Jump to content
Българският форум за музиканти

За наркотиците


Glacierise

Recommended Posts

знам ама чаках сам да се усетиш :D

 

ако можеш да отвориш и имаш време разгледай този сайт www.promena.org там пише много за наркотиците - термини, видове, употреба, закони в различните държави и т.н. пише и за употребата да думи при определяне на наркотичните вещества

 

а колкото до музика и наркотици

не че нещо но държавите в които използването на психотропни вещества (нещо за Тайланд стана дума, да добавим Афганистан и Куба например) е част от бита и ежедневието ми се струва, че цари обстановка по-скоро отговаряща на 18 век в Европа ;) музиката на тези държави е прекрасна все пак ;)

 

също така пише, че използването на думата "опиат" за психотропните вещества е прекалено общо и неправилно , така че и аз съм в грешка ;)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

честно да ти кажа -- нямам желание ... просто не са ми интересни (а и от тук е направо самоубийство да отида на такъв сайт)..... Годините на експерименти със всичко отминаха отдавна ....вече остаряваме мани....

 

 

само едно по никакъв начин не можеш да сравняваш psychedelics с опиати ;) ДиМиТри продължава 10минути след което си все едно че нищо не е ставало напялно нормално .... в същото време прави лсд-то и от сорта да изглеждат като смешни детски играчки ...

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последен off/

 

В www.promena.org пише интересни нещица наистина...прочетете например каква "приятна" статийка има за кокаин и амфетамин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе който иска да ползва наркотици или да пие,никой не може да го спре.то си е индивидуално.бих казал,че да свириш напушен е много яко.....но до време.това не означава,че ползвам в момента наркотици или че ще ползвам за в бъдеще.ако искам ще ползвам;)то си е моя работа.както казваше дядо ми (лека му пръст):"от всичко по малко е полезно,и отрова да е в малко количество е добре..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ник'ви так'виз ;) .Една-две бири най-много и дотука.Най-добре е преди това секс да е имало и толкова. ;) И за певците - да не пеят на празен стомах, но и да не са преяли.Нямам против който с к'вото иска да се тъпче и трови, стига да не ми идва на репетиция и да не си уцелва входа за китарата :) .Или да пада заедно със стойката за микрофона, или както каза колегата peshoy2k - да се заджаса в комплекта барабани.Иначе - freedom да има за всички, ама не и когато от тях зависят или когато ги чакат други хора.Трябва да се научим какво е това жувотно "колектив" и да се съобразяваме с останалите, ако не - да я караме на солови чекии, на наша си отговорност.На това нещо поне театърът ме е научил навремето - да е жив и здрав, че иначе още щях да съм дебил неориентиран*.

 

*сега съм вече само дебил ;)

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм против наркотиците...но имам особенно отношение към алкохола :D;):D:););) ако мога да перифразирам един нацапан кретен:"I dont like the vodka but the vodka like`s me..."....по принцип съм твърдо против някой да свири пиян направо го убивам кретена.....

Впрочем знаете ли че Шопен се е размазвал копелето е поркало Абсент/нали сега завършвам Славянска филология та послките ми даскали ми разправяха/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Duble IN

Тва е майта фолософия

КоефеИН и никотИН другото е ташак.Заеби дет шъ свириш пиян или надрусан..напарцал си станал музика шъ прайш ;) Кът съ напоркаш най много пого другото ....незнам при мен не работи поне пиян де..никога не съм се друсал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Една-две бири най-много

Снежанкейййййййй четири бири и оркестъръ ша свири ;);):D:D;);):):D:D;):D:D:D:D уахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клас опиати са производните на опуим ... обикновенно можеш да ги познаеш по това че свяршват на "ин"

мисля, че кокаина е производно на растението кока, или бъркам? :)

забравете тютюна, според тази тема никотина вече ще се съдържа в опиума :-D

 

тревата, кафето,алкохола,меда, цигарите, захарта, солта, подправките, и всички вещества, към които се предизвиква психическа или/и физическа зависимост са наркотични вещества. някои от тях - които предизвикват произвеждането на дадени хормони (на щастието и т.н.) и посредством това загуба на ясна представа за реалноста се наричат опиати. тревата е опиат. хероина също. но тревата е лек опиат, защото не предизвиква физическа зависимост, за разлика от хероина. телевизията и интернет също са наркотици например, доста от навиците ни - също.

 

 

предполагам, че Ицо като е пускал темата е искал да пита за опиатите а не за наркотиците като цяло  ;)

това е казано много точно - например кафето също се класира като наркотик, заради относително високото му съдържание на кофеин. номера е, че абстиненцията към него се лекува за три дни, докато при хероина например е доста по дълъг и тежък периодът.

това за телевизията и интернета и навиците е шега разбира се, защото пристрастяването към наркотиците е физиологичен процес, а не психически ...

 

 

 

 

:arrow: аз консумирам алкохол, но той ми действа приспиващо, вероятно заради съдоразширяващиот действие и падане на кръвното налягане. затова не ми е интересно да свиря пил (и съответно заспал) - почвам да бавя в такава ситуация :-)) а пък от сценична треска отдавна съм се излекувал, за да удрям по едно малко за отскок ...

пушенето и друсането от друга страна ги отричам напълно! пуша само наргиле и се каня да си правя сам плодови "тютюни", за да са с нулево съдържание на истински тютюн :-)) а от заводските тютюни дето съдължат табак ми омекват ръцете и ме обзема кански мързел - пак не е работа като за преди свирене :-D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами айде и аз да се направя на разбирач.

 

това за телевизията и интернета и навиците е шега разбира се, защото пристрастяването към наркотиците е физиологичен процес, а не психически ...

 

Защо шега? Една голяма част от тъй наречените наркотици имат много по силна психическа отколкото физическа абстиненция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами айде и аз да се направя на разбирач.

 

това за телевизията и интернета и навиците е шега разбира се, защото пристрастяването към наркотиците е физиологичен процес, а не психически ...

 

Защо шега? Една голяма част от тъй наречените наркотици имат много по силна психическа отколкото физическа абстиненция.

ако не е шега - лъжа е

 

веществата, които повлияват на психиката не се наричт наркотични, а психотропни

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проста теория на наркотичната зависимост. Доказана по медицински път. Зависимостта към едно вещество е частично физическа частично психическа. Иначе как ще обясниш феномена с цигарите? Физическата никотинова абстиненция продължава около 24 часа - има много хора които спират да пушат за повече от месец и пак започват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проста теория на наркотичната зависимост. Доказана по медицински път. Зависимостта към едно вещество е частично физическа частично психическа. Иначе как ще обясниш феномена с цигарите? Физическата никотинова абстиненция продължава около 24 часа - има много хора които спират да пушат за повече от месец и пак започват.

 

 

 

:D:lol::D:D добре го каза :lol::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проста теория на наркотичната зависимост. Доказана по медицински път. Зависимостта към едно вещество е частично физическа частично психическа. Иначе как ще обясниш феномена с цигарите? Физическата никотинова абстиненция продължава около 24 часа - има много хора които спират да пушат за повече от месец и пак започват.

 

 

 

:bravo::bravo::bravo::bravo: добре го каза :bravo::bravo::bravo:

Това е вярно - спирал съм цигарите за година и половина и до последния ден на тази година и половина въздържание ми се пушеше адски.

После като пропуших отново, се заклех никога повече да не ги спирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проста теория на наркотичната зависимост. ...

 

както казва баща ми: "Проста работа, но не за прости хора" (НИКОЙ ДА НЕ СЕ ОБИЖДА, не насочвам репликата към никого от пишещи и четящи темата)

 

не вярвам в тази тема да пише друг дипломиран в медицинския - софия освен мен. къде ги четете тези прости, но неверни теории ... или си ги измисляте? :-D

 

аз вече казах мнението си по темата и нямам намерение да споря или да се повтарям ;-)

 

Ако това, което казва ФЛИСК беше вярно - аз щях да съм тежко затънал в китарната наркомания ... :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.