Jump to content
Българският форум за музиканти

Раздел Духачи


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Не е ли време да се включи раздел "Духови Инструменти"? Аз лично не се чувствам много добре да се числя към другтие...още повече, че духовите инструменти и тяхното практикуване си имат своя специфика, жаргон итн....Админ? Може и да не сме мнозинство, но все пак сме тук....а кой знае, съотношението може и да се промени :surprise:

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се опитвам да духам на тромпет - няма да има какво да споделя като опит, но поне ще попивам от другите - това брои ли се - т.е. двама ли сме вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че духачите са много повече, но не всички пишат. Просто само четат информацията която ги интересува ( както правя и аз ) рядко пиша коментари ( само ако мога да помогна на някой, или да съм му полезен) :punk_guitar::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет колеги! И аз надувам така че сме достатъчно не се притеснявайте. Ще се подкрепяме здраво. :greenball: Дано има все по-качествени инструменди за да издържат на нашето свирене.

Колега кажи за Зелмер фирмата и нея ли представяш. Какви инструменти на какви цени. В България е всичко на тройни цени. :hysterical:

Редактирано от ganev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм съгласен да има такъв раздел... на духов инструмент свиря от 10 години...по-точно на баритон...а съм само на 22:):hysterical:И както каза топ-диригент някои от нас само посещават форум и търсят и четат нужната им информация. Погледнете колко страници е темата за духачите в други инструменти и за колко вида такива се говори... С две ръце съм "ЗА!" преложението на Schagerl!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се опитвам да духам на тромпет - няма да има какво да споделя като опит, но поне ще попивам от другите - това брои ли се - т.е. двама ли сме вече?

 

To ako ще се броят и пенкилерите - и аз свиря на дудук доста добре. и на тин уисъл /тия ирландските свирки/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! И аз надувам така че сме достатъчно не се притеснявайте. Ще се подкрепяме здраво. :yahoo: Дано има все по-качествени инструменди за да издържат на нашето свирене.

Колега кажи за Зелмер фирмата и нея ли представяш. Какви инструменти на какви цени. В България е всичко на тройни цени. :greenball:

 

Не засега не представлявам Selmer. Фирмите, представлявам са:

Schagerl

J. Michael (Япония) http://schagerl.at/michael/index_06.html

New York Trumpet Company http://newyorktrumpetcompany.com/

Taylor Trumpets url]http://www.taylortrumpets.com/[/url] (Англия)

 

Schagerl .... дай да намерим от някъде някой F bass. не е задължително да е такъв но да е малък...:thumbdown::):thumbdown:

 

Schagerl Musikhaus произвежда туби, но затова пък J. Michael произвежда В туби. Съжалявам, но не мога да предложа това което търсите. Schagerl произвежда много хубави B/F тромбони. За повече информация, ми пишете на nikolai_iliev@hotmail.com, понеже тук не е подходящо да си права повече реклама и рискувам да бъде изхвърлен :hysterical: Или поне така прочетох в правилата.

Причините, поради които инструментите в България бяха толкова скъпи са няколко:

1. Доскоро европейските стоки бяха облагани с митнически такси и ДДС, което стигаше до 25% от стойността на стоката.

2. Въпреки, че всички компании плащат комисионни на търговците, някои недобросъвестни колеги изкуствено дигат цените за да печелят повече.

Що се отнася до мен, цените които виждате на уебсайтовете, са цените на които продавам. Горе посочените компании поисхкаха от мен да спазвам тези цени, и аз имам сериозно намерение да го правя.

 

Schagerl ще организира безплатен концерт и майсторски клас със световно известната група Mnozil Brass през идния сезон в Софийското музикално училище. Нека всички заинтересовани (концерта е безплатен за всички, но в майсторския клас могат да участват само студентски и ученически групи, но всеки желаещ ще може да го наблюдава) да следят рубриката "Какво, къде, кога" където ще бъдат публикувани дати и часове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се опитвам да духам на тромпет - няма да има какво да споделя като опит, но поне ще попивам от другите - това брои ли се - т.е. двама ли сме вече?

 

To ako ще се броят и пенкилерите - и аз свиря на дудук доста добре. и на тин уисъл /тия ирландските свирки/.

 

Ми, ако се броят, ставаме седем броя :tomato: - айде още трима да си признават, да не започна да ги споменавам - допускам, все пак, че още не са видели темата :whistle:.

 

08.: ????;

09.: ????;

10.: ????...

 

Заповядайте :hysterical: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дори залитам към това да бъда контрабасист, но понякога се виждам у един тромпет и заучавам това-онова.

 

Даже вече съм наясно с тонореда, постановки (по втората част имам някои въпроси, а по първата съм само у отговори), стойки и др.

 

Не съм много сигурен какво имаш предвид с въпроса си - ако се съмняваш, че съм с тромпет - ето тук още се обяснявам и питам за него, а ако имаш предвид казаното от Влад - т.е., че не съм музикант-духач, признавам и бих продължил с това, че все от някъде трябва да се започне и дори, в момента много се радвам, че съм зелен на някакъв инструмент и го подхващам от самото начало!

 

...а и друго си е всичките му там ноти, папки, линкове, уроци, преподаватели, майстори, ремонти и секви-некви за духачи да са на едно място.

 

Ако наистина си решил да правиш раздел, предполагам, че и подраздели ще се наложат, да не се блъскаме там в една стая и кавалджии, и саксофонисти, че и тромпетисти, а и др, та ако имаш въпроси, питай, да го измислим :hysterical:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за идеята. Макар и да не се самоопределям като саксофонист, а като музикант, свиря в няколко формации на тенор саксофон. Няма лошо да има отделен подфорум за духачите, макар и да не съм много сигурен дали ще има много движение в него.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.