Jump to content
Българският форум за музиканти

Bluecipper Distorsion


Recommended Posts

За цокъла няма да е толкова трудно.Просто слагаш върха на кламер там където трябва да влиза пина на лампата.Ако цокъла е октален - нещо по-дебело.Макар,че не виждам смисъл от това ,ако цокъла е керамичен или бакилитов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички тия фокуси са излишни. Аз изрязвам поялника на 350 градуса, защипвам нещото, което ще запоявам, за да не мърда, допирам тинола до върха на поялника да се разтопи там и много бързо го бутам в пина, който запоявам - отнема няма и половин секунда и не ми се е случвало да прегрея нещо, дори и СМД интеграли примерно, а някои от тях са бая капризни, само поялника трябва да е достатъчно мощен, та да не губи температура при допира с припоя, и човката да е с добър връх.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички тия фокуси са излишни.

хм... и според мен.

Само ще кажа за тези които не знаят че смд елементите първо се нареждат върху платките, а после се запояват като се изпичат в пещи които имат няколко камери с постепенно покачваща се температура и в последната е 650-700 градуса :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като подхванахме темата за запояването и аз не използвам никакви фиби, пинцети и тн. Дори до толкова съм свикнал, че като ми се налага държа крачетата с ръка :music336:

 

Иначе като цяло запоявам с малко под 300 градуса температура (290-300) и не съм имал абсилютно никакви проблеми. Поялникът ми е 80 вата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А да ви попитам на схемата има 2 транзистора и единия е определен.За другия пи6е само, 4е е PNP Ge.Това озна4ава ли,4е какъвто и да е германиев транзистор би свър6ил работа.

 

Поздрави на Ники Фена и компания!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БАТКА, тъи кат гледам грам идея си немаш от слаботокова електротехника. транзистори има всекви ,по дефаут транзистора е усилвател ,емитера е входа , базата е маса и колектора треа е изхода въпреки че и тва не е съвсем така защото има прави и обратни. та идеята ми беше че транзистори бол с наи причодливи характеристики. за начало вземи си хоби китовете на монтана или на доби. в тях има всичко ,платка ,елементи и най важното обеснение за всичко. верно че не си спомням да са правили дистарчета ама почни с някои усливателче или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви попитам на схемата има 2 транзистора и единия е определен.За другия пи6е само, 4е е PNP Ge.Това озна4ава ли,4е какъвто и да е германиев транзистор би свър6ил работа.

 

Поздрави на Ники Фена и компания!!!

 

 

Здравей,

 

Не всеки Ge(германиев) транзистор става! Трябва да е с малка утечка- под 300 микро ампера и усилване предполагам 70-120.

Трябва да ти го подбере специалист койтто разбира ст електроника!

 

Успех!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе трябва ти какъвто и да е PNP германиев маломощен транзистор, с общо приложение, и свястно усилване по ток, бета(то е ясно, че ще вземеш повече, и ще подбираш с китайски 10-левов мултицет). Голямото усилване по ток многократно увеличава значението на емитерния резистор в схема ОЕ(общ емитер), и намалява базовия ток.

Входното базово съпротивление не е твърде далече от beta * Re

 

Където Re е емитерния резистор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста приказки, и малко истини. Не знам дали има смисъл да поствам неща които не се четат (визирам armstrong), амa нали съм вътрешно добър човек...

Ето малко повече информация за Fuzz Face и подобните нему, които са базирани на германиеви транзистори. Не случайно тези устройства са отделени от лавината кутийки, предмет на модерната масова консумация.

 

The Fuzz Face remains an enigma today, perhaps three decades after it first hit the market. This simple, two transistor circuit remains for many the very definition of the guitar effects stomp pedal.

 

Технология на fuzz face

 

И още малко за тези които се интересуват:

 

I used to ask: "What's the big deal about a Fuzz Face?" Well, after building one, I can see what all the fuss is about. The real secret to the sound of the Fuzz Face is a combination of many things, but I think the main reason why a Fuzz Face sounds like a Fuzz Face is because it utilizes voltage feedback biasing (VFB) and uses germanium (Ge) transistors.

 

Бележки за Fuzz Face

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тъй,набавих нужния ми германиев транзистор :hysterical: , за който искам да благодаря невероятно много на инж.Тони Манов(Parni_Valjak) който беше така любезен да ми услужи с горепосочените транзистори и да ми даде някой ценни съвети :hysterical:.Запретвам ръкави.....

Редактирано от armstrong
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.