Jump to content
Българският форум за музиканти

Как запомняте това, което сте измислили


Termy

Recommended Posts

Вчера си измислих много готина темичка (музикална), докато се разхождах. Както винаги става в такива случай, я забравих около 10 минути след като се разсеях с нещо друго. Сега не моа да си я спомня посмъртно. Вие имате ли хватки да се оправяте с този проблем. Споделете, защото си се радвам на спонтанните идеи.

 

П.П. :Дано тази тема има по-голям успех от последната, която пуснах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, дай да си говорим за ТАЗИ!

 

И аз имам същия проблем... всъщност тази тема малко ме успокои, мислех, че съм само аз :)

Та аз си мисля, че ако се образовам малко ще ми е по-лесно... макар че това маже да помогне АКО запомня мелодията... Ако не, няма спасение...

 

Дайте съвети, творците, алоо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя така - нося си винаги по едно листче с празни петолиния на него ;) , ма до колкото знам, колегите вокалисти, лийд сингъри, певачици :) и др, се сърдите от такива работи :tomato: ... или поне, навремето, като питах, ме изедохте :hysterical: и просто ако не щете ноти, измислете си ваша система за нотопис, която да ползвате - там, стрелкички, тиренца, ала-бала, джиджи-биджи :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате сносен GSM може да се самотейпнете. Аз един път го опитах тоя трик, но не ми се получи нищо. Можи би защото се опитах да запиша някакви китарни "творби", но с фалшивеене и звуци като "джъъът-джът-джъ-джъъъът" и "фиууууууайЙйЙйЙйЙЙаааАААаааййййн" не мисля че успях да се сетя и грам от това, което беше по начало... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...я забравих около 10 минути след като се разсеях с нещо друго.

Ей-тва не трябва да се случва ;) По най-бързия начин до инструмента или компютъра или любимото си записващо устройство.

 

И за да стана съвсем банална, ще напомня: изкуството иска жертви :pray:

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да носиш със себе си нотен лист и нещо за писане,но ако нямаш и GSM-a би могъл да свърши някаква работа..Последния вариант е да не спираш да си повтаряш мелодииката докато не се прибереш и я запишеш,но тва е трудно изпълнимо :pray:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, особено ако ти хрумва в 8:30 на път за работа...

Не че не мога цял ден да съм концентрирана само върху новата си "творба", вместо върху работата, ама.... май не е добра идея :pray:

 

@...taka li e? - a taka. - Абе прав си бе, човече, срам ме е, че съм неграмотна, тежи ми... И не се сърдя, аз поне. Нищо де, млада съм, ще се науча. Ако не - с ДЖИДЖИ-БИДЖИ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам и нещо друго, което може и да проработи при някого. Например аз често използвам езикови фрази, за да запомня ритмиката. Може и с числа, ако не ви хрумват подходящи думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с листа е най-доброто според мен. За съжаление и аз съм тотално неграмотен (та и нямам много амбиция да се уча, ама си трябва). Започвам сериозно да се замислям да си взема диктофонче или нещо от този сорт. Май за мен това е най-адекватно.

Най-шантавото е, че снощи, около три часа след като пуснах темата, ми изплува мелодийката в главата. Ей, така от нищото. Даже в първите моменти се зачудих от къде ми е позната. Умрях от щастие. Повтарях си я достатъчно и вече я помня. Улаво наистина. До сега не ми се беше случвало. А цял ден се опитвах да си я спомня преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с диктофона ми се струва най - надеждно (в смисъл - с телефона). :thumbs_up:

 

Ели, Терми,

аз мисля да ходя на солфеж при Алекс. Тъкмо понаучих някои неща и спрях. Той ще работи с малки групи, а аз нямам нищо против да съм във вашата, защото съм почти напълно начинаеща. ;)

Усмивки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ели, Терми, аз не се ебавах като казах "джиджи-биджи" за запис на музиката!

 

Признавам си, преди време, като свирих пънк и траш, използвах чертички, стрелкички и разни секви-некви знаци, за да опиша дадена мелодия, но след това разбирах какво съм написал в едва 20% от случаите. По-късно нуждата ми от записване на музика (заедно с някои други нужди) стана по-силна и се запознах с нотите ;) - та, не е зле - бива :) .

 

А бе, чувал съм, че някои от големите гласове и др. използвали тяхна си система за записване на музиката и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си измислих много готина темичка (музикална), докато се разхождах. Както винаги става в такива случай, я забравих около 10 минути след като се разсеях с нещо друго. Сега не моа да си я спомня посмъртно. Вие имате ли хватки да се оправяте с този проблем. Споделете, защото си се радвам на спонтанните идеи.

 

Добър въпрос :thumbs_up: Аз или си я записвам на ноти колкото се може по-скоро или й измислям текст веднага :) Ако след време погледна записания текст обикновено си припомням и мелодията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.