Jump to content
Българският форум за музиканти

Пълна хармония с Power Chords


Recommended Posts

Добриутро :)

 

Ето ви значи, едно от торбата с фокусите ;)

 

Проблем: С як дисторшън е кофти да се свирят пълни акорди (1ва, 3та, 5та, евентуално 7ма). Просто не звучат добре. А не исках да си остана само с power chords.

 

Решение:

 

harmony.jpg

 

Какво е това, на практика:

 

Хармонията е изпълнена с power chords на двете китари. При тризвучията едната китара свири 1ва и 5та (квинта), а другата - или 1ва и 3та, или 3та и 5та (мажорна или минорна терца). 4-звучията (седмциата) се свири като 1ва и 5та с едната китара (квинта) и 3та и 7ма с другата (пак квинта ;) )

 

Ето ви и MIDI: кликни тъдява

 

Enjoy! Тва е супер як метод да вкараш пълна хармония в метъла. Звучи прекрасно. За пичовете дето искаха обемен звук - ето го. Панваш двете китари, дето свирят такива неща, в двата канала. Резултатът е много обемна панорама, несравнима с каквито и да е аудио фокуси.

 

Ако нещо не е ясно - казвайте :)

 

P.S.: довечера че го постнем с китари, че сутринта не можех да си подкарам картата да записва :)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stop: Чекай малко. Ша изчакам да го чуя записано на истинско че така с тия ноти и мидита нищо не разбирам. Прос си бех , прос си останах :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа между другото, аз имам един въпрос (щото пише отгоре ако имате въпроси да питате). Миналата година като си купих от пазара слънчоглед не беше много изпечен и не ми хареса. Сега ако си взема дали ще е пак така? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споед мен тва дето свири втората китара не са power chords.

power-a идва точно от тва че се свири квинта с дист и звучи ... здраво:P

http://www.cyberfret.com/chords/power/index.php

 

 

а какъв е смисъла в метала да ти определена хармонията във всеки акорд?

ако свириш power chord Е (без третия тон) , това може да е или е-moll или E-dur.

обаче ако след това изсвириш power chord G , тва е вече е-moll

a ако извириш power chord G# това е вече E-dur.

тва е предостатъчно мисля:D

па и така се прави на запад:P:):P

 

важното за тия акорди е да звучат power

а хармонията може да се изрази чрез електроакустична китара,

синт, или пад.

 

така си мисля де :D

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, номера е в разнообразието и експериментирането :P Няма смисъл всички да повтарят едно и също докато вземе да ти се драйфа от него. Щом можеш да направиш нещо нестандартно и интересно - що да не го направиш :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.: довечера че го постнем с китари, че сутринта не можех да си подкарам картата да записва :beer:

Still waiting... :човече-потракващо-с-пръсти-по-масата: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Густо е.

Вярно, че на втората не са точно power chords и вярно, че това няма значение, стига крайният резултат да кефи.

Хармонийката го докарва на типично европейско хеви или на гьотеборгски "дет метъл".

Лично на мен, са ми прекалено "евро" тези нещица, твърде праволинейни са - лесно се помнят, грабват слуха, но адски бързо отегчават. Звучат ми много софт и в тях няма брутализъм (което явно е и целта на занятието). Аз бих вкарал нещо тежко, дисхармонично и грубовато да ги поомърси и ще стане шестак. :beer:

Пък и то от пет такта няма как да стане ясно дали по-нататък наистина няма вкарано нещо грубо и мазнярско :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ee дееба :) Тва е само пример бе, не е композиция :) Аз в композиция тва го използвам спорадично, не през целото време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа. Не ми харесва как звучи това. Ако хванеш едната китара и я дигнеш с една октава ще се получи обърната квинта (аз така им викам) примерно

9

7

7

 

Мен лично повече ми харесват акордите с терца отколкото тия дето Glacierise предлага. Това е въпрос на вкус разбира се де... :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За когото искаше примера с китари (сори за закъснението :headbang: ), ето го:

 

Сваляй :headbang:

 

Уточнение - Bто не е мажор, а минор. С мажор втората китара свири умалена квинта, което не звучи ноо добре. Ама както ви е кеф де ;)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе самия запис малко претрупано звучи сякаш - може би му трябва по малко гейн или по хард панорама ;) Иначе много драматично звучи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва е саунд за кубето, ръгнат в компа ;) Хич не е гласен ;) Важното е, че хармонията звучи брутално. Ако се заинатим да се позанимавам 20на минути да го понагласим, тогава ше стане баш ;) Ама целта беше да се покаже идеята де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо много се зарибих по това свирене на различни акорди в двата канала на стереото.

Не говоря само за пауър акорди и, естествено, не говоря за свирене на gore-grind или нещо от сорта.

Я сом стар пънкар и много благо ми стана когато днес си преслушах старите неща на Bad Religion - хем си починах от джангърите, хем открих прекрасни неща в композициите им, за които навремето не ми е пукало.

Врътнете си "Recipe For Hate" или "Stranger Than Fiction" и ще се изкефите на вокални и инструментални полифонии, които в повечето метъл песни ги няма.

Тия къртят с акорди отвсякъде - почти няма дублиране на един и същи риф в двата канала, басът свири сложни дори за метъл партии, а Greg Graffin прави чудеса с гласа си - хорови пеенета, демек, пеенета на няколко гласа в различни тоналности и всичко това перфектно съгласувано с акордите на китарките.

Тия може и да са пънкове, но определено композират като перфектни музиканти.

Смъкнете си, например, песента "Better off Dead" от албума "Stranger Than Fiction" и обърнете внимание на типичното за Bad Religion свирене на мелодични акорди, без да се губи "the power"

Не става за супер бруталии, но е много густо, майка му мечка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.