Jump to content
Българският форум за музиканти

Пребоядисване на Ibanez Rg


Recommended Posts

Значи имам следното запитване към хората, умеещи да пребоядисват китари:

 

Нужно е ето тази китара:

 

RG7420MC.jpg

 

да се пребоядиса така, че да изглежда като тази:

 

2510015091001.JPG

 

 

Молим, споделете колко ще струва такава интервенция и колко бързо може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли ще я правиш? Едно седмица - две ще ти стигнат, но ще намразиш шкурките и всичко що е грапаво :icon_shithappens:

Нещо като лист:

Щкурка:

80, 130, 220, 320, 600, 1500, 2000 -> да закръглим на 5 лева.

Лак -> около 10-15 лева.

Полир паста -> да кажем едно 10 лева.

Да видиш завършеното ти творение -> безценно :>

 

Ем, мисля, че други екстри не ти трябват... нали отверки и такива глупости за разглобяване на китарата не се зачиат :slap:

Може да си спестиш там няколко номера на шкурките, ама нали да се намираш на занимавка. Не съм сигурен, но ако за първи път боядисваш нещо, определено ще правиш грешки, но не фатално, само си следвай стъпките и всичко рано или късно ще се нареди :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето за такава шарка ще трябва да се залепи и топ в съответната шарка . Питай the_gorer откъде е взел неговия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Много зависи какво е дървото отдолу.

В твоя случай най-вероятно е липа, а тя наистина няма почти никаква шарка.

Вероятно ще се наложи да сложиш топ от някакво готино дърво, както спомена Lord Of Darkness в по-горния пост.

 

Към листа с консумативи на bai-goku ще добавя и grain filler за порите и няколко вида полир пасти - почва се с абразивни и накрая (по желание, демек optional) се тъrка с восъчни.

За шлайфането с aбаразивната паста ще ти трябва полировъчна машина или няколко дена свободно време и много яки мускули на ръцете за да търкаш на ръка, но това наистина е краен вариант, вервай ми.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: A след пребоядисването, трябва ли да е 6 струнна или? :slap:

 

А за другите, мисля че адаша (:lol:) пита колко ще струва и колко време ще отнеме на друг, а не че той е тръгнал да го прави... или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, да ползвам тука да си питам и аз. Има един много готин ефект, когато дървото блести. Нали, не ми се вярва, че има металик прозрачен лак, та не се ли използва самото дърво? Т.е. да не се запълват порите с друго освен лак, и да стане малко по-дебел слой, колкото да покрие всичко и след това се почва якото лъскане. И така се получават запечатани грапавинките, и те отразяват светлината? Нали, просто си питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix ме е разбрал абсолютно точно.

 

Тъй като мен в такива дейности никак ме няма, въпроса беше:

 

Кой и за колко пари и време може да свърши таз работа?

 

 

П.П. Държа да си остане 7-струнна след пребоядисването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам опит с чуждо боядисване, но предполагам лака ще струва повече, примерно 15-20 кинта отгоре /около 30-тина общо за лака/.

Ще го направят такива дето имат пистолет /за боядисване, не от онея с патроните ;р / А обикновено такива боядисват коли. т.е. където има бояджийски магазини за коли там може да се пита. Слагат се поне 2-3 ръце лак, като трябва да речем 2 дена за боядисването, още 2 дена да изсъхне и лсед това да се полира. / смятам, че професионалисти биха се справили за 4 дена при подходящо оборудване, па може и за по-малко/

Приблизителна цена -> 70 лева и нагоре???? или 70 е бая малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз мисля ,че при достатъчно усърдно търсене може да си вземеш пистолет и да я лакираш сам ако искаш да рискуваш де. Аз те съветвам може да те е страх да пръскаш ти ,защото си мислиш че не разбираш от ремонт на китари и по точно тяхното боядисване. НО вярвай ми никой автобояджия не разбира повече.

 

А ако не искаш да я правиш сам я дай на лютиер . Просто ще е смешно да дадеш китара на автобояджия или на някой друг освен на лютиер .Може ад я дадеш на човек ,който има китара и разбира за какво става дума. :greenangel:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах въпроса още в началото, просто се отплеснах да отговоря на другите юнаци.

Сега по темата:

кой, как и колко?
Аз, с пистолет, 1600 лева. :greenangel::):hysterical:

 

Шегата настрана, моята китара я боядисва именно автобояджия - най-добрият ми приятел.

Стана убийствен гланц и не се наложи да шкуря и да полирам боята след това.

Просто трябва добър майстор бояджия, не е задължително да се занимава само с боядисване на китари.

 

 

Я, да ползвам тука да си питам и аз. Има един много готин ефект, когато дървото блести. Нали, не ми се вярва, че има металик прозрачен лак, та не се ли използва самото дърво? Т.е. да не се запълват порите с друго освен лак, и да стане малко по-дебел слой, колкото да покрие всичко и след това се почва якото лъскане. И така се получават запечатани грапавинките, и те отразяват светлината? Нали, просто си питам :)

Принципно си прав - тези "отбляскващи" ефекти са от дървото, а не от лака, но само кленът и яворът ги имат толкова добре изразени.

И то не всеки дънер клен и не всеки дънер явор.

Зависи как е растло дървоти и по какъв начин е било разбичено.

 

Дървета като липа не могат да извадят такива "отблясъци".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото едва ли е въщото. Това с залепрането на топ не ми се вижда добра идея, понеже отстрани ще си личи прехода между 2-те дървета, а и едва ли точно това е целта.

 

На кратко - китарата може да се лакира, но не се знае как изглежда дървото отдолу, и дали има смисъл от цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с залепрането на топ не ми се вижда добра идея, понеже отстрани ще си личи прехода между 2-те дървета

Има стотици модели китари с лепен топ и с контраст между топа и страните на тялото.

Някои прикриват прехода с PVC байндинг, а други не.

Всичко е въпрос на вкус.

 

Според мен, това с прехода не е проблем.

Истинският проблем е, че 90% от всички китари на Ибанец са с тяло от липа, а това дърво няма никаква шарка.

Демек - добре е да се залепи топ от готино дърво, за д аима някакъв ефект от цялата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но едва ли Боби иска красиво дърво отпред, което отстрани преминава в дърво без шарка.

Аз мисля, че в случая е най-добре китарата да си остане така, или да се боядиса с полупрозрачен лак като краен вариант, така, че да личи нещо дървено отдолу, но да не е твърде очевидно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.