, на който фингърборда му се скапа нацяло. Изгорена беше горната му част, отстрани беше продупчен, надран и прочие, накрая се реших и..... го изхвърлих. Та мисълта ми беше откъде мога да си намеря абанос или палисандър за фингърборд, защото се убих да търся, но където и да попитам ми отговарят "това дърво е скъпо и вносно и не се купува просто така" :):dance::):unsure::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пакман съветваше за абаносов фингърборд да се потърси по магазините за екзотичен паркет.

Аз лично досега такъв магазин наоколо не успях да открия, но предполагам, че в столицата ги има в изобилие.

Отиди в някой такъв и си вземи едно парче паркет (т ебили дълги по 70-80 сантима).

Вземи и едно за мен, защото и аз търся. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тук в Сливен са в изобилие тези магазини, така че няма проблем ако намеря да ти взема. Само да те питам държиш ли да е от абанос, защото ако няма ще взема палисандър(ако има и от него де)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм намирал в такива магазини за паркет палисандър и онея копелета не щяха да ми продадат 1 дъска - давали минимум квадрат (срещу скромните 130лв), като се има в предвид че от 1 дъска излизат 4-5 фборда то от един квадрат излизат сигурно 50 - баси аз да не съм завод за китари :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.