Jump to content
Българският форум за музиканти

Emil Loparski - Dark Side Of My Mind


Recommended Posts

Здравейте :) понаправих се на DJ малко... винаги ме е дърпало към такъв стил музика и реших да се пробвам!

 

Приятно слушане :)

 

Дръпни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 months later...

На мен ми привлече вниманието и се радвам да видя подобни разцветки тук. Успешен експеримент и приятна идея, макар моята представа за дарк сайд оф майнд да е по-гъстомрачна. Ефектите са ми мааалко силни. След 2:50 мотивът ми напомня за 'Tubular Bells'. Мисля, че заслужава да си има по-убедителен завършек и че може да съпровожда някои филмови сцени, напр. "В акция". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен нещото ми е малко скучно. Има доста повтарящи се неща и бийтът май не е твърде подходящ.

Прави ми впечатление, че няма развитие, няма кулминация и всичко е като праволинейка.

Звучи сглобявано.

Но все пак мисля, че, ако се вкарат още няколко идеи и малко повече промени, ще стане окей.

Или просто го скъси до 1 минута, за да отпаднат голяма част от повторенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш музикалност, и някаква визия за звука, който търсиш. Не знам дали си гледал отнякъде, но има някои интересни включвания, като стринг секцията под пианото - доста е експлоатирано, но винаги върши работа за случаи като този.

 

Е, има и някои много неуспешни неща - например тази каса, която лупа така остро и силно, въобще не пасва на спокойното звучене на композицията. Колкото и силна да я правиш, това ще си остане environmental музика. Този грозен синт накрая малко разваля звуковата картина. Ако искаш да вкараш нещо такова, то сложи му повече времеви ефекти, и го вкарай някъде доста назад като ниво, за да не "засенчва" спокойното настроение на песента.

 

Не е зле и да се позанимаваш с хармония.

Помисли и върху това, какво целиш с тази композиция. На мен ми звучи като саундтрак за куест игра, за тих момент във филм, или пък към някакво клипче с природа, да кажем. Ако махнеш острата каса и грубите ефекти, би звучало точноп като нещо такова.

 

Но определено няма нищо общо с популярната музика. Нама развитие, кулминация, изобщо, не е за популярно парче.

Предполагам, че си искал да правиш саундтрак, де.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касата явно наистина е доста силна, но за звука се въздържам да давам оценки заради щайгите, с които слушам. Аз при прослушването не си спомням да съм чул хармонически 'грешки' (което е относително), а и зависи какво е целял човекът. Ако е по-кратко, по-добре, според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Интересни мнения... приемам и негативните, но Грация, има културни начини да се каже, че дадено парче не го бива или не бива харесвано от някого. Щото на мен не ми пука че някой няма да го хареса, ама утре някой по-притеснителен пич ще направи шедьовър и ще го е страх да сподели идеята си ,тук във форума, заради образи като тоя Роко.

 

Грация, това дето подмяташ пак за групата ми е тъпо... и причината не е постът ми към този Роко. Имаш проблем с някого от нас, решавай го с него! С обидите... не ти отиват, хубаво момиче си.

 

По парчето аз държа да спомена че ми е и първи опит, освен това тая каса се опитах да я намаля ама в микса пак си се върна на старото положение, май-трябва да се откажа от SONAR?!... За това че няма кулминация ... разни хора разни мнения..., затова че трябва да се позанимавам с хармония... просто ще си замълча този път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хармонията - грешки няма, но има някои малко дисонантни неща(СПОРЕД МЕН), както и на места известна монотонност(най вече това ми бие на уши). Бас линия почти не чух. Не знам дали това е била целта. Не знам и какъв опит имаш с хармония и хармонизиране. Но моите наблюдения над хората, които боравят сръчно с правилата в музиката е, че при техните композиции(макар и понякога много прости) такива моменти няма.

 

Понеже явно си доста обидчив - композицийката ми харесва - не казвам, че е лоша, за първи опит си е направо много успешна - но това са моите критики по нея.

Ако искаш ги приеми, ако искаш пак, за пореден път, отново, спомени още веднъж, че "колкото хора, толкова и мнения", за да ни стане ясно, че няма никакъв смисъл вече да се опитваме да пишем каквото и да било.

 

Прави ми впечатление, че критикуваш негативните мнения(дори дребните детйли в тях), а не критикуваш позитивните, което означава или че имаш много високо мнение за себе си, или, че си пуснал микса не за да чуеш критика, или реално мнение, а за да получиш похвала.... лошо няма, всеки има нужда от това, и някои колеги малко остро те нападнаха наистина, но пък ако не искаш да слушаш мнения, не пускай твоя музикам или я пусни например във форум за програмисти - повечето много ще се израдват - тук хората са малко по-критикарски настроени към музиката.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хармонията - грешки няма, но има някои малко дисонантни неща(СПОРЕД МЕН), както и на места известна монотонност(най вече това ми бие на уши). Бас линия почти не чух. Не знам дали това е била целта. Не знам и какъв опит имаш с хармония и хармонизиране. Но моите наблюдения над хората, които боравят сръчно с правилата в музиката е, че при техните композиции(макар и понякога много прости) такива моменти няма.

 

Понеже явно си доста обидчив - композицийката ми харесва - не казвам, че е лоша, за първи опит си е направо много успешна - но това са моите критики по нея.

Ако искаш ги приеми, ако искаш пак, за пореден път, отново, спомени още веднъж, че "колкото хора, толкова и мнения", за да ни стане ясно, че няма никакъв смисъл вече да се опитваме да пишем каквото и да било.

 

Прави ми впечатление, че критикуваш негативните мнения(дори дребните детйли в тях), а не критикуваш позитивните, което означава или че имаш много високо мнение за себе си, или, че си пуснал микса не за да чуеш критика, или реално мнение, а за да получиш похвала.... лошо няма, всеки има нужда от това, и някои колеги малко остро те нападнаха наистина, но пък ако не искаш да слушаш мнения, не пускай твоя музикам или я пусни например във форум за програмисти - повечето много ще се израдват - тук хората са малко по-критикарски настроени към музиката.

 

Честита коледа на всички!

 

По темата... не човече, не съм обидчив, просто не съм на твоето мнение. Всмисъл кой си ти че да ме пращаш да уча хармония, защото съм решил да няма бас, или щото темата се повтаряла 2 пъти? Имаш ли ясна представа, професоре по хармония, какво значи "дисонантен" ? Ти трябва да пратиш например Робърт Майлс , направо да гледа майка си в старческия а не да композира?! Или на уроци по музика... и още нещо,което ти е убягнало... Знам за касата, абсолютно поддържам мнението на критикувалите ме за нея, прави са на 100 %, направо съм си се изложил с нея. За "монотонно", може и така да е ,някои се кефят на цикли... но пич, ти дето използваш думички, дето не са ти ясни какво точно значат, ти да ми говориш за "сръчно боравене с правилата на музиката" някак не върви. И да поясня, с написаното не целя да те обидя или засегна, защото аз самият не се чувствам обиден или засегнат. Искам да мислиш преди да пишеш, защото наистина си прав за едно... ако го напишеш това пред читатели програмисти може и да ти повярват, ама тук хората са по-критикарски и може би по-образовани от теб...

 

Със здраве човече! Ще се радвам да поспорим наживо някой път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, драскачите пак нанесоха удара :cheers2:

 

 

Мен лично парчето много ме кефи! Доста е готино, само бийта ми е малко прекалено силен. На твое място бих пробвал с малко по-бърз и прав D'n'B ритъм, малко по-ниски нива и по-меко звучене на ритъм секцията като цяло. Ще е яко да го развиеш още, според мен има потенциал да стане абсолютен чук :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо,Роко,направо ме карате да се срамувам,че ви познавам и двамата,честно!!! Толкова ли нямате какво да правите,че сте седнали да се "храните",и то на Коледа,като малки геймърчета?!

 

За последно почиствам тази тема! И въпреки,че един от вас го познавам от 10 години,и друг - от 2,вярвайте ми - ако се повтори тази ситуация - този форум няма да го помиришете дълго време!

 

Весели празници на всички!

 

П.П. Не ми отговаряйте,няма смисъл. Не вярвах,че ще го кажа за втори път за един ден - Коледа е,за това се разминавате без последствия този път.

 

П.П.П. Е*ах'ти,да седне човек да си изпие кафето пред компира и да налети на 3 тона коледна помия... "Искате да чуете нещо наистина мръсно - заповядайте на телефон 0900 111111 - музиканти говорят за музиканти!" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.