Jump to content
Българският форум за музиканти

Пълна хармония с Power Chords


Recommended Posts

Абе Горере аз такива неща горе долу се опитвах да ти обясня преди в една тема дету ъи пусна,ама се опитах да направя таблатура в пост и стана манджа с праз :D

Не можах да сваля нищо от ония линкове ама оня линк на колегата е точно за което си мислех тогава....

:blink: ама незнаех как по научно да се изкажа :D

И верно че в това се крие Гьотебург Саундае... е не съвсем ама в голяма доза.Мен ме кефят такива работи и ги използвам много.НО! има и своите тънкости при записването.

Аз все нямам време на последък още по малко( само тука се разписвам за по 20 -30 минути) но записването на китара с такива мелодии прави страшно премодолирване на звука , особенно ако си бос като мене.Някои от китарите могат да се записват и свирейки на една струна дори не е нужно да са пълни квинти, пак става яко.Зависи много от мелодията и тнт.За много бързи неща нестава например.Можеби точно за това повечето Скандинавци мелодици свирят на бавни в общи линии обороти и с по малко дясна ръка щото много се замазва.

Така де това е много яко като похват но за да запишеш нещото което си си наумил и да прозвучи добре смятам е друга и много по обширна тема.

Ама аз съм упорит.. даже опитвам с по 4 и 5 китари става много яко и много честотите са на червено,колоните гъгнат ама аз яко куфея :headbang::):) ...абе един ден все ще го уцелим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фог, какъв пост бе човек?

Не си спомням да сме я коментирали темата досега, пък за таблатури хептен не се сещам да сме разглеждали... :think:

Като цяло тези, чистите, акорди са готини и стават добри неща с тях, но не стават за бруталщини, все някак меко звучат, по-класически.

За пънк и по-лек метъл, обаче, са много подходящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фог, какъв пост бе човек?

Не си спомням да сме я коментирали темата досега, пък за таблатури хептен не се сещам да сме разглеждали... :think:

Като цяло тези, чистите, акорди са готини и стават добри неща с тях, но не стават за бруталщини, все някак меко звучат, по-класически.

За пънк и по-лек метъл, обаче, са много подходящи.

Как дя?Стават за всичко :blink:

За плътния звук като стасваше дума.. ти пусна темата.Опитвах се да ти обесня как да вплътниш и брутализираш малко.

Що за леки работи става за всичко.само махаш свободните струни.Ако например говорим за линка на колегата по горе.Еми то е само за идеята после имаш свободата да поразестиш това онова :blink: Не се знае от е ще изкочи зайчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.