Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще си повредя ли


thw

Recommended Posts

Ще си повредя ли компютъра ако свържа така чейна : китара -> boss ds-1 distortion -> компютър -> кубе.

Искам да вкарам distorted звук в комп-а, за да го прекарам през други ефекти на guitar rig примерно. Неискам да ползвам дистър от програмата щото става много шум като накача и още 1/2 ефекта, пък и boss-a ми си ме кефи ...

Притеснявам се звука който ше дойде от дистъра към комп-а да не ми "издуха" звуковата карта... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами започни с намалено докрай изходно ниво на дистъра и увеличавай полека, дрънкайки по струните, като през това време наблюдаваш индикатора за нивото на сигнала в ГитарРиг, да не отива в червеното. Вдигни го, колкото трябва и си готов. Ако надуеш максимално изхода на дистера, селд известно време, може и да се случи нещо на картата. Затова го дръж на колкото трябва :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами започни с намалено докрай изходно ниво на дистъра и увеличавай полека, дрънкайки по струните, като през това време наблюдаваш индикатора за нивото на сигнала в ГитарРиг, да не отива в червеното. Вдигни го, колкото трябва и си готов. Ако надуеш максимално изхода на дистера, селд известно време, може и да се случи нещо на картата. Затова го дръж на колкото трябва :(

 

 

Гледай компютъра и кубето да се захранват от един контакт и крайният сигнал да е в кубето - не ти препоръчвам да взимаш сигнал от кубето и да го ръгаш в компа...може по компетентни от мен да те посъветват за това тук дали може да стане и има ли опасност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да му стане.Ръгай в ляйн ин и не бери грижи.Пък и все пак тея защити по картите не ги слагат за красота.Ако претовариш звуковата карта само ще почне да криви гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, което се опитваш да направиш е Абсолютна Безмислица. не знам какво целиш.....освен да се омотаеш в кабели и накрая пак нищо няма да стане :( бутак дистера в кубето и рути

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Окей, ще пробвам с намален дистър и полека ше набичвам :)

Според вас дали ще намалее външният звук ако ползвам нормален дистър а не софтуерен ?

В момента не съм си в къщи иначе нямаше да питам ами директно щях да експериментирам, щом няма да си навредя на комп-а.

 

Аааа и забравих това - Аз мисля да премина да свиря през лаптоп, който обаче няма line in а само mic вход. Кво ше кажете за това ? Имам и персонален компютър със звукова карта Creative Live 5+1, ама мисля да го оставя на брат ми да си цъка игричките на него :(

Кофти ли е да се свири през mic ?

Редактирано от thw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с лаптоп, мик входът няма да ти свърши работа. Звучи ужасно. Ще ти трябва някакъв УСБ или файъруайър интерфейс. има не една теми по въпроса тука, поразрови се малко :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил да включиш компа в инсертите на кубето ( ако ги има де ) , а китарата през диста направо в кубето.

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен или само в компа или боса през кубето. Между другото това на снимката ли е китарата с която свириш? Виждам че е страт, ама какъв? :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи ше свря през комп-а... Ехх щеше да ми е много по удобно с лаптоп-а, че щях да съм си сам с кубето и китарката и няма да има кой да ме занимава ама кофти че нямам лине ин вход :recourse:

Еми нищо, поне звуковата карта накомп-а ми що годе бива и ше си карам през нея, само дето брат ми се ше ми виси на главата - "дай да играя" ...

Пък китарката на снимката ми е обикновенния ми Squier - Affinity Series. Върши ми работа за сега като начинаещ, ама скоро ше го сменям с нещо зло :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

земи си едно ей такова http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh...rod_id=SCSOFT51 около 15ина лева е

ако имаш парички ти препоръчвам http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/jar/sh..._id=SCZALZMRSSC върви около 70кинта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за предложението

Много добро решение на проблема ми на достъпна цена

Само да попитам ако си взема тая usb звукова карта дали няма да имам някакъв проблем отностно латенсията която се получава когато свириш през software, особенно ако използваш кофти звукова карта. Предполагам asio драйвърът ще се погрижи за този проблем, но все пак някой ако е пробвал да каже. Като гледам тая за 15 кинта не е от най качествените, но ако върши работа я вземам веднага :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и това за $52 : Ma-Audio Jam Lab , мисля, че ще е по-подходящо за твоя случай.

 

Не е лошо решение, доста се позамислих, ама ако си го купя ще ми смали бюджета за новата китарка която мисля да си купя в скоро време. След като се сдобия с нея ще спестявам и за тая джаджа, че аз повечко ползвам комп-а за свирене, тъй като нямам достатъчно средства за ефекти, ампове и т.н.

Всичко с времето си ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.