Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се прави това ?


Jotty

Recommended Posts

 

На 1:42 превключва на Marshall-a и почва да праи много яки изкривявания на звука ( нещо като вибрато, най якото е на 1:51 ).Въпросът ми е как се прави това,със някакъв падел или с ръчката ?

 

 

И това..

http://youtube.com/watch?v=cbgJYASQHdo

 

На 1:00 , по едно време направи изключително нисък тон. Мисля че в Guitar Pro това се наричаше A.H. :)

 

П.п. Само ще помоля да не ми се смеете много , незнам как се правят нещата , а и термините малко ми бегат :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1:00 , по едно време направи изключително нисък тон.

Този тон аз го класифицирам към по високите:)

 

Иначе това за което питаш не се прави ни с педал ни сръчка а с перце и ръка.

Като удариш струната с перце непосредствено след това трябва да я докоснеш с длан или с пръст, като не трябва напълно да я заглушиш.

 

Оф не го обясних много добре, някои по красноречив трябва да го обясни.

 

Техниката е трудна(поне за мен де) и трябват доста упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
На 1:00 , по едно време направи изключително нисък тон.

Този тон аз го класифицирам към по високите:)

 

Иначе това за което питаш не се прави ни с педал ни сръчка а с перце и ръка.

Като удариш струната с перце непосредствено след това трябва да я докоснеш с длан или с пръст, като не трябва напълно да я заглушиш.

 

Оф не го обясних много добре, някои по красноречив трябва да го обясни.

 

Техниката е трудна(поне за мен де) и трябват доста упражнения.

 

Аз понякога го правя това но без да искам :recourse: А за тфа с ниския тон, исках да кажа че е нисък за прагчето на което натиска. Надявам се че някой ще ми каже как се прави и другото .

 

http://youtube.com/watch?v=oUNmI6Cpf5A&amp...ted&search= Ето тука тоя пич също постоянно прави такива вибратота :recourse:

Редактирано от Jotty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A.H. = Artificial Harmonics или казано по нашенски - изкуствен флажолет.

 

Бих те посъветвал да направиш това:

 

1. Като за начало си усили ампа на силно, а също набичи и гейна (стават и без да си усилил, но трябва много пит, за да ги докараш без гейн).

 

2. Хвани перото близо до върха, така че месото на палеца ти да се подава съвсем леко над върха му и удряй по струните така.

 

Това е.

От 20 опита поне 2-3 ще бъдат успешни и ще чуеш характерните изпищявания.

 

Сега, след като опит знаеш как се прави, почни да усвояваш техниката и с нормално хванато перо.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://youtube.com/watch?v=oUNmI6Cpf5A&amp...ted&search= Ето тука тоя пич също постоянно прави такива вибратота

 

Вибратото и "изкуствените флажолети" са две различни неща. в случая пича ги съчетава.

За Artificial Harmonics ,the gorer ти даде съвет.

Вибратото ми е трудно да обясня как се прави. Можеш да видиш на клипа който си дал как го прави оня. Наблюдавай пръстите на лявата ръка.

Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ха-ха-ха... :)

 

Тук във Форума имаше една доста обширна тема за изкуствените флажолети, където можеш да намериш много полезна информация на БГ и плюс това събрана на едно място. Успех! ;)

 

Аз наскоро "измислих" един нов трик за извличане на такива. Пиша измислих в кавички, защото съм сигурен, че вече 342545 човека преди мен също са се сещали, но просто не бях го виждал никъде и един ден ми хрумна. Неприложим е за ниските прагчета (под 7-8 някъде). Трикът е следния: с показалеца на лявата ръка натискаш 12 фрет, с дясната ръка си пикваш струната, след това с кутрето на лявата ръка допираш над 17-ти фрет, за да изкараш 2 октави по-висок тон от основния ("натиснатия") тон.

 

П.П. Всякакви коментари "Ма аз т'ва го знам от 1969-та" са напълни излишни... :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Приложимо е и на ниските прагчета, просто зависи от дължината на пръстите.

 

Друг вариант за тези флажолети е да ги правиш с някой друг пръст на дясната ръка (най-удобно е с безименния).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цаката на този трик (на Baby_Thomas) е с лявата ръка кутрето да натиснеш 5 (или 7) прагчета нагоре, не само на 12-о и 17-о B)

Честно казано, той ми е доста неудобен за правене, предпочитам си стандартния с перцето и този:

Изсвирваш дадено прагче, след това с дясната ръка някой свободен пръст докосваш струната 5,7 или 12 прагчета нагоре. ;) Не прагчето, просто струната..

Също любим ми е, перцето да е позиционирано 12 прагчета над позициите които трябва да се свирят, и там да се удря по струната, а не някъде над адаптерите. Излиза много приятен звук, особено на акустична китара. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse:

 

Тъй като много такива теми се навъдиха, бих искал да използвам темата на колегата за да ви питам за едно нещо, на което му се чудя как се прави и ми е интересно. Надявам се, човече, че няма да имаш проблем да ползвам тая, но ако има, кажи, ще помоля модераторите да ги разделят.

 

Става дума за втората фраза ТУК. Отрязах малко повечко, че да се чуе. Нещо с тремолото трябва да е, ама не ми е ясно как да го докарам толкова.... остро един вид. В смисъл като направя Wild vibrato с тремолото и докарвам ориенталско звучене, но не и тоя звук дето ми напомня на пр***я с китарата.... ;)

 

Ако някой може да го направи, да запише семпъл моля! Че иначе обяснения само малко....

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas и останалите, това, което обясняваш е естествен флажолет.

Е, да, но може да го ползваш и за неестествен...всичко зависи от дължината на пръстите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.