Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за закупуване на краш райд.


Recommended Posts

Братя, имам 150 лв и смятам да направя на малкия ми брат подарък за да си обогати сета още повече.

 

Какво мога да си позволя за тези пари и евентуално колко пари ще струва една стойка?

 

brata.jpg

 

Това са барабаните. Искам да ви питам къде мога да захвана стойката, къде е най-интелигентно?

 

Брат ми е само втори клас, вече е върл фен на Дейв Ломбардо, разбива се на жицата, искаше да си взима втора каса, но той свири от 6 месеца някъде, а напредва бавно и се разубеди. :)

 

Дано момчето да има мерак и да продължи нататък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,за тези пари можеш да му купиш някакъв чинел Stagg,примерно.Също така,може и стойката да е Stagg.Те не са от 1-ва класа,но са евтини Е,за тези пари мисля,че това е прилично,а и все пак брат ти е начинаещ,нали? :) По-нататък ще си вземе нещо по-качествено ;) Ако искаш пиши ЛС на makedonetsa.Той може да ти предложи стоки на Stagg на много прилични цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,за тези пари можеш да му купиш някакъв чинел Stagg,примерно.Също така,може и стойката да е Stagg.Те не са от 1-ва класа,но са евтини Е,за тези пари мисля,че това е прилично,а и все пак брат ти е начинаещ,нали? :) По-нататък ще си вземе нещо по-качествено ;) Ако искаш пиши ЛС на makedonetsa.Той може да ти предложи стоки на Stagg на много прилични цени.

 

Добре де, моля те, насочи ме към размери, какъв вид точно? Брат ми свири рок музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 7-8 годишно дете този сет е напълно задоволителен.По-разумно,според мен,би било да инвестираш тези пари в уроци при добър преподавател който да даде стабилна основа на брат ти.Така или иначе за толкова малко пари много трудно може да се намери нещо качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той си ходи на уроци. Т'ва е едно на ръка. Просто имам пари и мисля да му направя подарък. Мислил съм и за кожи, но не знам к'ви пари ще ми излезнат. Еванс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Стаговете не мога да те насоча,защото не им знам моделите.Питай makedonetsa.Но за кожите мога :) 150 лева ще са ти достатъчни да му купиш нови кожи за целия сет ;) За барабанчето ти препоръчвам Evans Genera G1 Coated или G2 Coated (тя е с 2 пласта и е по-здрава)-около 20-25 лева.За томовете- Evans Genera G2 Clear-около 20 лева,за касата Evans Eq 3 Clear-около 60 лева или EMAD 2 Clear-около 60-70 лева,но не съм много сигурен(тя е малко-по скъпа,но може да и слагаш едни специални Демпинг Рингове,с които да контролираш sustain-а на кожата).Аз ползвам такава и съм изключително доволен :rockon: Много са здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми аз освен да му купя кожи!

 

Аз през седмицата съм в Пловдив. Мога ли от там да си поръчам Евънс?

 

Начи барабаните са:

 

22- каса, 12 и 13 томчета, 16 флор том, а барабанчето не съм го мерил.

 

Както казах пича свири рок.

---_

 

Офтопик, искам да попитам нещо. Как да чистя чинелите?

Редактирано от Manolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанчето трябва да е 14 инча.А чинели се чистят със специални спрейове и пасти,но те са скъпички.Ако искаш прочети това: http://drumdojo.com/tech/cymbal%20clean.htm тук има съвети за почистване на чинели B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тея пари кардана няма да му изкара и до другия рожден ден. :rolleyes: Иначе и аз те съветвам да се насочищ към чинелите Стаг. За тези пари са идеални. Даже в Yamaha имаше един краш точно за 90лв., който беше доста добър. А за стойка, можеш по-тънко да минеш ако му вземеш това пак на Стаг http://www.staggmusic.com/image.php?id=10255. А за стативни стойки на Стаг не те съветвам, големи боклуци са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за дете втори клас - всичко ще издържи до следващия му рожден ден, щото е малък, а не годзила като нас.

За това нека човека реши кое ще му взима - чинел, кожи или кардан, пък тогава ще му препоръчаме марка и серия (дето да се вписват в оказаната сума)

 

Иначе поздрави на хлапето - щом се кефи на Ломбардо е С.Н.Ч. (Силно Наш Човек) :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и що реши, че чинелите стагг ще изкарат до другия рожден ден :recourse: ?

ееей големи комплекси на тема "Stagg"...

 

просто отбелязвам факта, че не стават, който иска да си ги купува, прав му път;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и що реши, че чинелите стагг ще изкарат до другия рожден ден :recourse: ?

ееей големи комплекси на тема "Stagg"...

 

просто отбелязвам факта, че не стават, който иска да си ги купува, прав му път:dance:

да ве....щом като ТИ казваш,със сигурност не стават

ей тоя пич сигурно нема кинти за К къстъм ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.