Jump to content
Българският форум за музиканти

Кога започнахте да свирите?


Krasen

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз започнах да свиря Август миналата година.

Китарката си я взех тук от форума. Модел или марка немога да кажа защото е правена, но прилича малко на ESP.

Снимки имах,но ГДБОП(тия пичове) ми отмъкнаха компа заедно с тях..--ето тук съм с нея-- .

От китарката съм доволен и засега ще я пазя. Не съм имал проблеми до сега или поне с които не мога да се справя.

На уроци не съм ходил и не мисля да ходя. Според мен интернет предоставя достатъчно количество информация стига някой да желае да намери.

Желая ти успех в дънята, но да знаеш че зарибявката е голяма и нема отърване веднъж почнеш ли...

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

хах.. ти sry @Old_Shetarhand отядох ти се :greenball: така де.. здраве да е и.. успехчета с китарата :rolleyes:;)

и.. гледало съм филмо :blush:

Редактирано от raisko_portokal4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също започнах август миналата година.За рожденния ми ден(станах на 13 миналата година) ми подариха нашите акустична китара Кремона от Махагоновата серия и съм доволен от нея.През това време се научих да свиря акорди и някои песни на AC/DC и Metallica.Не съм ходил на уроци все още но смятам сега да започвам.Дойде 27 юни 2007 и си взех Washburn X20 от ФАКТОР :( мн добра китарка не смятам скоро да я сменям :) ... и общо взето това е за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На около 12 год., започнах да свиря на китара

2. Кремоната на Вуйчо и Майка. Снимка нямам за съжаление, но още е здрава и свири!!!!

3. Около 5-6год., ходих на учил по китара, като в това време се включва учителят в музикалната паралелка

4. Първоначално класически пиеси, после джаз пиеси

5. Кремоната я смених след около 2-3 год., за по нова Кремона и след това си купих първата електрическа китара(Орфей, ако не се лъжа беше)!!! Досега вече сигурно съм сменил 4-5 класически и пак толкова електрически китари!!!

6. Ами около 14год. вече ще станат. Но за около 4 год., замених китарата с синтезатор и после отново се върнах на любимият си инструмент!!!

Но макар да свиря толкова много време не съм много доволен от нивото си, винаги може и още!!! А и за съжаление вече и Животът така ме понесе, че не мога да отделям толкова време на китара, както преди!!! Това разбира се, за съжаление си дава отражение върху техника ми. Но трябва и да се работи, за да се яде!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Започнах да свиря на класическа китара като бях на 10 г. (от есента на 1994). Първата ми китара е "Орфей", а след това се сдобих с "Кремона", която за ниво "българска заводска" има доста добър тон. И двете си функционират до ден-днешен. От края на 2001 г. имам Manuel Rodriguez и мога да кажа спокойно, че намерих "мойта си" китара. С електрическа китара се занимавaм от по-скоро и засега съм на "Squier Stagemaster". С учителите си съм свирил предимно "класическа" музика, а иначе самостоятелно се занимавам с всякакви стилове музика, които харесвам. И така-близо 13 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.започнах да свиря преди пет години, но на пиано.всъщност имам синтезатор ямаха и композирам от пет години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.започнах да свиря преди пет години, но на пиано.всъщност имам синтезатор ямаха и композирам от две години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа: ДА ЖИВЕЯТ ОРФЕЙКИТЕ !!!! :happy: Като гледам повечето с Орфей са почнали , та май и аз така :P

Второ:

1. Ми май.... лелее аз вече цели 3 години всиря, а каточели беше вчера.... та на 17 почнах .... причината беше Blackmore и поспециално Child in time.

2.Първо взех една щайга дето не си знае годините от един познат.. на нея научих акордите, после си купих една Офрейка от Светльо (от синдиалния в Плд.), като разбрах, че освен за упражнениея за друго не става си взех една Pao Chia кухарка (Китайска няква нейзвестна, обаче много добра).

3.Ходех 7 месеца на уроци при по горе споменатия човек (много добър учител!). Като научих основните работи и почнахме само Сатриани и Муур, се отказах ... ама то с тая орфейка и зуум 505 за какъв сатриани си говорим :(

4.На уроците първите 3 месеца яко акорди, после скалички , арпежи, секвенции, вдигания и покрай тях я Паганини , а Бах .... после вече Parisiene Walkways , Tears in the rain, Smoke on the water и се отказах.

Като самостоятелен китарист свиря каквото ми попадне и каквото ми позволява техниката ,с к' разполагам.... та в момента яко си правя песни с акомп и си пея...предимно пиянски и нецензурирани :D

Иначе мацките умират да им пея ... Кара Ибрахиме бесниииии хахахаха или пък ... Я спуснете пердетааааа да направиме сефтеееетоооо хахаха

 

Вскичко добро!

Йорданов :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. На около 12 год., започнах да свиря на китара

2. Кремоната на Вуйчо и Майка. Снимка нямам за съжаление, но още е здрава и свири!!!!

3. Около 5-6год., ходих на учил по китара, като в това време се включва учителят в музикалната паралелка

4. Първоначално класически пиеси, после джаз пиеси

5. Кремоната я смених след около 2-3 год., за по нова Кремона и след това си купих първата електрическа китара(Орфей, ако не се лъжа беше)!!! Досега вече сигурно съм сменил 4-5 класически и пак толкова електрически китари!!!

6. Ами около 14год. вече ще станат. Но за около 4 год., замених китарата с синтезатор и после отново се върнах на любимият си инструмент!!!

Но макар да свиря толкова много време не съм много доволен от нивото си, винаги може и още!!! А и за съжаление вече и Животът така ме понесе, че не мога да отделям толкова време на китара, както преди!!! Това разбира се, за съжаление си дава отражение върху техника ми. Но трябва и да се работи, за да се яде!!!

 

УСПЕХ

Е това съм си аз, само си смених ника!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми и аз почнах преди 6 години(в началото на 4-ти клас) със акустична китара.много окаяна и малка-беше на кръсниците ми.След това ми купиха Флоренция-евтина но ми беше добре с нея.миналата година си купих ел. китара Ел Торо :metalist: но в комплект с усилвател Берингер.сега свиря и на двете китари и започвам на барабани също.свиря всичко от класика до рок парчета.кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа: ДА ЖИВЕЯТ ОРФЕЙКИТЕ !!!! :) Като гледам повечето с Орфей са почнали , та май и аз така :)

Второ:

1. Ми май.... лелее аз вече цели 3 години всиря, а каточели беше вчера.... та на 17 почнах .... причината беше Blackmore и поспециално Child in time.

2.Първо взех една щайга дето не си знае годините от един познат.. на нея научих акордите, после си купих една Офрейка от Светльо (от синдиалния в Плд.), като разбрах, че освен за упражнениея за друго не става си взех една Pao Chia кухарка (Китайска няква нейзвестна, обаче много добра).

3.Ходех 7 месеца на уроци при по горе споменатия човек (много добър учител!). Като научих основните работи и почнахме само Сатриани и Муур, се отказах ... ама то с тая орфейка и зуум 505 за какъв сатриани си говорим :)

4.На уроците първите 3 месеца яко акорди, после скалички , арпежи, секвенции, вдигания и покрай тях я Паганини , а Бах .... после вече Parisiene Walkways , Tears in the rain, Smoke on the water и се отказах.

Като самостоятелен китарист свиря каквото ми попадне и каквото ми позволява техниката ,с к' разполагам.... та в момента яко си правя песни с акомп и си пея...предимно пиянски и нецензурирани :)

Иначе мацките умират да им пея ... Кара Ибрахиме бесниииии хахахаха или пък ... Я спуснете пердетааааа да направиме сефтеееетоооо хахаха

 

Вскичко добро!

Йорданов :metalist:

 

И при мен дядо Ричи оказа сериозно влияние за може би най-важното решение в живота ми досега. Бях на 7 като чух за първи път Deep Purple (и по-точно "Child in time") и до днес са ми любимата група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям на въпросите ти веднага...Започнах да свиря на 14-годишна възраст (разбирай '91-'92). Тъкмо бяха излезнали едноименния на Metallica, Use your illussion на Guns, Nevermind на Nirvana, Facelift на Alice in Chains и много, много други албуми, чиито положителни качества и силни емоции не можеш да срещнеш у днешните "НЕО" групички (прости ми ако ти звуча старомодно). Та...какво по-добро вдъхновение от гореизброените...? Първата китара в живота ми я купих от "синьото" кафе, "възрастните" като мен, сигурно помнят, че там имаше музикален магазин. Беше много дървена и много фалшива акустична Пълдин с (забележи ! ) адаптер и два потенциометъра (за тон и волюм). Веднага тръгнах на уроци при Боян - китариста на Сателит (вокал им беше Дими, понастоящем вокал на Сленг). Ходих при него около 2 години, след което по различни причини, трябваше да спра (поздрави и благодарности за Боян, ако случайно чете това) . С него свирехме fade to black, master..., nothing else matters, dust in the wind, Page & Plant, Saigon kick,Pink Floyd, Dream theatre и т. н. Пълдина го смених с ел. кремона 2 год по-късно, а още 2 след това си взех JS-1. Иначе имам и друг учител по Музика и това е Любо - барабаниста на Solaris, който е много близък приятел, и за мен - своеобразен гуру в ритъма и хармониите. Имах късмета да работя с него на едно място...Той е във DRUM форума, ника му е Imperor. (за Любен Димитров - RESPECT!!!). А колкото до твоя въпрос с нотите...малко е екзестенциален...нали знаеш български? Знаеш и азбуката...Съотнеси двете неща към музиката...Това поне е моето мнение. Успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.